PREMIERA FILMOWA

Tak erotycznego filmu dawno nie widzieliście! Zobacz zwiastun „Podwójnego kochanka”

Sabina Zięba 8 lipca 2017 16:00

W "Podwójnym kochanku" poznajemy historię Chloé (w tej roli Marine Vacth), która na początku filmu kończy karierę modelki i drastycznie ścina włosy, by odciąć się od przeszłości. Przeżywa załamanie nerwowe, cierpi na notoryczne bóle brzucha i czuje się wewnętrznie pusta, dlatego też udaje się do psychoterapeuty. Trafia na młodego, przystojnego blondyna, Paula (w podwójnej roli wspaniały Jérémie Renier), z którym z biegiem czasu zaczynają ją łączyć głębsze relacje. Pewnego dnia obwiesza on dziewczynie, że nie może dłużej jej leczyć, z powodu uczuć, których do niej żywi. Jednak kobieta je odwzajemnia i wydawałoby się, nie mająca przed sobą tajemnic para, postanawia razem zamieszkać. Dopiero wtedy Chloé zaczyna poznawać erotyczne fantazje i mroczniejsze cechy Paula. Równocześnie odkrywa jego sekret - jadąc samotnie autobusem zauważa sobowtóra swojego kochanka. Louis okazuje się również psychiatrą, a w dodatku bliźniakiem Paula. Kobieta zaczyna się z nim spotykać...

Polecamy też: Czy to będzie również najszczęśliwszy dzień twojego życia? Poznaj historię Olliego Mäka!

Film jest dziełem francuskiego reżysera, Françoisa Ozona. W każdym z jego produkcji znajdziemy odniesienia do ludzkiej seksualności i satyryczne spojrzenie na rzeczywistość. "Francuski kochanek" zrobił w tym roku furorę na festiwalu w Cannes i choć nie wygrał Złotej Palmy każdy o nim mówił. The Hollywood Reporter napisał: "Film pełen stylu, sex appeal’u i smakowitego szaleństwa – tego było trzeba w sennym zestawie canneńskich filmów konkursowych". Dzięki specjalnemu, intrygującemu montażowi nie sposób o dziele zapomnieć. Zmusza do przemyśleń i przez całe 110 minut zachwyca ujęciami. Ciężko jednak jednoznacznie określić jego gatunek, bo jest mieszanką filmu psychologicznego, dramatu i thrillera erotycznego. W kinach już od 25 sierpnia.

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.