VIVA! 1 maja 2017 20:30
1/10
Jamie Dornan
Copyright @EastNews
1/10

Ekranizacja bestsellerowej trylogii o przygodach Christiana Greya autorstwa E.L. James okazała się ogromnym sukcesem komercyjnym. Dwie zekranizowane do tej pory części zarobiły prawie 800 milionów, a w kolejce czeka kolejna odsłona. Aktorzy wcielający się w główne role: Dakota Johnson i Jamie Dornan z dnia na dzień stali się najbardziej pożądaną parą światowego show-biznesu. Kim jest filmowy Christian Grey, który dzisiaj skończył 35 lat?  

 

Jamie Dornan urodził się w Irlandii Północnej, jest najmłodszym z trójki rodzeństwa i jedynym synem profesora Jima Dornana. Aktorstwo ma w genach: jego ciotka parała się tym zawodem. Do 2008 r. był członkiem zespołu Sons of Jim. Później przyszedł czas na modeling: występował m.in. w kampaniach Diora, Calvina Kleina czy Dolce&Gabbana. Z kolei w 2006 r. stawiał swoje pierwsze kroki w filmie... 

 

Polecamy też: Już jest! Zobacz jeszcze bardziej mroczny i pełen namiętności zwiastun „Ciemniejszej strony Greya’’​

 

 

2/10
Jamie Dornan
Copyright @EastNews
2/10

Jamie Dornan debiutował w filmie Sofii Coppoli "Maria Antonina", do którego dostał angaż dzięki swojej byłej dziewczynie, Keirze Knightley (tworzyli związek w latach 2003-2005). Za tę rolę otrzymał od The New York Times tytuł... „Złoty tors”.

 

W 2011 roku wystąpił z kolei w siedmiu odcinkach popularnego serialu ABC "Dawno, dawno temu" (Once Upon A Time), w podwójnej roli Łowcy/szeryfa Grahama Humberta. W brytyjskim Upadek (The Fall) zagrał seryjnego mordercę u boku Gillian Anderson, znanej z "Z Archiwum X".

 

Jednak to rola, którą otrzymał w 2013 r. miała odmienić jego zawodowe życie już na dobre...

 

Polecamy też: Tak powstaje „Ciemniejsza Strona Greya”. Zobaczcie gorące zdjęcia z planu

 

 

3/10
Jamie Dornan
Copyright @EastNews
3/10

Chodzi oczywiście o tytułową rolę w ekranizacji powieści "Pięćdziesiąt twarzy Greya". W walce o nią Jamie Dornan pokonał takich aktorów, jak Charlie Hunnam, François Arnaud, który znany jest przede wszystkim z roli Cesara Borgii w serialu "Rodzina Borgiów" i broadwayowskiego aktora Billy'ego Magnussena. Z dnia na dzień zaczął mówić o nim cały świat: kim jest ten przystojny i tajemniczy mężczyzna, który na ekranie wciela się w Christiana Greya? 

 

Polecamy też: Seks, perwersje, skandal. Mamy oficjalny zwiastun „Ciemniejszej strony Greya”!

 

 

4/10
Jamie Dornan
Copyright @EastNews
4/10

W grudniu został okrzyknięty „Najseksowniejszym mężczyzną 2017 roku” w rankingu sporządzonym przez magazyn Glamour. Ma miliony fanek na całym świecie, pieniądze i niezwykłą popularność, która przyszła właściwie z dnia na dzień. A jaki jest prywatnie?

 

Polecamy też: „Jedzenie jest seksem”. Zapraszamy na ucztę z Maciejem Nowakiem. Będzie smakowicie i z humorem!

 

 

5/10
Jamie Dornan
Copyright @EastNews
5/10

Prywatnie Jamie Dornan unika skandali. Przez dwa lata był w związku z Keirą Knightley. Od 2007 roku spotykał się z piosenkarką oraz aktorką Amelią Warner. Okazało się, że to miłość na całe życie. Para  pobrała się 27 kwietnia 2013 roku, a w listopadzie tego samego roku na świat przyszła ich córka, Dulcie. W 2016 roku gwiazdor ponownie został ojcem.

 

Czym zaskoczył nas w drugiej części przygód o Christianie Greyu, która weszła do kin w lutym 2017 roku?

 

Polecamy też: Jedzenie, seks, rozpusta... 10 namiętności Macieja Nowaka. Czym zaskoczył nas krytyk kulinarny?

6/10
Jamie Dornan
Copyright @EastNews
6/10

Zmysłowe sceny z udziałem głównych bohaterów w drugiej części były zdecydowanie bardziej mroczne i pełne niepokoju. Wszystko dlatego, że fabuła była nieco bardziej skomplikowana: choć Christian Grey i Anastasia Steele decydują się być razem, w ich życie wkracza była partnerka bogatego biznesmena. Można się domyślić, że skomplikuje ona mocno relacje między bohaterami.

 

Polecamy też: Już jest! Zobacz jeszcze bardziej mroczny i pełen namiętności zwiastun „Ciemniejszej strony Greya’’​

 

 

7/10
Jamie Dornan
Copyright @EastNews
7/10

Zdjęcia do filmu były pełne odważnych scen, m.in. kręconych na gorących plażach Lazurowego Wybrzeża i Vancouver. Główni bohaterowie pokazali nam swoje perfekcyjnie wyrzeźbione sylwetki w strojach kąpielowych.
 
 

8/10
Jamie Dornan
Copyright @EastNews
8/10

Premiera drugiej części odbyła się w lutym 2017 roku. Ostatnia odsłona zaplanowana jest na przyszły rok.
Widzowie w „Ciemniejszej stronie Greya” zobaczyli m.in. Kim Basinger, która wcieliła się w byłą kochankę i partnerkę biznesową głównego bohatera. Zobaczymy ją też w ostatniej części.

 

Polecamy też: Jedzenie, seks, rozpusta... 10 namiętności Macieja Nowaka. Czym zaskoczył nas krytyk kulinarny?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.