Z sukcesem łączyła życie prywatne z zawodowym. Oto, jak o Ani Przybylskiej mówią najbliżsi

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 1 października 2022 11:29

Widzowie pokochali ją za rolę Marylki w „Złotopolskich”, zawadiacki uśmiech, wielkie sarnie oczy i hipnotyzujący zachrypnięty głos. Zdobyła wiele serc swoją naturalnością, energią, poczuciem humoru i trudną do zdefiniowania magią. Po jej śmierci w 2014 roku płakała cała Polska. A jaka Anna Przybylska była poza kamerami i planem filmowym? Wiedzą to tylko jej najbliżsi. Swoimi wspomnieniami podzielili się w dokumencie „Ania”, który będzie miał swoją premierę już 7 października.

W filmie o Przybylskiej opowiedzą jej partner Jarosław Bieniuk, córka Oliwia, mama Krystyna oraz siostra Agnieszka Kubera. Dla Ani najbardziej liczyła się zawsze rodzina, kariera była tylko dodatkiem, ale i w pracy nawiązywała wielkie przyjaźnie i szybko zjednywała sobie ludzi. Najlepszym dowodem są słowa grających z nią aktorów, m.in. Katarzyny Bujakiewicz (bliskiej przyjaciółki Ani), Szymona Bobrowskiego, Anny Dereszowskiej, Jana Englerta, Pawła Małaszyńskiego, Andrzeja Piasecznego (jego utwór "Ania" promuje film), Pawła Wawrzeckiego i Michała Żebrowskiego, a także reżysera Radosława Piwowarskiego, u którego Przybylska wystąpiła w „Ciemnej stronie Wenus” w 2008 roku (był to jej debiut w filmie fabularnym). Z ich opowieści i z niepublikowanych dotąd materiałów z prywatnych archiwów wyłania się portret kobiety o ogromnej miłości do życia, wielkim sercu i uroku osobistym, która do końca pozostała normalną Anią z Gdyni.

I chociaż fani Przybylskiej chcieliby zapewne zobaczyć jak najwięcej scen z życia ich ulubienicy, to twórcom filmu i bliskim bohaterki zależało na tym, żeby nie pokazać zbyt dużo i uszanować prywatność Ani. - Ludzie chcą oglądać prawdziwych ludzi, prawdziwe historie i przeżywać prawdziwe emocje. Nie przekroczymy jednak pewnej granicy intymności (…) Nie zrobimy nic wbrew rodzinie. Oni znali ją najlepiej. Wiedzą gdzie postawić granicę i my to szanujemy – mówi Krystian Kuczkowski, który wraz z Michałem Bandurskim wyreżyserował „Anię”. Filmowcy zdradzili, że już 6 lat temu zgłosili się do rodziny aktorki z pomysłem opowiedzenia o jej życiu, ale wówczas nie była ona na to gotowa. Kolejną próbę podjęli 2 lata temu, tym razem z sukcesem. Uwierzcie, warto było czekać – „Ania” to obraz czuły, zaskakująco zabawny i świetnie tłumaczący fenomen Przybylskiej.

W poniższej galerii możecie zobaczyć kilka zdjęć z planu dokumentu wraz z cytatami z wypowiedzi niektórych bohaterów filmu. To jednak tylko przedsmak tego, co nastąpi 7 września – tego dnia „Ania” trafi bowiem na ekrany kin.

Materiał powstał z udziałem TVP

1/12
Jarosław Bieniuk w filmie "Ania"
Copyright @Aleksandra Machnik
1/12

Jarosław Bieniuk: Mieliśmy piękne życie, kochaliśmy się. Ania dała mi 3 piękne owoce naszej miłości

2/12
Copyright @Aleksandra Machnik
2/12

Oliwia Bieniuk: Była mamą kochającą, ale wymagającą

3/12
Copyright @Aleksandra Machnik
3/12

Krystyna Przybylska: Chciałam zobaczyć na ekranie córkę dokładnie taką, jaka była w życiu prywatnym. Udało się

4/12
Copyright @Aleksandra Machnik
4/12

Katarzyna Bujakiewicz: Ania cały czas ze mną jest

5/12
Copyright @Aleksandra Machnik
5/12

Paweł Małaszyński: Trochę się w niej podkochiwałem. Zawsze chciałem z nią zagrać

6/12
Copyright @Aleksandra Machnik
6/12

Paweł Wawrzecki: Dostała od losu wszystko. Nie dostała tylko czasu

7/12
cezary-pazura-ania
Copyright @Aleksandra Machnik
7/12

Cezary Pazura: Nie ma dnia, żebym o niej nie myślał

8/12
Andrzej Piaseczny w filmie "Ania"
Copyright @Aleksandra Machnik
8/12

Andrzej Piaseczny: Anka to był uśmiech

9/12
Copyright @Aleksandra Machnik
9/12

Michał Żebrowski: Wierzyła, że bycie sobą wystarczy, żeby przekonać do siebie widza

10/12
Copyright @Aleksandra Machnik
10/12

Szymon Bobrowski: Zjawiskowa kobieta, zjawiskowy człowiek

11/12
Anna Dereszowska w filmie "Ania"
Copyright @Aleksandra Machnik
11/12

Anna Dereszowska

12/12
Copyright @Aleksandra Machnik
12/12

Michał Bandurski i Krystian Kuczkowski, reżyserzy filmu "Ania"

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?