Roswell. W kręgu tajemnic, serial, 1999 rok, obsada: Jason Behr, Katherine Heigl, Brendan Fehr, Emilie De Ravin
Fot. East News
ZE ŚWIATA SERIALI

Tak zmienili się bohaterowie serialu Roswell: W kręgu tajemnic. Trudno ich poznać!

Niektórzy odnieśli sukces, inni zostali zapomniani... Sprawdź, jak potoczyłī się ich losy

Konrad Szczęsny 18 grudnia 2020 21:05
Roswell. W kręgu tajemnic, serial, 1999 rok, obsada: Jason Behr, Katherine Heigl, Brendan Fehr, Emilie De Ravin
Fot. East News

Ten serial przyciągał przed telewizory miliony widzów na całym świecie! Mimo że nakręcono jedynie trzy sezony „Roswell: W kręgu tajemnic”, zdołał wylansować wszystkich głównych bohaterów na gwiazdy. Do dziś zresztą piosenka „Here with me” Dido jest uznawana za hymn początku XXI wieku. Jak zmienili się przez 20 lat Shiri Appleby, Jason Behr, Katherine Heigl, Brendan Fehr, Colin Hanks i Majandra Delfino, którzy odgrywali główne role? Sprawdź!

Roswell. W kręgu tajemnic - fenomen serialu o obcych. Butelki po tabasco i wielki sukces

W USA był emitowany od 1999 do 2002 roku. Nawiązywał do incydentu w Roswell w stanie Nowy Meksyk z 2 lipca 1947 r. Mimo że siły zbrojne USA potwierdziły wówczas katastrofę balonu meteorologicznego, w prasie zaczęto spekulować, że doszło do wypadku z udziałem istot pozaziemskich. Plotki powróciły w latach 70. i 80. XX wieku. Ostatecznie sprawę wyjaśniono po opublikowaniu dwóch obszernych raportów w latach 90. Ich autorami była Armia Stanów Zjednoczonych. Potwierdzono, że obiekt, który uległ zniszczeniu, był balonem testowym używanym w ramach tajnego wojskowego Projektu Mogul.

Są jednak i tacy, którzy do dziś uważają, że incydent w Roswell jest dowodem na istnienie życia pozaziemskiego. I właśnie te przekonania wykorzystali producenci serii. Opowiadała ona historię trójki (w drugim sezonie zaś czwórki) kosmitów, którzy zostali adoptowani przez ludzi. Ich rodziny nie wiedziały jednak o szczególnych umiejętnościach swoich przybranych dzieci... Serial został oparty na książce „Roswell High” Melindy Metz. Według scenariusza, bohaterowie przetrwali katastrofę, zamknięci w specjalnych kapsułach. Gdy z nich wyszli, stali się ludźmi. Robili wszystko, by ukryć swoją prawdziwą naturę, szczególnie zaś przed miejskim szeryfem, który za wszelką cenę chciał wyjaśniać to, co stało się 2. lipca 1947 roku....

Co ciekawe, pierwszy sezon nie odniósł tak wielkiego sukcesu, jak oczekiwali jego twórcy. I jedynie zaciekłe protesty fanów, którzy wysyłali do siedziby stacji The WB butelki po sosie tabasco – ulubionej przyprawie obcych – doprowadziły do powstania kolejnej serii. Dzięki temu po 22 pierwszych odcinkach zdecydowano się nakręcić drugi sezon.

Poza charakterystyczną czołówką, także ścieżka dźwiękowa „Roswell: W kręgu tajemnic” dziś jest kultowa. Znalazł się na niej m.in. przebój Dido „Here with me” – niezwykle poruszająca ballada.

Roswell. W kręgu tajemnic, serial, 1999 rok, obsada: Jason Behr, Katherine Heigl, Majandra Delfino, Shiri Appleby, Brendan Fehr
Fot. East News

Główni bohaterowie „Roswell: W kręgu tajemnic”: Jason Behr, Katherine Heigl, Majandra Delfino, Shiri Appleby, Brendan Fehr

Roswell. W kręgu tajemnic, serial, 1999 rok, obsada: Jason Behr, Katherine Heigl, Brendan Fehr, Emilie De Ravin
Fot. East News

Niestety, po sukcesie drugiego sezonu producentem została stacja UPN. The WB skupiło wówczas siły na „Tajemnicach Smallville”. Metamorfozie poddano zarówno czołówkę, jak i klimat serialu. Dodano również nowego bohatera. To sprawiło, że po raz kolejny słupki oglądalności poszybowały w dół. Początkowo planowano więc zakończenie emisji na 12. odcinkach, jednak po raz kolejny protesty fanów przyniosły pożądany skutek. I tak po wystosowaniu petycji, którą podpisało kilkanaście tysięcy osób, dokończono sezon i finalnie miał on 18 odcinków. Łącznie, przez całą serię, nakręcono ich natomiast 61.

