serial, Ania z Zielonego Wzgórza, 1985, Megan Follows
Fot. Album Online/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Jak dziś wygląda filmowa Ania z Zielonego Wzgórza? Od premiery minęło 37 lat!

Zobaczcie, jak zmieniła się aktorka, która zasłynęła z roli rudowłosej marzycielki

Sabina Zięba 24 kwietnia 2022 13:15
serial, Ania z Zielonego Wzgórza, 1985, Megan Follows
Fot. Album Online/East News

Choć Ania z Zielonego Wzgórza ma już ponad sto lat, wciąż cieszy się popularnością i święci triumfy. Obdarzona bujną wyobraźnią i szalenie gadatliwa rudowłosa dziewczynka, ujęła serca milionów ludzi na całym świecie i do dziś znajduje uznanie za sprawą filmowych adaptacji. Jedną z najpopularniejszych jest ta z 1985 roku, a w rolę głównej bohaterki wcielała się wówczas Megan Follows. Jak wygląda aktorka po 37 latach od produkcji? Trudno ją rozpoznać!

Megan Follows metamorfoza aktorki

W 2017 roku o Ani z Zielonego Wzgórza zrobiło się ponownie głośno za sprawą odświeżenia historii rudawej nastolatki przez platformę streamingową Netflix. Serial Ania, nie Anna odniósł sukces, a powieść pisarki Lucy Maud Montgomery znów zyskała na popularności. Mimo tego, że nowa odtwórczyni głównej roli, Amybeth McNulty, zagrała perfekcyjnie, to myśląc o Ani Shirley, nadal większość osób ma przed oczami Megan Follows.

Aktorka wcielająca się w dziewczynkę, która musi marzyć i wyobrażać sobie różne piękne rzeczy, by zapomnieć o szarzyźnie smutnej codzienności, dziś ma 54 lata. Choć pozostała w zawodzie, można powiedzieć, że Ania z Zielonego Wzgórza była rolą jej życia. Wiadomo, że dostała ją pokonując 3000 innych kandydatek i mimo początkowych obaw reżysera, że może być na nią... za stara.

Przez to, że finalnie produkcja z 1985 roku odniosła niebywały sukces i do dziś pozostaje najlepiej ocenianym dramatem w historii kanadyjskiej telewizji, powstała kontynuacja przygód marzycielki, pt. Ania z Zielonego Wzgórza: Dalsze dzieje. Ostatnia już część ukazała się w 2000 roku i nosiła tytuł Ania z Zielonego Wzgórza: Dalsze losy.

Zobacz też: Sady pełne dorodnych jabłoni i zielone łąki ciągnące się aż po horyzont...

Ania z Zielonego Wzgórza, Schuyler Grant, Megan Follows 1985
Fot. PVDE / Rue des Archives / Forum

EN_00024950_0003, Ania z Zielonego Wzgórza,Megan Follows, Colleen Dewhurst, 1985
Fot. Everett Collection/East News

Ania z Zielonego Wzgórza, Megan Follows, Colleen Dewhurst na planie serialu, 1985  rok

Megan Follows: partnerzy, dzieci

Aktorka w 1991 roku poślubiła Christophera Davida Portera, kanadyjskiego fotografa, którego poznała na planie filmu Deep Sleep. Mają dwoje dzieci – Lylę Anne Porter (ur. 1991) i Russella Portera (ur. 1994). Para rozwiodła się po pięciu latach związku. Następnie Follows była w długotrwałej relacji z aktorem Stuartem Hughesem, jednak rozstali się jakieś 10 lat temu. Od tamtej pory niewiele wiadomo o jej życiu prywatnym.

Obecnie Megan skupia się na aktorstwie oraz działalności charytatywnej. Nie jest jej obojętna bieda czy niedola najmłodszych. W 2007 roku pojechała nawet z reżyserką Heather Connell do Kambodży, by nakręcić film Small Voices: Stories of Cambodia's Children, o tym, jak afrykańskie dzieci żyjące na ulicach i wysypiskach śmieci radzą sobie z ciężkimi warunkami życia.

W czasach popularności filmu Megan Follows przyciągała uwagę niezwykle oryginalną urodą. Teraz, po 37 latach, nieco się postarzała, lecz w jej oczach nadal można rozpoznać wesołe iskierki charakterystyczne dla Ani Shirley.

Zobaczcie, jak się zmieniła!  

Sprawdź też: Lucy Maud Montgomery i jej największa zmora. Historia powstania książki Ania z Zielonego Wzgórza

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Megan Follows (@meg_follows)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Megan Follows (@meg_follows)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.