Jak na razie są bezkonkurencyjne!

Ida Marszałek 30 marca 2020 18:45

Rok 2020 dopiero się rozpoczął, a już obejrzeliśmy wiele doskonałych filmów. Ponieważ obecna sytuacja nie sprzyja kinowym premierom, sprzyja za to chwilom zadumy i refleksji, jest to idealna okazja, by podsumować dzieła, które do momentu zamknięcia kin mogliśmy zobaczyć na dużym ekranie. Spośród licznych obiecujących produkcji wyłoniliśmy tych 7 najlepszych, które są pozycjami obowiązkowymi dla wszystkich wielbicieli kina. W naszym zestawieniu znalazło się miejsce zarówno dla filmów, które zostały już docenione w tegorocznym wyścigu oscarowym oraz zeszłorocznych Złotych Globach oraz takich, które miały swoją premierę na krótko przed ogłoszeniem kwarantanny. Zapraszamy zatem do naszej galerii, gdzie podpowiadamy, które filmy 2020 są najbardziej godne polecenia. Zachęcamy do nadrobienia ich wszystkich, jeśli tylko zostały udostępnione online przez legalne źródła. Ile z nich udało Wam się już zobaczyć? 

1/7
Nowe filmy
Copyright @Materiały prasowe
1/7

Już teraz można spokojnie powiedzieć, że nagrodzony Oscarem za scenariusz "Jojo Rabbit" to jeden z najlepszych filmów 2020. Wielki emocjonalny ładunek podany z pozorną lekkością uderza w nas wtedy, gdy jesteśmy najbardziej bezbronni. Tak samo jak wobec wszechobecnej propagandy Hitlera bezbronny jest 10-letni bohater.

2/7
Nowe filmy
Copyright @Materiały prasowe
2/7

W "Białym, białym dniu" nie sposób odróżnić ziemię od nieba - taki właśnie jest islandzki krajobraz. Równie nieklarowne okazuje się życie głównego bohatera. Pewnego dnia poznaje on tajemnicę swojej zmarłej żony, która każe mu zakwestionować całą ich wspólną przeszłość.

3/7
Nowe filmy
Copyright @Materiały prasowe
3/7

"Proxima", czyli film o pierwszej kobiecie na Marsie całkowicie zdobył nasze serca. Eva Green w nietypowej dla siebie roli udowadnia, że potrafi grać nie tylko owoc męskiej wyobraźni, ale również pełną ciepła kobietę rozdartą między własne marzenia, a miłość do córki, którą musi zostawić na Ziemi.

4/7
Nowe filmy
Copyright @Materiały prasowe
4/7

Film Jana Komasy trafił do kin na tydzień przed ich zamknięciem. Jednak zdobył sobie rzeszę fanów. "Sala Samobójców. Hejter" nie bez powodu nazywana jest polskim "Jokerem". Trafna analiza społeczeństwa, trzymający w napięciu thriller i niezwykle wyrazisty główny bohater.

5/7
Nowe filmy
Copyright @Materiały prasowe
5/7

Wielki powrót "złotego dziecka kina". "Matthias i Maxime" Xaviera Dolana to kameralna opowieść o przyjaźni, miłości i dorastaniu zanurzona w stylu młodego reżysera, jednak mniej efekciarska niż jego poprzednie filmy. 

6/7
Nowe filmy
Copyright @Materiały prasowe
6/7

"Kłamstewko" poruszy nawet najbardziej zatwardziałe serca. Zdobywczyni Złotego Globu, Awkwafina w roli wnuczki, której kultura zabrania poinformować ukochaną babcię o jej śmiertelnej chorobie. Cała rodzina angażuje się w kłamstwo, które ma ochronić głowę rodu przed druzgocącymi prognozami.

7/7
Nowe filmy
Copyright @Materiały prasowe
7/7

"1917" to na pewno jeden z najbardziej widowiskowych filmów wojennych w historii. Złudzenie jednego ujęcia, stwarza wrażenie, że wraz z bohaterami mamy do wypełnienia śmiertelnie niebezpieczną misję. Niesamowita historia zainspirowana wspomnieniami dziadka Sama Mendesa.

TAGI #ranking #film #kino

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.