Bohaterowie „Roswell: W kręgu tajemnic”. Przystojny Max, piękna Liz, tajemniczy Michael i...

W Polsce serial emitowały stacje Polsat a później TV4. Notował on wysokie wyniki oglądalności. Losy bohaterów z zapartym tchem śledzili wszyscy. Nic dziwnego! Liderem obcych był nieziemsko przystojny Maxell „Max” Evans (w tej roli Jason Behr), jego zastępcą tajemniczy buntownik Michael Guerin (Brendan Fehr), w siostrę Maxa, silną i uroczą Isabel Amandę Evans, wcieliła się Katherine Heigl, zaś czwartą obcą, wychowywaną poza Roswell, była Tess Harding (w tej roli Emilie de Ravin).

Poza tym widzowie podziwiali jeszcze losy ludzi – przyjaciół czwórki przybyszów z kosmosu. I tak Elizabeth „Liz” Parker (później Evans - ukochana Maxa, w którą wcieliła się Shiri Appleby), prowadziła pamiętnik i zawdzięczała życie liderowi przybyszów z kosmosu, który ją uzdrowił i od tego momentu rozpoczął się serial. Maria DeLuca (którą odgrywała Majandra Delfino), była najlepszą przyjaciółką Liz, zaś w Alexandra „Alexa” Whitmana, przyjaciela Marii i Liz, wcielił się syn Toma Hanksa, Colin. Inne, nieco mniej istotne dla fabuły postacie, to szeryf Roswell, Jim Valenti (William Sadler), jego syn Kyle Valenti (Nick Wechsler) oraz mąż Isabel od trzeciego sezonu, Jesse Esteban Ramirez (Adam Rodriguez). 

W 2017 roku media obiegła informacja, że powstanie remake serialu. Nosi nazwę „Roswell, w Nowym Meksyku” i również stanowi adaptację książek autorstwa Melindy Metz. Emitowany jest m.in. na HBO od stycznia 2019 roku. Główną bohaterką jest w nim Liz Ortecho, córka nielegalnych imigrantów, która po 10 latach powraca do rodzinnego miasta. Z czasem odkrywa, że mężczyzna, w którym zakochała się na zabój w wieku nastoletnim, jest obcym. Obecnie pracuje natomiast jako policjant. Oboje z czasem odkrywają, że przybyszów z kosmosu jest na ziemi więcej, zaś rząd za wszelką cenę stara się ukryć prawdę... Remake odniósł sukces, doczekał się drugiego sezonu i powstanie także kolejny – premiera prawdopodobnie w maju 2021 roku. Niestety, grają w nim już zupełnie inni aktorzy.

Roswell. W kręgu tajemnic, serial, 1999 rok, obsada: Jason Behr, Katherine Heigl, Majandra Delfino, Shiri Appleby, Brendan Fehr
Fot. East News

Wszyscy najważniejsi bohaterowie „Roswell: W kręgu tajemnic”: Jason Behr, Katherine Heigl, Majandra Delfino, Shiri Appleby, Brendan Fehr, Colin Hanks, Nick Weschler, William Sadler, Emilie de Ravin, 1999 rok

Co stało się z bohaterami Roswell: W kręgu tajemnic? Życie prywatne, najważniejsze role

Jak potoczyły się ich losy po zakończeniu emisji „Roswell: W kręgu tajemnic”? Lider obcych, Max Evans, czyli Jason Behr, 30 grudnia tego roku skończy 47. lat. Jeszcze przed udziałem w serialu miał na koncie kilka znaczących ról, w tym m.in. w „Buffy: postrachu wampirów” czy w „Jeziorze marzeń”.

Jego kariera – co dosyć zaskakujące – nie nabrała rumieńców po zakończeniu emisji serii. Pojawił się w takich produkcjach, jak „Zew krwi” (2006), „Kroniki portowe” (2001) czy „The Grudge: Klątwa” z 2004 roku. Poszczęściło mu się natomiast w życiu prywatnym. 10 listopada 2006 roku poślubił amerykańską aktorkę Katherinę Dee „KaDee” Strickland. Para doczekała się trójki dzieci: syna Attiusa Elijaha (urodzonego 17.10.2013) oraz bliźniaczek Caroline Matildy i Emmeline Victorii, które przyszły na świat 08.07.2017.

