Olivia Newton-John, John Easterling, 2011 rok
Fot. Evandro Inetti / Zuma Press / Forum
historia miłości

Był przy niej do końca. Historia miłości Olivii Newton-John i Johna Easterlinga

„Mój mąż jest zawsze przy mnie i wierzę, że wygram, taki jest mój cel”, mówiła

Olga Figaszewska 9 sierpnia 2022 11:44
Olivia Newton-John, John Easterling, 2011 rok
Fot. Evandro Inetti / Zuma Press / Forum

Olivia Newton-John, gwiazda kultowego musicalu Grease zmarła w poniedziałek, 8 sierpnia. O jej stracie  poinformował mąż aktorki. Artystka przez trzydzieści lat walczyła z chorobą nowotworową. Nigdy się nie poddawała. Na każdym etapie leczenia aktorka mogła liczyć na bliskich. Do końca był przy niej ukochany, John Easterling. Dawał jej nadzieję, wsparcie i otaczał opieką. Ich historia miłości porusza.

Olivia Newton-John i John Easterling – historia miłości

Gwiazda musicalu Grease szczęście i miłość odnalazła u boku drugiego męża Johna Easterlinga. Wcześniej Olivia Newton-John była związana z Mattem Lattanzi, z którym doczekała się jedynego dziecka, córki Chloe Rose Lattanzi. Ich małżeństwo nie przeszło próby czasu i zakończyło się w 1995 roku. Para pozostała w przyjacielskich relacjach.

W końcu na drodze aktorki stanął John Easterling. Aktywista, biznesmen, założyciel i prezes firmy Amazon Herb Company. Co ciekawe, poznali się na początku lat 90., ale dopiero kilkanaście lat później ich ścieżki znów się splotły. Z czasem okazało się, że łączy ich znacznie więcej niż zwykła przyjaźń. O tym, że John i Olivia są razem usłyszano oficjalnie w 2007 roku. Nie kryli się już ze swoim związek i bywali na branżowych imprezach. Wkrótce potem postanowili zalegalizować swoją relację. Duchowa, symboliczna ceremonia Inków odbyła się w Peru, 21 czerwca 2008 roku. Dziewięć dni później para pobrała się na plaży na Florydzie w otoczeniu przyjaciół i rodziny. Aktorka na każdym kroku podkreślała, że przy ukochanym jest naprawdę szczęśliwa. Kiedy pojawiali się na czerwonym dywanie, zawsze okazywali sobie miłość i wymieniali czułymi spojrzeniami... Tego nie dało się przeoczyć. 

Jestem bardzo szczęśliwa, że ​​mam cudownego, pięknego męża, który jest tak kochający i fantastyczny. Zawsze powtarzam moim przyjaciołom, że nigdy nie jest się za starym, aby znaleźć miłość. Jestem wdzięczna”, mówiła.

To przy nim Olivia Newton-John odnalazła miłość

Wspólnie z ukochanym Johnem przechodziła przez kolejne etapy długoletniego leczenia. To on był dla niej ogromnym wsparciem w najtrudniejszym czasie i trzecim nawrocie nowotworu. Pierwszy wyrok aktorka usłyszała w latach 90. – rak piersi. Choroba nawracała kilkukrotnie, ale w 2017 roku uderzyła najmocniej. Lekarze poinformowali, że nastąpiły przerzuty do kości. Olivia Newton-John uważała, że najważniejsze jest pozytywne myślenie w podróży po zdrowie. Sama zaangażowała się w pomoc osobom, które usłyszały podobną diagnozę. Otworzyła Centrum Terapeutyczne i Badawcze w Melbourne i postrzegała to jako część swojej misji.

