Fot. Gałązka / AKPA
pożegnanie

Wystąpiła w hitowym filmie Barei, grała w "Barwach szczęścia". Mirosława Krajewska-Malczewska nie żyje

Smutne wieści przekazały jej dzieci

Marcjanna Maryszewska 6 grudnia 2023 21:15
Fot. Gałązka / AKPA

Mirosława Krajewska-Malczewska nie żyje. Polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa udzieliła głosu wielu znanym kreskówkowym postaciom, a szerszej publice dała się poznać m.in. za sprawą serialu "Barwy szczęścia" oraz wielu innych kultowych produkcji. Artystka odeszła 6 grudnia 2023 roku. Niedawno skończyła 83 lata, a o jej śmierci poinformowały dzieci. 

Mirosława Krajewska-Malczewska nie żyje. Aktorka miała 83 lata

Zmarła 6 grudnia 2023 roku Mirosława Krajewska-Malczewska zdobyła sympatię szerszej publiki jako babcia Gniewosza Durki w serialu "Barwy szczęścia", lecz pierwszy zastrzyk popularności przyniosła jej rola w hitowym filmie Stanisława Barei "Brunet wieczorową porą", gdzie wcieliła się w jedną z głównych postaci. Jej dorobek zawodowy obejmuje wiele ról filmowych i teatralnych — tuż po ukończeniu warszawskiego PWST stawiała swoje pierwsze kroki w katowickim Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego, a po narodzinach córki wróciła do Warszawy i podjęła pracę w Teatrze Dramatycznym. Na scenie występowała aż do 1997 roku.

Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Bez wątpienia największe sukcesy osiągnęła jako aktorka dubbingowa. Mirosława Krajewska-Malczewska użyczyła swojego głosu wielu postaciom w filmach i serialach. Aż do 2012 roku pozostawała aktywna zawodowo, a przez ostatnie lata życia cieszyła się spokojną emeryturą.

Smutną wiadomość o śmierci 83-letniej artystki w rozmowie z Polską Agencją Prasową przekazały jej dzieci: Katarzyna Kozak oraz Marcin Malczewski. Na chwilę obecną nie są znane przyczyny jej śmierci. Całej rodzinie życzymy dużo sił i składamy najszczersze kondolencje. 

Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Mirosława Krajewska, 23.02.2016

Fot. Gałązka / AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.