Co jeszcze można zobaczyć w kinach?
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Psy 3: W imię zasad, czyli wielki powrót Franza Maurera. Sprawdź, co jeszcze w kinach w ten weekend!

Czego możemy się spodziewać po premierach tego tygodnia?

Ida Marszałek 16 stycznia 2020 15:00
Co jeszcze można zobaczyć w kinach?
Fot. Materiały prasowe

Najbliższy weekend zapowiada się ciekawie zarówno dla wielbicieli polskiego kina jak i osób, które z wypiekami na twarzy śledzą rozgrywki Oscarowe. 17 stycznia na ekrany wchodzą mocni przedstawiciele obu tych kategorii. Psy 3: W imię zasad to z pewnością jedna z gorętszych polskich premier tego roku. Czy powracający z emerytury Franz Maurer czymś nas jeszcze zaskoczy? Będziemy także mogli się przekonać czy zachwyty Akademii w stosunku do filmu Gorący temat są uzasadnione. Osoby, które chcą nadrobić inne oscarowe pozycje, mogą to jeszcze zrobić. W kinach wciąż grana jest Judy, można też znaleźć nieliczne seanse takich filmów jak: Le Mans '66, Parasite, Pewnego razu... w Hollywood czy Joker. Natomiast w domu, na Netflixie czekają na nas: Historia małżeńska, Dwóch papieży oraz Irlandczyk.

Czego możemy się spodziewać po premierach tego tygodnia? Zobacz nasze zestawienie!

"Gorący temat" reż. Jay Roach

Co jeszcze można zobaczyć w kinach?
Fot. Materiały prasowe

Roger Ailas był ikoniczną postacią telewizyjną. Stworzona przez niego stacja The Fox News zyskała miano największego programu informacyjnego w USA. W 2014 roku wybuchł jednak skandal, które zaważył na przyszłym losie jego imperium.  Gabriel Sherman opublikowała książkę, w której wyznała, że Ailas oferował jej awans, w zamian za kontakty seksualne. A w 2016 roku oficjalne oskarżenie wniosła była prezenterka stacji Gretchen Carlson. To właśnie ona oraz trzy inne kobiety są głównymi bohaterkami filmu Jaya Rocha. Reżyser skupia się na odważnej walce jaką stoczyły pracownice The Fox News z dużo silniejszym, bardziej wpływowym przeciwnikiem. Co ciekawe, nie jest to jedyna produkcja, która podejmuje tematykę tego głośnego skandalu. W lipcu zeszłego roku na platformie HBO GO pojawił się serial Na cały głos, w którym w Rogera Ailas wcielił się Russell Crowe. Obsada Gorącego tematu wcale nie jest gorsza. W roli trzech pokrzywdzonych kobiet wystąpiły: Nicole Kidman, Charlize Theron i Margot Robbie. Te dwie ostatnie otrzymały nominacje do Oscara!

"Psy 3: W imię zasad" reż. Władysław Pasikowski

Co jeszcze można zobaczyć w kinach?
Fot. Materiały prasowe

Pierwsza część Psów Władysława Pasikowskiego, której premiera odbyła się w 1992, zwiastowała nadejście nowych czasów. Historia dwóch funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, którzy z dnia na dzień muszą odnaleźć się w postkomunistycznej rzeczywistości była najpopularniejszym filmem lat 90. Kultowa rola Bogusława Lindy wraz z cytatem "Bo to zła kobieta była" na stałe zapisała się w polskiej kulturze. Druga część Psów również była frekwencyjnym hitem. Czy trzecia odsłona zdoła powtórzyć ten sukces? Wiadomo na pewno, że na ekranie znów zobaczymy naszego ulubionego Franza Maurera! Po wyjściu z więzienia bohater po raz kolejny będzie musiał się zmierzyć z nieznanym mu, nowoczesnym światem. Jak wynika z pierwszych recenzji, radzi sobie z tym dość dobrze, w końcu to Franz Maurer! Jednak pojawiają się też opinie, że filmowi daleko do kultowości oryginału.  

"Doktor Dolittle" reż Stephen Gaghan

Co jeszcze można zobaczyć w kinach?
Fot. Materiały prasowe

Czyżby Robert Downey Jr. po Avengersach i Sherlocku Holmesie postanowił zaangażować się w następną serię? Bardzo możliwe! W swoim najnowszym filmie wcieli się w - dobrze nam znanego z książki Hugh Loftinga oraz filmów z Eddiem Murphym - Doktora Dolittle! Słynny weterynarz jest prawdziwym ekscentrykiem i posiada niesamowity dar: potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Tym razem akcja filmu nie dzieje się we współczesności, a w wiktoriańskiej Anglii i zaczyna się w momencie, kiedy odcięty od świata Dolittle przeżywa śmierć swojej żony. Z letargu obudzi go dopiero prośba o pomoc śmiertelnie chorej królowej. Żeby znaleźć lekarstwo, doktor będzie musiał wyruszyć na mityczną wyspę. Znając talent komediowy Roberta Downey'a Jr., na jego koncie może pojawić się kolejna udana rola.

Wszystkie wymienione filmy w kinach od piątku 17 stycznia. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.