Joanna Trzepiecińska, Janusz Anderman, promocja książki Joanny Szczepkowskiej, 2004 rok
Fot. Zawada/AKPA
Historia miłości

Joanna Trzepiecińska poślubiła Janusza Andermana z miłości. Doczekali się synów, zostawił ją dla innej

Poróżniły ich inne oczekiwania i alkohol

Marta Nawacka 7 września 2023 16:49
Joanna Trzepiecińska, Janusz Anderman, promocja książki Joanny Szczepkowskiej, 2004 rok
Fot. Zawada/AKPA

Większość fanów kojarzy ją przede wszystkim z roli sympatycznej, ale nieco roztrzepanej Alutki z serialu „Rodzina zastępcza”. Choć jest spełnioną aktorką, to w życiu prywatnym nie zawsze dobrze jej się wiodło... Joanna Trzepiecińska ma za sobą kilka nieudanych związków oraz małżeństwo. Starszego o 16 lat Janusza Andermana poślubiła z miłości, jednak ich relacja nie przetrwała... Dlaczego?

Joanna Trzepiecińska: odbiła męża innej kobiecie. Później ją zostawił

Choć ma za sobą wiele wspaniałych ról, to dla większości fanów pozostaje sympatyczną i nieco roztrzepaną Alutką z serialu „Rodzina zastępcza”. Joanna Trzepiecińska spełnia się zawodowo, jednak od zawsze stroniła od błysku fleszy i branżowych imprez. Piękna artystka nie mogła nigdy narzekać na brak zainteresowania ze strony mężczyzn, mimo to jej życie prywatne nie było usłane różami... Aktorka ma za sobą kilka zawodów miłosnych, które niegdyś odbiły się szerokim echem w mediach.

Gdy Joanna Trzepiecińska była jeszcze studentką, całkowicie straciła głowę dla starszego o 17 lat Krzysztofa Zaleskiego. Ich romans budził spore kontrowersje, gdyż reżyser był wówczas mężem Marii Pakulnis, znanej z serialu „Pierwsza miłość”. Mimo to zakochani zdecydowali się razem zamieszkać. Niestety szczęście pary nie trwało długo... Ukochany porzucił aktorkę, gdy dowiedział się, że jego żona jest w ciąży. Postanowił wrócić do Marii Pakulnis.

Czytaj też: Stworzyli parę, którą pokochali widzowie. Niezwykła relacja Małgorzaty Foremniak i Artura Żmijewskiego

Joanna Trzepiecińska, Janusz Anderman, promocja książki Joanny Szczepkowskiej, 2004 rok
Fot. Zawada/AKPA

Joanna Trzepiecińska, Janusz Anderman, promocja książki Joanny Szczepkowskiej, 2004 rok

Joanna Trzepiecińska i Janusz Anderman: historia miłości

Później znana z roli Alutki aktorka związała się z Jarosławem Żamojdą, jednak i ten związek nie przetrwał. Po kolejnej nieudanej relacji na drodze Joanny Trzepiecińskiej stanął Janusz Anderman, który całkowicie skradł jej serce. Aktorka zdecydowała się wyjść za ukochanego. „Wyszłam za mąż z wielkiej miłości, miałam poczucie, że byłam kochana. Przeżyłam wiele pasjonujących lat, ze świadomością, że mam obok niezwykle interesującego człowieka. Jego przewaga doświadczenia, lat, intelektu, była inspirująca. Nigdy się z nim nie nudziłam. Uwielbiałam nasze wieczorne rozmowy”, wyjaśniła w rozmowie z Galą.

W 2001 roku małżonkowie doczekali się pierwszego syna, Wiktora, a po dwóch latach na świat przyszedł drugi syn, Karol. Joanna Trzepiecińska zdecydowała się wówczas ograniczyć pracę i całkowicie skupiła się na wychowaniu dzieci. Niestety nie mogła liczyć na wsparcie swojego męża, który w domu bywał raczej gościem... „Założenie rodziny było najmniej udanym etapem wspólnego życia”, wspominała z żalem aktorka. W ich życiu pojawiła się kolejna przeszkoda, kiedy Janusz Anderman zaczął zmagać się z poważnymi problemami z alkoholem. Serialowa Alutka mocno wierzyła, że będzie w stanie pomóc mężowi, z czasem jednak straciła nadzieję na to, że uda im się stworzyć rodzinę, o jakiej marzyła.

Gdy Joanna Trzepiecińska nosiła się z zamiarem zakończenia małżeństwa, nagle okazało się, że Janusz Anderman ma kochankę. Porzucił żonę i dwóch synów, by związać się z Kamilą Drecką, dziennikarką. Rozwód małżonków ciągnął się latami, by w 2009 roku ich małżeństwo oficjalnie przestało istnieć. „Odnoszę wrażenie, że przeceniałam rolę mężczyzn w życiu. Jestem ofiarą patriarchalnego wychowania, co owocuje wynoszeniem ich na piedestał. (...) Macierzyństwo to jest akurat najtrudniejszy obszar mojego życia, ponieważ ja moich chłopców wychowuję sama, bo tak się potoczyły losy z ojcem dzieciaków, że nie chciał się nimi zajmować. Człowiek, któremu zaufałam, człowiek, który był ojcem moich dzieci, nie stanął na wysokości zadania”, wyznała aktorka w TVN. Dziś największym priorytetem są dla niej synowie 

Zobacz także: Doczekali się dzieci, przez niemal 10 lat uchodzili za zgrany duet. Rozstanie Anny Muchy i Marcela Sory owiane jest tajemnicą

Joanna Trzepiecińska, Janusz Anderman, promocja książki Joanny Szczepkowskiej, 2004 rok
Fot. Zawada/AKPA

Joanna Trzepiecińska, Janusz Anderman, promocja książki Joanny Szczepkowskiej, 2004 rok

joanna trzepiecińska, dzieci, Wiktor, Karol, WARSZAWA 22.11.2010
Fot. VIPHOTO/East News

Joanna Trzepiecińska z synami, Wiktorem i Karolem, 2010 rok

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.