ZE ŚWIATA FILMU

Na jaw wyjdą mroczne sekrety muzycznej legendy? Powstaje film o Whitney Houston!

Są pierwsze szczegóły produkcji!

Gabriela Czernecka 10 maja 2020 14:04

Powstanie nowy film o Whitney Houston. I Wanna Dance With Somebody to kolejna produkcja, która opowie o losach wybitnej wokalistki. Scenariusz filmu napisze Anthony McCarten, który miał okazję pracować przy oscarowym filmie Bohemian Rhapsody. Czy film o Whitney Houston ujawni mroczne sekrety muzycznej legendy?

Film o Whitney Houston

Za scenariusz filmu o Whitney Houston odpowiada specjalista od biograficznych produkcji. Anthony McCarten jest uznawany za ojca sukcesu filmu o Freddie’m Mercury’m, Bohemian Rhapsody, o Stephenie Hawkingu (Teoria wszystkiego) czy o Winstonie Churchillu (Czas mroku). Stworzył także scenariusz do głośnego filmu ostatnich miesięcy, Dwóch papieży. Nic dziwnego, że wielu już wróży tej produkcji ogromny sukces. Za reżyserię najprawdopodobniej odpowiadać będzie Stella  Meghie, autorka Ponad wszystko. Ta informacja nie została jednak potwierdzona, podobnie jak data premiery. Jak na razie niewiele wiadomo na temat produkcji. Z niecierpliwością oczekuje się na informację na temat tego, kto zagra Whitney Houston. Wiadomo, że castingi jeszcze nie ruszyły, ale roboczym tytułem filmu jest nazwa jednego z jej najsłynniejszych utworów, I Wanna Dance With Somebody.

Mroczne sekrety Whitney Houston

Każdy film o Whitney Houston ukazywał jej nową, nieznaną dotąd twarz. Czy tym razem będzie podobnie? Whitney była piękna, utalentowana i zakochana. Była najbardziej nagradzaną artystką świata. Sprzedała 200 milionów płyt! „Whitney Houston była muzycznym ewenementem i, moim zdaniem, najlepszą artystką w historii popu. Była nie tylko utalentowana, ale też zjawiskowo piękna. Miała szlachetną urodę, fantastyczną figurę, a jej uśmiech rozbrajał. Kiedy śpiewała najtrudniejsze partie utworów, w charakterystyczny sposób ruszała dolną szczęką i rytmicznie kiwała głową na boki. I wtedy była jeszcze bardziej sexy. Ze swoim zachwycającym wyglądem i fenomenalnym głosem była skazana na sukces”, pisał o niej Robert Kozyra specjalnie dla magazynu VIVA.

Whitney Houston 2010
Fot. East News

Jej życie nie było jednak usłane różami - wręcz przeciwnie. Whitney Houston przeszła przez piekło. Zapisała się w historii jako wybitna artystka z niesamowitą skalą głosu. Dziś częściej zamiast o jej talencie wspomina się o mrocznych sekretach, które z roku na rok wychodzą na jaw. 48-letnia Whitney Houston utonęła w wannie w swoim pokoju w Beverly Hilton Hotel w Beverly Hills. W ciele gwiazdy odnaleziono mieszankę dziewięciu substancji - badania krwi wykazały obecność narkotyków. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły cały świat, i tak w naszej świadomości pozostał inny obraz - zamiast legendy muzyki dziś mówi się o spektakularnym upadku królowej....

Nowy film o Whitney Houston odkrywa szokującą prawdę o jej życiu
Fot. East News

Molestowanie, prześladowanie w szkole, presja ze strony matki…Nie miała łatwego dzieciństwa. Te wydarzenia miały tragiczny wpływ na całe późniejsze życie Whitney Houston. Nie czuła się pewnie, jeśli chodzi o orientację seksualną, a bliscy twierdzą, że to właśnie dlatego zdecydowała się na toksyczne małżeństwo z Bobbym Brownem. Trauma z dzieciństwa sprawiła, że artystka nie potrafiła odnaleźć i  zaakceptować samą siebie, cały czas udawała, a ucieczką od nakładania twarzy „gwiazdy” były używki.

Nowy film o Whitney Houston odkrywa szokującą prawdę o jej życiu
Fot. Materiały prasowe/Kino Świat

W ostatnich miesiącach życia Whitney zaczęła tracić głos, który był jej największym darem. Alkohol, narkotyki i papierosy doprowadziły do rozwoju choroby serca oraz miażdżycy. Kokaina tak bardzo wyniszczała jej organizm, że braki w uzębieniu (niektóre źródła podają, że straciła 11 zębów), maskowała protezą. Nosiła perukę z naturalnych włosów, by ukryć zniszczenia, jakie dokonały w jej organizmie używki. Jakie sekrety z życia Whitney Houston wyjdą na jaw? Z niecierpliwością czekamy na więcej szczegółów na temat produkcji...  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.