ZE ŚWIATA FILMU

Twórcy Twojego Vincenta pracują nad ekranizacją Chłopów. W produkcji największe gwiazdy!

Poznajcie szczegóły!

Gabriela Czernecka 5 sierpnia 2020 12:09

Twórcy filmu Twój Vincent rozpoczęli pracę nad ekranizacją noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta pod tytułem Chłopi. Za produkcję odpowiada studio animacji BreakThru Films, które słynie z artystycznych i osiągających sukces komercyjny filmów animowanych. Kiedy premiera filmu i kto wcieli się w główne postaci? Poznajcie szczegóły. 

Powstaje ekranizacja Chłopów Reymonta

Twórcy filmu Twój Vincent zachęceni wcześniejszym sukcesem produkcji, postanowili przełożyć na ekran kolejną przejmującą historię. Tym razem tworzą ekranizację Chłopów Władysława Reymonta, ale znów wykorzystają tą samą technikę malarską, co przy poprzednim filmie. Przypomnijmy, że film Twój Vincent to produkcja polsko-brytyjska, która zdobyła światowy sukces, m.in. pierwszą nagrodę za Najlepszy Film Animowany w ocenie Europejskiej Akademii Filmowej oraz była nominowana do Oscarów, BAFTA, a także Złotych Globów jako Najlepszy Film Animowany.

Muzykę skomponował Clinta Mansella, znany ze współpracy z Darrenem Aronofskym, m.in. przy takich filmach, jak Requiem dla snu, Czarny łabędź, czy Źródło. Operatorami byli Łukasz Żal (nominowany do Oscara za Idę) i Tristan Oliver (Wallace i Gromit: Wściekłe gacie). Wówczas Dorota Kobiela mówiła o swojej produkcji tak: „Całe życie zmagam się z depresją, dlatego zafascynowała mnie silna wola Vincenta, który potrafił pozbierać się po nieprzyjemnościach, jakich doznał za młodu, i poprzez sztukę znalazł sposób, żeby czynić świat piękniejszym. Kiedy sama przeżywałam trudne chwile, jego listy były dla mnie natchnieniem. Tak zrodził się ten film”.

Wszyscy bohaterowie filmu Twój Vincent istnieli naprawdę i zostali uwiecznieni na obrazach artysty. W filmie pojawiło się 125 obrazów van Gogha, które ożywają pod okiem kamery. W podobny sposób powstanie film Chłopi Doroty Kobieli. „Początkowo nakręcimy film z aktorami, by później każdą klatkę namalować jako oddzielny obraz olejny. Do stworzenia filmu wykorzystamy autorski pomysł stacji PAWS (ang. Painting Animation Work Stations), które łączą w sobie aparat i rzutnik z komputerem oraz monitorem. Dzięki takiej technice możliwe jest ujednolicenie animacji oraz usystematyzowanie pracy malarzy” wyjaśnia  szef studia BreakThru Films, Tomasz Wochniak.

A skąd pomysł na ekranizację właśnie tej powieści? „Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile”, mówi Dorota Kobiela. I to właśnie kobiety, a szczególnie tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Studio zaprezentowało właśnie koncepcyjny zwiastun produkcji, by naświetlić to, w jaki sposób przedstawiona zostanie historia. W rolę Jagny wcieli się Kamila Urzędowska. W produkcji zobaczymy również: Mirosława Bakę (Boryna), Sonię Mietelicę (Hanka), Roberta Gulaczyka (Antek) oraz Ewę Kasprzyk (Dominikowa) i Andrzeja Konopkę (Wójt). W produkcję zaangażowane są także Małgorzata Kożuchowska oraz Julia Wieniawa. 

Premiera Chłopów planowana jest na 2022 rok. Zobaczcie zwiastun produkcji! Wróżycie jej międzynarodowy sukces? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.