serial, Ania z Zielonego Wzgórza, 1985, Megan Follows
Fot. Materiały prasowe
Z ŻYCIA GWIAZD

Jak dziś wygląda filmowa Ania z Zielonego Wzgórza? Od premiery minęło 36 lat!

Zobaczcie metamorfozę Megan Follows!

Sabina Zięba 17 stycznia 2021 07:55
serial, Ania z Zielonego Wzgórza, 1985, Megan Follows
Fot. Materiały prasowe

Choć Ania z Zielonego Wzgórza ma już ponad sto lat, wciąż cieszy się popularnością i święci triumfy. Obdarzona bujną wyobraźnią i szalenie gadatliwa rudowłosa dziewczynka, ujęła serca milionów ludzi na całym świecie i do dziś znajduje uznanie za sprawą filmowych adaptacji. Jedną z najpopularniejszych jest ta z 1985 roku, a w rolę głównej bohaterki wcielała się wówczas Megan Follows. Jak wygląda aktorka po 36 latach od produkcji? Trudno ją rozpoznać!

Megan Follows wczoraj i dziś

W 2017 roku o Ani z Zielonego Wzgórza zrobiło się ponownie głośno za sprawą odświeżenia historii rudawej nastolatki przez platformę streamingową Netflix. Serial Ania, nie Anna odniósł sukces, a powieść pisarki Lucy Maud Montgomery znów zyskała na popularności. Mimo tego, że nowa odtwórczyni głównej roli, Amybeth McNulty, zagrała perfekcyjnie, to myśląc o Ani Shirley, nadal większość osób ma przed oczami Megan Follows.

Aktorka wcielająca się w dziewczynkę, która musi marzyć i wyobrażać sobie różne piękne rzeczy, by zapomnieć o szarzyźnie smutnej codzienności, dziś ma 52 lata. Choć pozostała w zawodzie, można powiedzieć, że Ania z Zielonego Wzgórza była rolą jej życia. Wiadomo, że dostała ją pokonując 3000 innych kandydatek i mimo początkowych obaw reżysera, że może być na nią... za stara.

Przez to, że finalnie produkcja z 1985 roku odniosła niebywały sukces i do dziś pozostaje najlepiej ocenianym dramatem w historii kanadyjskiej telewizji, powstała kontynuacja przygód marzycielki, pt. Ania z Zielonego Wzgórza: Dalsze dzieje. Ostatnia już część ukazała się w 2000 roku i nosiła tytuł Ania z Zielonego Wzgórza: Dalsze losy.

Życie prywatne Megan Follows

Aktorka w 1991 roku poślubiła Christophera Davida Portera, kanadyjskiego fotografa, którego poznała na planie filmu Deep Sleep. Mają dwoje dzieci – Lylę Anne Porter (ur. 1991) i Russella Portera (ur. 1994). Para rozwiodła się po pięciu latach związku. Następnie Follows była w długotrwałej relacji z aktorem Stuartem Hughesem, jednak rozstali się jakieś 10 lat temu. Od tamtej pory niewiele wiadomo o jej życiu prywatnym.

Obecnie Megan skupia się na aktorstwie oraz działalności charytatywnej. Nie jest jej obojętna bieda czy niedola najmłodszych. W 2007 roku pojechała nawet z reżyserką Heather Connell do Kambodży, by nakręcić film Small Voices: Stories of Cambodia's Children, o tym, jak afrykańskie dzieci żyjące na ulicach i wysypiskach śmieci radzą sobie z ciężkimi warunkami życia.

W czasach popularności filmu, Megan Follows przyciągała uwagę niezwykle oryginalną urodą. Teraz, po 36 latach, nieco się postarzała, lecz w jej oczach nadal można rozpoznać wesołe iskierki charakterystyczne dla Ani Shirley.

Zobaczcie, jak się zmieniła!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Megan Follows (@meg_follows)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Megan Follows (@meg_follows)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!