Premiery kinowe
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Dżentelmeni wkraczają do kin! Nowy film akcji z Hugh Grantem 

Jakie jeszcze filmy mają premierę w ten weekend?

Ida Marszałek 13 lutego 2020 18:15
Premiery kinowe
Fot. Materiały prasowe

Zeszły weekend zakończyła bardzo emocjonująca noc dla wszystkich wielbicieli kina. Nareszcie poznaliśmy wyniki 92. edycji Oscarów. Dla osób, które nie miały czasu obejrzeć wszystkich nominowanych filmów przed galą lub też specjalnie czekały na opinię Akademii przed udaniem się do kina, mamy dobrą wiadomość. Szykuje się czas powtórek nominowanych do Oscara hitów. W wielu kinach (w tym w sieci Cinema City) zapowiedziano powtórki oscarowych filmów takich jak: Boże Ciało, Joker, Parasite, Le Mans '66, Pewnego razu... w Hollywood. Oprócz tych produkcji w repertuarach wciąż widnieją: Małe kobietki, Jojo Rabbit i 1917, które niedawno miały swoje premiery. Na znudzonych tematem Oscarów, również czeka w ten weekend coś interesującego. Choć może nie będą to propozycje zgodne z tematyką walentynkową. Jakie filmy pojawią się jutro w kinach?

"Wyspa fantazji" reż. Jeff Wadlow

Premiery kinowe
Fot. Materiały prasowe

Najnowszy film reżysera Kick-Ass 2 do najspokojniejszych nie należy. Wyspa fantazji to próba przekształcenia serialu z przełomu lat 70. i 80. - Fantasy Island - w film pełnometrażowy. Gwiazda serialu Słodkie kłamstewka - Lucy Hale wciela się w jedną z wczasowiczek wypoczywających na zagadkowej wyspie. Luksusowym hotelem w tropikach kieruje tajemniczy pan Roarke, który stara się spełnić wszystkie zachcianki gości, włącznie z ich najskrytszymi marzeniami. W pewnym momencie, fantazje mieszkańców hotelu zmieniają się jednak w koszmary. Żeby wydostać się z wyspy, będą musieli poznać jej sekret.

"Dżentelmeni" reż. Guy Ritchie

Premiery kinowe
Fot. Materiały prasowe

Twórca Sherlocka Holmesa z Robertem Downey Jr. czy filmu Król Artur: Legenda Miecza, nakręcił tym razem świetnie zapowiadający się film akcji z gwiazdorską obsadą! Matthew McConaughey, Hugh Grant i Colin Farrell stoczą na ekranie zabójczy pojedynek. Słynni aktorzy wcielają się w gangsterów londyńskiego półświatka, wśród których pojawia się pogłoska, że jeden z nich - amerykański potentat narkotykowy - pragnie zakończyć swoją działalność. Brytyjscy bandyci z wrodzoną gracją zaczynają więc walczyć o przejęcie interesu wszelkimi możliwymi sposobami. Już odświeżając formułę Sherlocka Holmesa Ritchie udowodnił, że kino akcji jest jego specjalnością. Możemy zatem spodziewać się obfitującej w dowcip, świetnej rozrywki!

"Tommaso" reż. Abel Ferrara

Premiery kinowe
Fot. Materiały prasowe

Mistrz niezależnego kina amerykańskiego - Abel Ferrara - łączy siły ze swoim przyjacielem Willemem Dafoe i tworzy szokująco osobisty film, będący analizą wszystkich lęków starzejącego się artysty i męża. Film zdumiewa nie tylko zawartym w nim intymnym wyznaniem, ale również swoją obsadą. U boku wcielającego się w Ferrarę Dafoe wystąpiła prawdziwa partnerka reżysera, a także jego mała córeczka. Film został również nakręcony w prawdziwym mieszkaniu rodziny, we Włoszech. Twórca nie szczędzi sobie bolesnych wycieczek, aby jak najlepiej oddać frapujący go kryzys męskości. Film zadebiutował na zeszłorocznym festiwalu w Cannes. Z pewnością to najciekawsza premiera tego weekendu.

Wszystkie wymienione filmy od jutra w kinach! 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.