Nie żyje Andrzej Grembowicz, pseudonim Robert Brutter. Miał 60 lat
Fot. Filmpolski.pl
POŻEGNANIE

Nie żyje Andrzej Grembowicz, twórca Rancza. Miał 60 lat

Reżyser i scenarzysta zmagał się z nieuleczalną chorobą

Konrad Szczęsny 19 listopada 2018 13:03
Nie żyje Andrzej Grembowicz, pseudonim Robert Brutter. Miał 60 lat
Fot. Filmpolski.pl

To ogromny cios dla świata filmu i telewizji. 18 listopada, w niedzielę, zmarł Andrzej Grembowicz, bardziej znany pod pseudonimem Robert Brutter. Był współtwórcą i scenarzystą takich seriali, jak Ranczo, Rodzina zastępcza czy Ekstradycja

Nie żyje Andrzej Grembowicz, twórca Rancza. Miał 60 lat. Przyczyny śmierci

Informację tę podała na Facebooku internetowa baza polskiego filmu, Filmpolski.pl. Wiemy stąd, że śmierć Andrzeja Grembowicza, posługującego się także pseudonimem Robert Brutter, nastąpiła 18 listopada.

Przyczyny zgonu ujawniła z kolei na swoim profilu w mediach społecznościowych Ilona Łepkowska, która napisała, że „od lat zmagał się z nieuleczalną chorobą”.

Kim był Andrzej Grembowicz? Dorobek, pochodzenie pseudonimu

Przede wszystkim był scenarzystą takich kultowych polskich seriali, jak Ranczo, Rodzina zastępcza czy Ekstradycja. Pracował także przy Wiedźminie oraz Dziewczynach ze Lwowa. Zajmował się rownież produkcją i przyczynił do sukcesu m.in. Nocnego Graffiti, Fuksa oraz Wtorku.

Andrzej Grembowicz był także pisarzem, autorem sztuk teatralnych oraz tekstów piosenek oraz członkiem Polskiej Akademii Filmowej.

Pseudonim, jak podaje Polskie Radio, był związany z jego działalnością literacką. Jak zaznaczono, „Robert Brutter” bardziej pasowało do kryminału w stylu angielskim, który wydał w latach 80.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?