ZE ŚWIATA TELEWIZJI

W siódmym sezonie wystąpi sławny muzyk. Wszystko, co wiemy o nowej odsłonie „Gry o Tron”!

Weronika Bruździak-Gębura 14 marca 2017 19:15

Premiera nowego sezonu „Gry o Tron” w lipcu. Siódma odsłona popularnego serialu będzie przedostatnią, jak zapowiada HBO. Co wiemy o najnowszej części?

„Gra o tron 7”: Niespodzianka goni niespodziankę

Tym razem premiera nie odbędzie się wiosną, jak w przypadku wcześniejszych sezonów, a dopiero 16 lipca (w Polsce dzień później). Najprawdopodobniej wynika to z pogody. Twórcy musieli poczekać aż ta zmieni się w Irlandii, Hiszpanii i Chorwacji, gdzie kręcono zdjęcia, by móc odtworzyć zimę, która w końcu przybywa do Westeros wraz z Nocnym Królem zza muru.

Na fanów czeka kolejna przykra niespodzianka. Tym razem seria będzie miała zaledwie 7, a nie 10 odcinków, jak było w przypadku pozostałych sezonów. Jeszcze gorzej będzie z finałem: będzie składał się tylko z 6 epizodów. To oznacza, że do końca „Gry o tron” zostało już tylko 13 odcinków.

Goście w nowym sezonie „Gry o tron”

Na ekranie zobaczymy nowe twarze: nie tylko wybitnego brytyjskiego aktora Jima Broadbenta (nieporadnego ojca Bridget Jones), ale też Eda Sheerana. Brytyjski muzyk, który właśnie wydał nową płytę, zagrał wcześniej epizod w filmie „Bridget Jones Baby”. Podobno zagorzałą fanką Brytyjczyka jest Maisie Williams, serialowa Arya Stark. Ed Sheeran potwierdził swój występ w hicie HBO za pośrednictwem Twittera. Pod zdjęciem ilustrującym artykuł „Vanity Fair” gdzie napisano, że zagra w serialu, na którym pozował z najmłodszą córką Eda Starka, napisał: „Wyszło szydło z worka”.

Serial powstał na podstawie książek George’a R.R. Martina

Przebój HBO oparty jest na powieściach George’a R.R. Martina - „Pieśń Lodu i Ognia”, która opowiada o krwawej walce dobra ze złem w fikcyjnym świecie Westeros. Amerykanin, który także jest zaangażowany w tworzenie scenariusza, w ostatnich latach zapomniał o fanach powieści. Już kilka razy przekładał datę premiery „The Winds of Winter” i kolejnej - „A Dream of Spring”. W jednym z wywiadów sam przyznał, że wszystko przez serial. Ostatni tom, który wydał - „Taniec ze smokami” - miał premierę w 2011 roku.

W sumie ciężko mu się dziwić - oglądalność serialu HBO rośnie z sezonu na sezon. Pierwszy odcinek pierwszego sezonu obejrzało ponad dwa miliony widzów. Początek szóstej serii - prawie osiem. Ostatni do tej pory wyemitowany odcinek - 8 milionów 900 tysięcy widzów.

Polecamy też: Nie możecie się otrząsnąć po finale 6. sezonu "Gry o tron"? Jest już zapowiedź kolejnego! Co się w nim wydarzy?​

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.