Cała rodzina mieszka w Los Angeles. Jason Behr aktywnie działa na rzecz „Elizabeth Glaser Pediatric AIDS Fundation”, poprzez projektowanie kartek bożonarodzeniowych. 

Jason Behr, KaDee Strickland, 07.12.2019 r.
Fot. Donato Sardella/Getty Images for Brooks Brothers

Jason Behr z żoną KaDee Strickland, 07.12.2019 r.

Jason Behr, 07.10.2018 r.
Fot. Gregg DeGuire/FilmMagic

Tak Jason Behr wyglądał 07.10.2018 r.

A jak potoczyły się losy jego serialowej ukochanej, Elizabeth „Liz” Parker? Shiri Appleby, obecnie 42-letnia,  jeszcze przed tym, jak dostała główną rolę w „Roswell: W kręgu tajemnic”, pojawiła się w kilku znanych produkcjach. Zaliczyć do nich należy: „Xenę: wojowniczą księżniczkę”, „Słoneczny patrol”, „Ostry dyżur” czy „Beverly Hills: 90210”. Wystąpiła również w teledyskach Bon Jovi „It's My Life”, Gavina DeGraw „I Don't Want to Be” oraz Sense Field „Save Yourself”. Później pojawiała się w raczej mniej popularnych produkcjach.

A w życiu prywatnym? Najpierw umawiała się z muzykiem Linkin Park, perkusistą Robem Burdonem. Chodzili razem do tego samego liceum. Następnie spotykała się z aktorem Zachiem Braffem. Natomiast od 2010 roku tworzy szczęśliwy związek z Jonem Shookiem. Para 23 marca 2013 roku powitała na świecie córeczkę, której nadali imiona Natalie Bouader. Z kolei 17 grudnia 2015 roku urodził się ich synek Owen Lee.

Shiri Appleby, 10.11.2018 rok
Fot. Jon Kopaloff/FilmMagic

Tak Shiri Appleby wyglądała 10.11.2018 rok

Shiri Appleby z dziećmi, 14.11.2019 rok
Fot. Stefanie Keenan/Getty Images for Wonderful Halos

Shiri Appleby z dziećmi: córką Natalie i synem Owenem, 14.11.2019 rok

Błyskotliwa kariera po „Roswell: W kręgu tajemnic”. Znakomita Katherine Heigl: Chirurdzy, W garniturach

Największą karierę ze wszystkich zrobiła Katherine Heigl. Pojawiła się w popularnych serialach, takich jak „Chirurdzy” (stażystka szpitala), czy „W garniturach” (Samantha Wheeler), jak i w filmach: komedii „Wpadka” z 2007 czy „27 sukienek”. Dzięki temu zyskała miano jednej z najlepiej zarabiających aktorek w Hollywood. 

Sukces odniosła również w życiu prywatnym. 23 grudnia 2007 roku wyszła za mąż za muzyka Josha Kelleya. Dwa lata później podjęli decyzję o adopcji. I tak 9 września 2009 roku pod ich dach trafiła córeczka z Korei Południowej o imieniu Nayleigh (oficjalnie: Nancy Leigh). W 2012 roku adoptowali kolejną dziewczynkę, nazwali ją Adalaide Marie Hope Kelley. Z kolei 20 grudnia 2016 roku Katherine Heigl urodziła synka, Joshuę Bishopa.

Ważne miejsce w jej życiu zajmuje również działalność charytatywna na rzecz zwierząt. Ma 42 lata.

Katherine Heigl, serial Suits (W garniturach), sezon 8, 2018/2019
Fot. Ian Watson/USA Network/NBCU Photo Bank/NBCUniversal via Getty Images

Katherine Heigl w serialu „W garniturach”, 8. sezon, 2018/2019

Katherine Heigl, mąż Josh Kelley, 14.05.2018
Fot. Theo Wargo/NBCUniversal/NBCU Photo Bank/NBCUniversal via Getty Images

Katherine Heigl z mążem Joshem Kelley'em, 14.05.2018

A Michael Guerin, tajemniczy przyjaciel Maxa i jego prawa ręka? Początkowo Brendan Fehr imał się modelingu, następnie miał zostać nauczycielem, aż w końcu związał swoje życie z aktorstwem. W trakcie emisji „Roswell: W kręgu tajemnic” wystąpił w teledysku formacji U2 do „Stuck in the moment” (2000 rok) oraz „Pretty Baby” Vanessy Carlton. W 2003 roku pojawił się natomiast w „Ride” Redmana. Jeśli chodzi o karierę, wziął udział w takich produkcjach, jak „Sugar” z 2004, „Dom tajemnic” (2014) czy „Nocna zmiana”.

