Jerzy Hoffman, VIVA! 13/2021
Fot. Szymon Szcześniak/Visual Crafters
o tym jest głośno

Dawno niewidziany Jerzy Hoffman na spotkaniu z wielbicielami. Przed laty wycofał się w cień

Teraz zachwycił doskonałą formą i świetnym humorem!

Marcjanna Maryszewska 12 kwietnia 2024 12:00
Jerzy Hoffman, VIVA! 13/2021
Fot. Szymon Szcześniak/Visual Crafters

Drugi tydzień kwietnia upłynął pod znakiem filmów Jerzego Hoffmana. Reżyser, który w połowie marca świętował 92. urodziny, zjawił się na imprezie kulturalnej przypominającą fanom jego największe dzieła. W ostatnich latach rzadziej pojawiał się publicznie, lecz takiej okazji przegapić nie mógł. Był niekwestionowaną gwiazdą wieczoru!

Jerzy Hoffman zaskoczył swoją obecnością. Tryskał energią i dobrym humorem

Nazywany "wielkim hetmanem polskiego kina" Jerzy Hoffman wyreżyserował m.in. "Trylogię" Henryka Sienkiewicza, co do dziś uznaje się za jego największy sukces. W jego dorobku artystycznym znajduje się wiele innych wybitnych dzieł: "Prawo i pięść", "Trędowata", czy też kultowy "Znachor z 1982 r., od którego premiery mija właśnie równo czterdzieści dwa lata. W 2011 r. powstał ostatni, jak dotąd, film reżysera "1920 Bitwa Warszawska".

Jerzy Hoffman, VIVA! 13/2021

Jerzy Hoffman, VIVA! 13/2021
Fot. Szymon Szcześniak/Visual Crafters

W ostatnich latach wyraźnie zwolnił tempa i nie stanął przed kamerą ponownie, lecz spotkania z wielbicielami wciąż przynoszą mu tyle samo radości, co kiedyś. Teraz nadarzyła się ku temu specjalna okazja. W dniach 8-11 kwietnia odbył się przegląd jego filmów, zorganizowane przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Wszystko z okazji 92. urodzin reżysera, które miały miejsce kilka tygodni temu. W środowy wieczór minęło również 50 lat od premiery nominowanego do Oscara "Potopu" (1974), dając zgromadzonym kolejny powód do celebrowania.

SPRAWDŹ TEŻ: Jolanta Kwaśniewska bryluje na salonach i czaruje uśmiechem. Wszyscy patrzyli tylko na nią!

Jerzy Hoffman pojawił się na wydarzeniu w towarzystwie Daniela Olbrychskiego, czyli odtwórcy roli Kmicica. Rozmowę z bohaterami wieczoru przeprowadziła Grażyna Torbicka. Reżyser chętnie zabawiał zgromadzonych anegdotkami z planu filmowego, tryskał energią oraz zachwycał doskonałą formą!  

[Tekst opublikowany na Viva Historie 14.04.2024 r.] 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.