Kalina Jędrusik u szczytu kariery
Fot. East News
ZE ŚWIATA FILMU

Pojawiły się pierwsze zdjęcia z filmu o Kalinie Jędrusik! 

Poznaj szczegóły filmu „Bo we mnie jest seks”!

Ida Marszałek 19 lutego 2020 11:30
Kalina Jędrusik u szczytu kariery
Fot. East News

Po raz pierwszy o projekcie filmowej biografii Kaliny Jędrusik usłyszeliśmy w 2018 roku, jednak teraz mamy pewność, że za niedługo obejrzymy go w kinach! Właśnie zakończyły się zdjęcia do filmu Bo we mnie jest seks opowiadającego o życiu słynnej skandalistki z czasów PRL-u.

Kim była Kalina Jędrusik?

Uważana, za największą polską seksbombę lat 60. i 70., Kalina Jędrusik zaszokowała niejednego tradycjonalistę krążącymi wokół niej plotkami. Co ciekawe, pochodząca z Gnaszyna pod Częstochową gwiazda była w głębi duszy konserwatywna. Jej ojciec był senatorem II RP, a znajomi z czasów studiów wspominali ją jako osobę nieśmiałą. Chociaż już w tamtym okresie życia przejawiała słabość do starszych od niej mężczyzn.

Nazywana polską Marilyn Monroe aktorka rozbiła małżeństwo 16 lat starszego, znanego pisarza Stanisława Dygata i w 1955 roku sama wzięła z nim ślub. Ich dom stał się mekką polskich artystów ze środowiska filmowego i literackiego. Trwające ponad dwadzieścia lat małżeństwo przeszło do historii również ze względu na swój otwarty charakter. Jędrusik sypiała z kochankami, podczas gdy jej aprobujący wszystko mąż znajdował się pod tym samym dachem. Były to praktyki bardzo niekonwencjonalne jak na zachowawczą obyczajowość panującą w PRL-u.

Kontrowersyjne obyczaje aktorki ukształtowały jej wizerunek i być może to wpłynęło na przebieg jej kariery. Jędrusik została gwiazdą telewizji, grała w teatrach i występowała w Kabarecie Starszych Panów. W 1962 roku otrzymała nagrodę „Złotej Maski” dla najpopularniejszej aktorki telewizyjnej. Jednak wyeksponowany dekolt oraz prowokacyjny sposób bycia Jędrusik mogły przyczynić się do jej zaszufladkowania w drugoplanowych rolach, które podtrzymywały pozaekranowy, mocno nacechowany seksualnie obraz gwiazdy. Jej najbardziej znane role to: Luca Zuckerowa w Ziemi obiecanej Andrzeja Wajdy czy Barbara Percykówna w Jutro premiera Janusza Morgensterna. Jedyną rolę pierwszoplanową zagrała w filmie Lekarstwo na miłość Jana Batorego, jednak nie była ona dla aktorki przełomowa.

Kalina Jędrusik, Kazimierz Kutz na planie
Fot. Forum, Forum - Fogiel Lucjan

Fabuła filmu „Bo we mnie jest seks”

Filmowa biografia Kaliny Jędrusik skupi się na 1962 roku, kiedy aktorka była na szczycie popularności. Twórcy zapowiadają, że zostanie wykorzystanych wiele piosenek z Kabaretu Starszych Panów, a sam film będzie można określić jako muzyczny. Tytuł produkcji zapewne ma nawiązywać do jednej z kabaretowych piosenek wykonywanych przez Jędrusik.

Obsada filmu „Bo we mnie jest seks”

W roli Jędrusik wystąpi Maria Dębska, córka reżyserki Kingi Dębskiej, która zagrała już między innymi w filmach: Moje córki krowy oraz Cicha noc. Leszek Lichota wcieli się w Stanisława Dygata, natomiast Krzysztof Zalewski zagra przyjaciela słynnej aktorki. Oprócz tej trójki w filmie zobaczymy jeszcze Jacka Borcucha jako Tadeusza Kowickiego i Tomasza Ziętka jako Kazimierza Kutza. Bo we mnie jest seks wyreżyserowała Katarzyna Klimkiewicz. 

Problemy finansowe producentów „Bo we mnie jest seks”

Pomimo ciekawego tematu i fantastycznej obsady producenci filmu jeszcze we wrześniu borykali się z problemami finansowymi. Za produkcję odpowiada RE Studio, które stoi również za sensacją ostatniego festiwalu w Gdyni- Ikar. Legenda Mietka Kosza. Wygląda jednak na to, że ekipa Bo we mnie jest seks wreszcie dopięła swego. Zdjęcia na planie tego długo wyczekiwanego filmu właśnie dobiegły końca. Wparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej. Zdjęcia realizowano w kultowych warszawskich miejscach takich jak: Teatr Polski, Teatr Wielki, kino "Tęcza", Plac Konstytucji oraz Park Rydza-Śmigłego.

„Bo we mnie jest seks” premiera

Kiedy możemy się spodziewać premiery filmu? Zaplanowano ją na 2021 roku, więc będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość. Nie możemy doczekać się efektu końcowego! Tymczasem, prezentujemy klimatyczne zdjęcia, udostępnione przez twórców. 

Bo we mnie jest seks
Fot. Materiały prasowe

Bo we mnie jest seks
Fot. Materiały prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.