Który z nich najlepiej zagrał tę rolę?

Ida Marszałek 17 lutego 2020 19:55

Postać Batmana jest z pewnością jedną z ikon popkultury. Superbohater stworzony przez  DC Comics w 1939 roku do dziś cieszy się ogromną popularnością, nieustannie inspirując twórców do opowiadania mrocznej historii Gotham City. Na temat Batmana powstało wiele filmów i każdy reżyser inaczej interpretował losy superbohatera. 

Wszyscy aktorzy, którzy zagrali Batmana

Bob Kane i Bill Finger, twórcy kultowej postaci, kreując ją podobno wzorowali się na Zorro, Drakuli oraz  Sherlocku Holmesie. Właśnie dlatego Batman ukrywa swoją tożsamość (jego alter ego to Bruce Wayne), jest bohaterem mrocznym, a także doskonałym, przebiegłym detektywem. Elementem, który od zawsze wyróżniał Mrocznego Rycerza na tle innych ratujących świat, był fakt, że nie posiadał on żadnych nadnaturalnych umiejętności. Oczywiście poza ogromną fortuną, odziedziczoną po rodzicach, dzięki której może konstruować imponujące gadżety. By zyskać przewagę nad przeciwnikiem, Batman wykorzystywał również swoją siłę fizyczną oraz inteligencję. 

W 2021 roku czeka nas kolejna ekranizacja przygód człowieka-nietoperza w reżyserii Matta Reevesa. Tym razem w kultową postać wcieli się idol nastolatków, znany z serii Zmierzch Robert Pattinson. Aktor młodego pokolenia, najwyraźniej postanowił zerwać ze swoim pierwotnym wizerunkiem, ponieważ wziął ostatnio udział w wielu niezależnych produkcjach. W tym, w genialnym filmie Roberta Eggersa - Lighthouse - w którym zachwycił rolą tracącego zmysły latarnika. 

Oprócz Roberta Pattinsona w Mrocznego Rycerza na przestrzeni niemal 60 lat wcieliło się aż 6 znakomitych aktorów! Zapraszamy do naszej galerii, gdzie przypominamy wszystkich odtwórców tej kultowej roli. Który z nich jest waszym ulubionym? 

1/7
Wszyscy aktorzy
Copyright @Materiały prasowe
1/7

Adam West wcielił się w Batmana w 1966 roku filmie Batman zbawia świat.

2/7
Wszyscy aktorzy
Copyright @Materiały prasowe
2/7

W dwóch filmach Tima Burtona: Batman (1989) i Powrót Batmana (1992) Mrocznego Rycerza zagrał Michael Keaton.

3/7
Wszyscy aktorzy
Copyright @Materiały prasowe
3/7

W pierwszej ekranizacji Batmana autorstwa Joela Schumachera (1995) - Batman Forever - w superbohatera wcielił się Val Kilmer.

4/7
Wszyscy aktorzy
Copyright @Materiały prasowe
4/7

W prawdopodobnie najgorszej ekranizacji komiksu - Batman i Robin (1997)- również wyreżyserowanej przez Joela Schumachera główną rolę zagrał George Clooney.

5/7
Wszyscy aktorzy
Copyright @Materiały prasowe
5/7

W kultowej trylogii Christophera Nolana - Batman: Początek (2005), Mroczny rycerz (2008), Mroczny rycerz powstaje (2012) - Batmana zagrał Christian Bale.

6/7
Wszyscy aktorzy
Copyright @Materiały prasowe
6/7

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (2016) i Liga Sprawiedliwości (2017) Zacka Snydera oraz w Legion samobójców (2016) Davida Ayera w rolę superbohatera wcielił się Ben Affleck.

7/7
Wszyscy aktorzy
Copyright @Materiały prasowe
7/7

Do roli najnowszego filmu o Batmanie został wybrany Robert Pattinson. Premiera zaplanowana jest na 25 czerwca 2021. Ostatnio opublikowano pierwszy filmik przedstawiający zamaskowanego aktora.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.