W życiu prywatnym również nie ma powodów do narzekań. Mimo że w latach 2001-2003 spotykał się z Majandrą Delfino, którą poznał na planie „Roswell”, ostatecznie w 2006 roku ożenił się z Jennifer Rowley. Para doczekała się trzech córeczek: James Olivii (urodzonej 26 marca 2008), Ellison Jane, która przyszła na świat 23 stycznia 2011 roku oraz Ondine Cardy Kitty (urodzonej 18 stycznia 2013). Brendan Fehr skończył w tym roku 43 lata.

Brendan Fehr, Katherine Heigl, 16.09.2014
Fot. Nate Beckett / Splash News/EAST NEWS

Brendan Fehr z koleżanką z planu „Roswell” Katherine Heigl, 16.09.2014

Brendan Fehr, sierpień 2017
Fot. Maarten de Boer/NBCUniversal via Getty Images

Brendan Fehr w sierpniu 2017 roku

Majandra Delfino, czyli serialowa Maria DeLuca, przyjaciółka Liz, w tym roku skończyła 39 lat. Jej filmografia jest raczej uboga. Zagrała w tak mało znaczących filmach, jak „Och, życie” z 2010 roku, „Grupa wsparcia” z 2017 czy serialu „Inni mają lepiej”. Poza kinematografią, czuje się związana z muzyką.

Znacznie bardziej ciekawe jest jej życie osobiste. Dwa razy stawała na ślubnym kobiercu. Od 6. października 2007 przez zaledwie rok była żoną Devona Gummersalla. Trzy lata po rozwodzie, 18. marca 2011 roku poślubiła Davida Waltona, z którym jest do dziś. Doczekali się dwójki dzieci: córki Cecilii Delphine (urodzonej 14.06.2012) oraz syna Louisa Augustusa, który przyszedł na świat  10.11.2013 roku.

David Walton, Louis Augustus Walton, Majandra Delfino, Cecilia Delphine Walton, 02.06.2019
Fot. Matt Winkelmeyer/Getty Images for Spin Master

Majandra Delfino z drugim mężem Davidem Waltonem oraz dziećmi: synem Louisem Augustusem oraz córką Cecilią Delphine Walton, 02.06.2019

Umiarkowany sukces w świecie kinematografii odniósł natomiast serialowy przyjaciel Liz i Marii, Alexander „Alex” Whitman, czyli Colin Hanks (tak, tak, to syn tego Toma Hanksa). Niedawno skończył 43 lata. Znanych jest z takich produkcji, jak „Nieuchwytny” (2008), King Kong (2005), serii „Jumanji”, „Fargo” (2014) czy serialu „Dexter”. 

8. maja 2010 roku poślubił Samanthę Bryant, z którą wychowuje dwie córki: Olivię Jane (urodzoną 01.02.2011) i Charlotte, która przyszła na świat  02.07.2013.

Colin Hanks, żona Samantha Bryant, 06.04.2019
Fot. Paul Archuleta/FilmMagic

Colin Hanks z żoną, Samanthą Bryant, 06.04.2019

Colin Hanks, 05.01.2020
Fot. Jemal Countess/FilmMagic

Tak Colin Hanks wyglądał 05.01.2020

Emilie de Ravin, wcielająca się w Tess Harding, czwartą obcą, wychowaną poza Roswell, zagrała w kilku znaczących produkcjach. Wśród nich wyróżnić należy „Zagubionych” (2004), „Wzgórza mają oczy” (2006), „Twój na zawsze” (2010) czy „Wrogowie publiczni” (2009). Lata świetności, jak się jednak wydaje, ma już za sobą.

Niestety, mniej szczęścia miała w życiu prywatnym. 28 czerwca 2006 roku wyszła za mąż na Josha Janowicza. Małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Para rozwiodła się w 2014 roku... Niebawem skończy 39 lat.  

Emilie de Ravin, Josh Janowicz, 21.09.2008 r.
Fot. Jean-Paul Aussenard/WireImage

Emilie de Ravin z byłym mężem Joshem Janowiczem, 21.09.2008 r.

Emilie de Ravin, 9.02.2020 r.
Fot. Rich Polk/Getty Images for IMDb

Tak Emilie de Ravin wyglądała 9.02.2020 r.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.