Krystyna Froelich-Przybylska nie żyje
Fot. PAP/Rafał Guz
Pożegnanie

Nie żyje Krystyna Froelich-Przybylska. Aktorka M jak miłość miała 89 lat 

Kiedy i gdzie obędzie się ostatnie pożegnanie artystki?

Olga Figaszewska 1 lipca 2023 17:01
Krystyna Froelich-Przybylska nie żyje
Fot. PAP/Rafał Guz

Krystyna Froelich-Przybylska nie żyje. Ceniona aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa odeszła 23 czerwca w wieku 89 lat. Wiadomość o jej śmierci przekazał Teatr Polonia, w którym grała w spektaklu Ich czworo w reżyserii Jerzego Stuhra. Wiadomo również, kiedy odbędą się uroczystości pogrzebowe. 

Krystyna Froelich-Przybylska nie żyje. Kim była? 

Spełniała się na scenie i przed kamerą. Praca była jej ogromną pasją i całym światem. Krystyna Froelich-Przybylska przyszła na świat 24 lutego 1934 roku. Na scenie debiutowała w 1954 roku na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi. Rok później ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej.

Na ekranie debiutowała w filmie „Prawdziwie magiczny sklep” z 1969 roku. Aktorka na początku związała się z Teatrem Dramatycznym w Częstochowie i Teatrem Ziemi Pomorskiej Bydgoszcz-Toruń. Krystyna Froelich-Przybylska pojawiała się potem w łódzkich teatrach, m.in.: im. Jaracza, Teatrze Powszechnym czy Teatrze Ziemi Łódzkiej. Od 1979 roku zachwycała w sztukach Teatru Narodowego w Warszawie, a od 1991 roku można było podziwiać ją na deskach Teatru Powszechnego. Następnie rozpoczęła współpracę z warszawskim Teatrem Polonia.

Czytaj też: George Michael stracił ukochanego w dramatycznych okolicznościach. Po jego śmierci załamał się

Warszawa, 17.02.2014. Krystyna Froelich-Przybylska
Fot. PAP/Rafał Guz

Uroczystości pogrzebowe Krystyny Froelich-Przybylskiej

Aktorka występowała w epizodycznych rolach w popularnych polskich serialach. Widzowie pamiętają ją z takich produkcji, jak: M jak miłość, Rodzina Leśniewskich, Na sygnale, Dom, Plebania, Psie serce, Rozmowy o miłości, Klan, Ojciec Mateusz, Na Wspólnej. Po raz ostatni pojawiła się na ekranie w Asymetrii w 2020 roku.

Artystka odeszła tydzień temu, 23 czerwca 2023 roku. Miała 89 lat. Ceremonia przedpogrzebowa odbędzie się 10 lipca 2023 roku o godzinie 13.00 w kaplicy na warszawskich Wojskowych Powązkach. „Z ogromnym smutkiem żegnamy aktorkę Krystynę Froelich-Przybylską, zmarłą 23 czerwca 2023 r. w wieku 89 lat. Widzowie Teatru Polonia mogli podziwiać panią Krystynę w spektaklu „Ich czworo” w reż. Jerzego Stuhra. Uroczystość przedpogrzebowa odbędzie się 10 lipca o godz. 13:00 w kaplicy na Wojskowych Powązkach w Warszawie”, przekazał w piątek Teatr Polonia, z którym nawiązała współpracę w 2014 roku.  

Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia. 

Czytaj też: Kalina Jędrusik i Wiesław Rutowicz: o ich romansie Magdalena Zawadzka dowiedziała się po latach

Krystyna Froelich-Przybylska nie żyje
Fot. PAP/Rafał Guz

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.