Beata Kozidrak, VIVA! luty 2016
Fot. Michał Pańszczyk
O TYM JEST GŁOŚNO

Powstanie film o życiu Beaty Kozidrak! Znamy pierwsze szczegóły

Artystka potwierdziła doniesienia! Nie ukrywa radości

Konrad Szczęsny 2 października 2020 13:16
Beata Kozidrak, VIVA! luty 2016
Fot. Michał Pańszczyk

To wielki dzień dla wszystkich fanów lubelskiej wokalistki. Beata Kozidrak potwierdziła za pośrednictwem Instagrama, że powstanie film o jej życiu i twórczości. Artystka nie ukrywa ekscytacji. Wiadomo, że za projekt odpowiedzialni są twórcy nominowanego do Oscara „Bożego ciała” – za jego realizację odpowiada studio Aurum, zaś wyprodukuje go Leszek Bodzak. Rolę reżysera powierzono natomiast Piotrowi Domalewskiemu (m.in. „Cicha noc”).

Film o Beacie Kozidrak - scenariusz, reżyseria, szczegóły

Radosną nowiną wokalistka Bajmu podzieliła się z fanami za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie. Beata Kozidrak pozuje na opublikowanym zdjęciu z Leszkiem Bodzakiem, który będzie jednym z producentów filmu biograficznego.

„Mam dla Was ogromną niespodziankę! Powstanie o mnie film!!! Reżyserem i współscenarzystą projektu będzie twórca „Cichej nocy”, Piotr Domalewski, a producentami Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham”, poinformowała podekscytowana wokalistka Bajmu.

Dodała, że będzie czuwała osobiście nad produkcją i jej tworzeniem na każdym etapie.

„Myślę, że moje barwne życie w ciekawy sposób można pokazać na ekranie! Będę wspierać twórców filmu, żeby powstał interesujący, piękny i mądry obraz, w którym będzie dużo muzyki. To się dzieje naprawdę. Jestem bardzo podekscytowana!!! Trzymajcie kciuki ❤️”, poprosiła na koniec.

Póki co o produkcji wiadomo niewiele. Część scen na pewno zostanie nakręcona na Starym Mieście w Lublinie, gdzie dzieciństwo spędziła Beata Kozidrak (mieszkała z rodziną w kamienicy przy ulicy Grodzkiej). Nie zdradzono również, kogo twórcy chcą obsadzić w głównej roli.

„Mamy pewne pomysły z Piotrem Domalewskim, ale krańcowo odmienne”, zaznaczył Leszek Bodzak w rozmowie z portalem Filmweb. Nie wiadomo również, które wątki i etapy życia wokalistki Bajmu zostaną w produkcji szerzej opisane. „Jest za wcześnie, żeby o tym mówić, mamy na razie tylko ramową konstrukcję filmu”, podkreślił producent. „Nawet ja tego nie wiem”, przyznała z kolei Beata Kozidrak.

A co z datą premiery?

„Jesteśmy na początku drogi. Przed nami m.in. prace nad scenariuszem. Przełom roku 2022/23 to realny czas, w którym rozpoczną się zdjęcia”, ujawnił Leszek Bodzak.

Twórcy „Bożego ciała” i „Ostatniej rodziny” stworzą film o Beacie Kozidrak

Ekipa, która podejmie się tego wymagającego zadania, ma już na koncie wiele sukcesów i doskonale przyjętych przez fanów i krytykę produkcji, w tym m.in. „Cichą noc” (również wyreżyserowana przez Piotra Domalewskiego) oraz „Ostatnią rodzinę”, „Boże ciało” i „Carte Blanche” (ich producentem był właśnie Leszek Bodzak; co ciekawe, on również pochodzi z lubelszczyzny, tak jak 60-letnia gwiazda – urodził się w Świdniku).

To nie pierwszy raz, gdy życie Beaty Kozidrak inspiruje twórców szeroko pojętej sztuki. Wspomniany Piotr Domalewski stworzył już spektakl na podstawie życia wokalistki Bajmu w Teatrze Współczesnym w Szczecinie pod znaczącym tytułem „Być jak Beata”. Artystka była zresztą na jego premierze.

Dlaczego historię lubelskiej artystki zdecydował się przenieść na duży ekran?

„Beata Kozidrak to ikona polskiej popkultury. Od dawna chciałem zrobić film oparty na jej historii. Kim tak naprawdę jest Beata? Jak przez 40 lat nieustannego bycia na topie udało jej się pozostać sobą? Kim jest ikona popkultury, która od lat elektryzuje fanów? Kim jest artystka, której cała kariera to nieustanne bycie na topie? Tego chciałbym się dowiedzieć. Myślę, że wielu z nas tego chce”, wyjaśnił reżyser w rozmowie z Filmwebem.

Trzymamy kciuki za ten wyjątkowy projekt!  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.