Sposoby na nudę zaczerpnięte z kultowych filmów!

Ida Marszałek 6 kwietnia 2020 17:35

Jeśli nuda ma kwarantannie zaczęła Was przytłaczać i wybierane dotąd aktywności nie wzbudzają już Waszego entuzjazmu, na pewno podniosą Was na duchu wybrane przez nas kultowe filmy, których bohaterowie znaleźli się w sytuacji podobnej do naszej. Niektórzy z nich zostali przymusowo zamknięci w czterech ścianach, inni oddają się domowym aktywnościom z własnej woli. Łączy ich jednak to, że przez długi fragment filmu znajdują się na ograniczonej przestrzeni. Czym się wówczas zajmują? Okazuje się, że na paru metrach kwadratowych można skumulować całkiem sporo emocji, doskonale się zabawić lub też odnaleźć wewnętrzny spokój. Jak słynni bohaterowie filmowi wykorzystali swój domowy czas? Sprawdź w naszej galerii! 

1/7
Filmy w domach
Copyright @Materiały prasowe
1/7

Z naszej obecnej perspektywy na współczucie zasługuje z pewnością Wiktor Naworski, bohater filmu "Terminal", który nie może opuścić lotniska w Nowym Jorku, ponieważ w jego kraju rozpętała się wojna. Wiktor się jednak nie załamał! W tej ograniczonej przestrzeni znalazł: miejsce do spania, dobrą pracę i ukochaną!

2/7
Copyright @Materiały prasowe
2/7

Bridget Jones wprawdzie mogłaby bez problemu opuścić swoje mieszkanie, ale to właśnie w nim kultowa bohaterka czuje się najlepiej. Kieliszek wina (albo cała butelka) opróżniona w rytm "All By Myself", do tego kubełek lodów Ben & Jerry's i ciepła kołdra. Czasem małe guilty pleasure, to wszystko czego nam trzeba!

3/7
Filmy w domu
Copyright @Materiały prasowe
3/7

Co robi słynny na cała Polskę zabójca, gdy poszukuje go policja? Ukrywa się w willi "Siary". I wszystko jasne! Może nie każdy ma w domu wielkie jacuzzi i tabun służących, ale od Kilera z pewnością możemy nauczyć się poczucia humoru i domowego relaksu nawet w najbardziej stresujących sytuacjach.

4/7
Filmy w domu
Copyright @Materiały prasowe
4/7

Bohaterowie włoskiego "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" wprawdzie zgromadzili się pod jednym dachem z własnej woli, ale z powodu pewnej towarzyskiej gry szybko zamarzyli o ucieczce. W tym przypadku z pewnością możemy zainspirować się szczerością, która w końcu zagościła na ich stole oraz włoskimi przepisami!

5/7
Filmy w domu
Copyright @Materiały prasowe
5/7

Co zrobili bohaterowie słynnego "Pamiętnika" gdy w końcu spotkali się po latach? Przez wiele dni cieszyli się sobą w otoczeniu pełnego wspomnień domu. Filmowa Allie postanowiła także wrócić do malowania i dalej rozwijać swoją pasję. Ponoć rysowanie i kolorowanie ma świetne właściwości odstresowujące!

6/7
Filmy w domu
Copyright @Materiały prasowe
6/7

Bohaterowie "Rejsu" wiedzą, że "w polskim filmie nic się nie dzieje", ale udało im się temu zaradzić! Imieniny kapitana, światowy dzień przytulania... Każdy dzień można uczynić tym wyjątkowym i idealnym do świętowania ze współdomownikami. Poza tym, "Rejs" przypomina nam że sekcja gimnastyczna jest kluczowa!

7/7
Filmy w domu
Copyright @Materiały prasowe
7/7

Kiedy bohaterka "Notting Hill", Anna, ucieka przed paparazzi, żadne miejsce nie wydaje jej się tak bezpieczne jak dom z niebieskimi drzwiami pewnego czarującego Anglika. Odcięci od świata zewnętrznego kochankowie relaksują się w wannie, chłodzą w cieniu na tarasie i spędzają długie wieczory na rozmowach. Idealna inspiracja!

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.