Aktorka obchodzi dziś 41. urodziny

Sabina Zięba 17 listopada 2019 15:00

Rachel McAdams urodziła się 17 listopada 1978 w kanadyjskim Londonie, jako córka pielęgniarki i kierowcy ciężarówki. Ma dwójkę młodszego rodzeństwa, brata Daniela i siostrę Kayleen. Od czwartego roku życia trenowała łyżwiarstwo figurowe i do osiągnięcia osiemnastki brała udział w regionalnych zawodach łyżwiarskich. Wiadomo, że podczas trzech letnich wakacji pracowała w... restauracji McDonald’s! Jej aktorska kariera rozpoczęła się natomiast po zakończeniu studiów na York University w Toronto w 2001 roku.

Dorobek aktorski Rachel McAdams

Debiutem Rachel była kanadyjsko-włoska koprodukcja My Name is Tanino z 2002 roku, a pierwszym filmem zrealizowanym w Hollywood, komedia Gorąca laska z tego samego roku. Punkt zwrotny w jej karierze nadszedł dwa lata później, kiedy to premierę miały dwa kultowe filmy z jej udziałem - Wredne dziewczyny oraz Pamiętnik. Kolejnymi głośnymi rolami były m. in. Polowanie na druhny, Red Eye czy Rodzinny dom wariatów. Wówczas Manohla Dargis, szefowa krytyków filmowych The New York Times, uznała, że „McAdams z każdą nową rolą staje się coraz bardziej interesująca”.

Był czas, że zrezygnowała z kariery i skupiła się na sprawach prywatnych. Odrzuciła główne role kobiece w filmach: Casino Royale, Mission: Impossible III, Diabeł ubiera się u Prady oraz Dorwać Smarta. Spotykała się wówczas z Ryanem Goslingiem. Następnie związana była jeszcze z Joshem Lucasem oraz Michaelem Sheenem, by w końcu ułożyć sobie życie u boku Jamiego Lindena, któremu urodziła syna w 2018 roku.

A za jakie filmy najbardziej ją kochamy? Sprawdźcie w naszej galerii! To idealne propozycje na niedzielny wieczór.  

1/7
zdjęcie z filmu Pamiętnik, The Notebook. Ryan Gosling, Rachel McAdams
Copyright @East News
1/7

„Pamiętnik”

2/7
kadr z filmu Sherlock Holmes/Galapagos Films
Copyright @Galapagos Films
2/7

„Sherlock Holmes”

3/7
Midnight in Paris, O północy w Paryżu, Rachel McAdams, Owen Wilson
Copyright @Materiały prasowe
3/7

„O północy w Paryżu”

4/7
zdjęcie z filmu Czas na miłość, About Time. Rachel MacAdams, Domhnall Gleeson
Copyright @East News
4/7

„Czas na miłość”

5/7
Aktorzy filmu Kadr z filmu Spotlight
Copyright @United International Pictures
5/7

„Spotlight”

6/7
kadr z filmu I że cię nie opuszczę, The Vow, Channing Tatum, Rachel McAdams
Copyright @East News
6/7

„I że Cię nie opuszczę”

7/7
The Time Traveler's Wife, Zaklęci w czasie, Eric Bana, Rachel McAdams
Copyright @Materiały prasowe
7/7

„Zaklęci w czasie”

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?