ZŁOTE MALINY 2017
Fot. materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Złote Maliny 2017 rozdane! Trzy filmy zgarnęły wszystkie statuetki. Oto zwycięzcy

Weronika Bruździak-Gębura 25 lutego 2017 19:30
ZŁOTE MALINY 2017
Fot. materiały prasowe

Złote Maliny 2017 rozdane! Wśród zwycięzców są tylko trzy filmy: dokument „Ameryka Hillary: Sekretna historia Partii Demokratycznej”, „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” oraz „Zoolander 2”. Nagrodzony został też Mel Gibson, który zgarnął „statuetkę odkupienia”.

Triumfował dokument „Ameryka Hillary: Sekretna historia Partii Demokratycznej”

Ben Affleck musiał obejść się smakiem, bowiem najgorszym aktorem został okrzyknięty narrator wątpliwej jakości dokumentu o Hillary Clinton, Dinesh D’Souza. Najgorszą aktorką została „fałszywa Hillary”, jak okrzyknięto Rebekah Turner, która wcieliła się w postać niedoszłej pani prezydent. Film „Ameryka Hillary: Sekretna historia Partii Demokratycznej” zgarnął też statuetkę za najgorszą reżyserię i został okrzyknięty najgorszym filmem roku.

Doceniono również film „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości”

„Zoolander 2” triumfował w kategorii „najgorsza aktorka drugoplanowa”, którą dostała Kristen Wiig. Najgorszym aktorem drugoplanowym został Jesse Eisenberg, który wcielił się w postać Lexa Luthora w filmie „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości”. Film otrzymał też statuetkę za najgorszy scenariusz, za najgorszy sequel oraz dla najgorszego duetu, którym został okrzyknięty Ben Affleck i Henry Cavill, jako tytułowi Batman i Superman.

„To dla nas zaszczyt”, czyli komentarz zwycięzców

Nikt nie odebrał statuetki, jednak autorzy filmu „Ameryka Hillary: Sekretna historia Partii Demokratycznej” nagrali specjalny filmik, który przesłali członkom Golden Raspberry Foundation. Reżyser i narrator filmu, Dinesh D’Souza żartował: „Ta nagroda wiele wniesie do mojej kariery, bo gdybym dostał Oscara, nie zrobiłbym już żadnego filmu. Uznaliby mnie za jednego z was”, powiedział. I dodał: „Zostanie przez was zjechanym jest wspaniałe. Moja publiczność uwielbia to, że mnie nienawidzicie! Dzięki”, zakończył przemowę.

Specjalną nagrodę odkupienia”, przyznawaną twórcom, którzy powrócili na jasną stronę mocy, otrzymał Mel Gibson za film „Przełęcz ocalonych”W 2015 roku aktor był nominowany w kategorii najgorsza drugoplanowa rola męska za film „Niezniszczalni 3”.

Polecamy też: Najsłynniejsze antynagrody filmowe od kuchni. Wszystko, co musisz wiedzieć o Złotych Malinach

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.