Czytaj też: Olivia Newton-John przegrała walkę z rakiem. Choroba wracała do niej trzy razy, leczyła się marihuaną

Olivia Newton-John, John Easterling, 2009 rok
Fot. SMG / Zuma Press / Forum

Olivia Newton-John, John Easterling, 2009 rok

Olivia Newton-John, John Easterling, 2010 rok
Fot. Byron Purvis/ADM / Capital pictures / Forum

Olivia Newton-John, John Easterling, 2010 rok

Siły dodawała jej obecność bliskich i wsparcie ukochanego męża. Dzięki Johnowi  Easterlingowi nie zakładała czarnego scenariusza, tylko z nadzieją patrzyła w przyszłość. „Nie, nie boję się, nie myślę o tym. To znaczy, skłamałabym, gdybym powiedziała, że w ogóle o tym nie myślę, bo tak nie jest, jestem tylko człowiekiem. Mój mąż jest zawsze przy mnie i wierzę, że wygram, taki jest mój cel”, podkreślała w wywiadach. Olivia Newton-John podobnie jak jej mąż była, zwolenniczką medycyny naturalnej. John podzielał jej zainteresowania duchowością i holistycznymi metodami leczenia. Pomógł jej opanować objawy raka i uśmierzyć ból za pomocą leczniczej marihuany, którą sam hodował, a następnie wytwarzał z niej nalewki. 

„W Kalifornii jest to legalne, by uprawiać pewne ilości konopi dla celów farmakologicznych. Jestem naprawdę szczęśliwa, że żyję w miejscu, gdzie jest to dozwolone i mam męża, który opowiada się za taką metodą wspierania leczenia. […] Żyję w pięknym miejscu. Mam wspaniałego męża. Mam zwierzęta, które kocham. Miałam niesamowitą karierę. Naprawdę nie mam nic, na co mogłabym narzekać”, mówiła w wywiadzie.  

Kiedy lekarze poinformowali, że zdiagnozowano u niej czwarte stadium raka piersi, Olivia podkreślała, że może jeszcze bardziej liczyć na wsparcie męża. „Mój mąż codziennie rano podaje mi te zioła i robi mi napój z zielonych alg. On hoduje rośliny i robi z nich płyn dla mnie. Biorę krople może cztery do pięciu razy dziennie”, mówiła w rozmowie z People.

Na każdym kroku cieszyła się czasem spędzanym z bliskimi i doceniała najmniejszy gest. „Pracowałam całe życie. Teraz wstaję rano, karmię kota, psa i męża, zwykle w tej kolejności. Po prostu cieszę się, że jestem gospodynią domową”, mówiła.

Czytaj też: John Travolta pożegnał Olivię Newton-John wzruszającym wpisem: Tak bardzo cię kocham”

Olivia Newton-John, John Easterling, 2011 rok
Fot. Evandro Inetti / Zuma Press / Forum

Olivia Newton-John, John Easterling, 2011 rok

Niestety, Olivia Newton-John odeszła 8 sierpnia. Miała 73 lata. Ukochany gwiazdy przekazał informację o śmierci żony w krótkim oświadczeniu.

„Olivia Newton-John odeszła dzisiaj rano w spokoju na swoim ranczu w południowej Kalifornii. Była otoczona przez przyjaciół i rodzinę”, napisano.

I dodano: „Olivia była symbolem triumfu i nadziei przez ponad 30 lat, dzieląc się swoją podróżą z rakiem piersi. Jej inspiracja do leczenia i pionierskie doświadczenia z medycyną roślinną są kontynuowane przez Fundusz Fundacji Olivii Newton-John, poświęcony badaniom nad medycyną roślinną i rakiem. Zamiast kwiatów, rodzina prosi o przekazanie wszelkich datków ku jej pamięci na Fundusz Fundacji Olivii Newton-John (ONJFoundationFund.org)”. 

Czytaj również: Olivia Newton-John: „Kiedy dostajesz diagnozę, musisz liczyć się z tym, że twój czas jest ograniczony”

Olivia Newton-John, John Easterling, 2016 rok
Fot. David Livingston/Getty Images

Olivia Newton-John, John Easterling, 2016 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…