Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Leonardo DiCaprio w nowym filmie zagra słynnego wynalazcę! Zdobędzie kolejnego Oscara?

Sabina Zięba 15 sierpnia 2017 08:00
Fot. East News

W październiku tego roku w Stanach Zjednoczonych premierę będzie miała niezwykła książka opowiadająca o życiu jednego z najsłynniejszych naukowców na świecie. To właśnie na jej podstawie powstanie film, w którym główną rolę zagra Leonardo DiCaprio. Ma szansę na kolejnego Oscara?Polecamy też: Luksusy jak na Titanicu. Leonardo DiCaprio sprzedaje dom w Malibu, który kupił za gażę z filmu

 

Książka Waltera Isacssona

 

Walter Isacsson, były szef CNN i dawny redaktor magazynu „Time”, jest autorem m. in. biografii Steve Jobsa, która również została zekranizowana. Teraz o prawa do jego książki dotyczącej twórczości Leonarda DaVinci walczyły dwie wielkie wytwórnie - Paramount i Universal. Jak donosi „Deadline” to pierwszej z nich udało się je zdobyć za siedmiocyfrową kwotę.


Sama powieść zapowiada się niezwykle ciekawie. Pisarz wykorzystał notatki znanego odkrywcy i postanowił przedstawić go nie tylko jako barwną postać, która zdefiniowała renesans i człowieka nieograniczonej wyobraźni, ale również jako społecznego wyrzutka, ujawniając intymne sfery jego życia - był on nieślubnym synem, heterykiem, gejem, mańkutem i wegetarianinem.Produkcją przyszłego filmu zajmie się studio Appian Way, które należy do Leonarda DiCaprio. Według specjalistów jest to jednoznaczne z tym, że wcieli się w główną rolę. Współpracować będzie z nim m. in. Jennifer Davisson, która wcześniej była producentką wykonawczą „Zjawy”, za którą aktor dostał upragnionego Oscara.

Leonardo DiCaprio w czarnym garniturze
Fot. ONS

Polecamy też: Jak było naprawdę, czyli nieścisłości historyczne w nominowanej do 12. Oscarów „Zjawie”

Imiennik DaVinci

Amerykańscy dziennikarze podkreślają, że jest to wymarzona rola dla DiCaprio, gdyż to właśnie słynnemu geniuszowi popularny aktor zawdzięcza swoje imię. Mama Leo po raz pierwszy poczuła kopiące dziecko właśnie podczas podziwiania obrazów renesansowego artysty w Uffizi Gallery we Florencji.

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.