Przyjaciele MT
Fot. materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

„Przyjaciele” powracają! Gdzie zobaczymy bohaterów kultowego serialu?

Weronika Bruździak-Gębura 12 kwietnia 2017 13:15
Przyjaciele MT
Fot. materiały prasowe

Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler i Ross powracają! Musical „Przyjaciele” zadebiutuje jesienią na Off-Broadwayu! Znamy szczegóły!

Musical „Przyjaciele” jesienią w Nowym Jorku

Kultowy serial, który święcił triumfy w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych i na początku dwutysięcznych wraca w wielkim stylu! Trzynaście lat po emisji ostatniego odcinka powstanie „Friends! The Musical!, który zostanie wystawiony w jednym z nowojorskich teatrów w ramach Off-Broadway (czyli w mniejszym, ale profesjonalnym teatrze). Za scenariusz i reżyserię odpowiadają Bob i Tobly McSmith, którzy mają na koncie głośne musicale, w tym jeden o rodzinie Kardashianów i inny na podstawie kolejnego kultowego serialu - „Beverly Hills 90210”.

Fabuła musicalu ma opierać się na najlepszych momentach z serialu, co można wywnioskować z listy piosenek, które będą śpiewać aktorzy. Wśród nich są takie tytuły jak „The Ballad of Fat Monica” („Ballada dla grubej Moniki”), „The Only Coffee Shop in New York City” („Jedyna kawiarnia w Nowym Jorku”) czy „Hey Ugly Naked Guy Who Lives Across the Street” („Hej brzydki nagi facecie, który mieszkasz naprzeciwko”). Co ciekawe, kilka razy twórcom przy okazji poprzednich produkcji udało się namówić gwiazdy oryginalnej serii, by wzięły udział w jednym-dwóch występach. Kto wie, może tym razem też się uda i na deskach teatru widzowie zobaczą Jennifer Aniston lub Davida Schwimmera? Bilety pojawią się w sprzedaży w czerwcu. Premiera odbędzie się jesienią w nowojorskim Traid Theatre.

„Przyjaciele”, kultowy serial lat 90.

Serial „Przyjaciele” opowiada o grupie przyjaciół mieszkających na Manhattanie i ich perypetiach. Doczekał się 10 sezonów, a aktorzy grający główne role zyskali wielką popularność. Wśród nich byli Jennifer Aniston (Rachel Green), Courteney Cox (Monica Geller), Lisa Kudrow (Phoebe Buffay), Matt LeBlanc (Joey Tribbiani), Matthew Perry (Chandler Bing) i David Schwimmer (Ross Geller). Serial zgarnął 55 nominacji do Emmy (zdobył 6 nagród) i 9 nominacji do Złotego Globu. Ostatecznie jedna statuetka powędrowała dla Jennifer Aniston dla najlepszej aktorki w serialu komediowym w 2003 roku. Łącznie produkcję sprzedano do ponad 100 krajów, zaś ostani odcinek obejrzało ponad 55 milionów widzów.

Polecamy też: Zaskakujący powrót "Przyjaciół"! Powstał zupełnie nowy odcinek kultowej serii

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.