PREMIERA FILMOWA

Opowieść o trudnych relacjach rodzinnych, śmiertelnej chorobie i miłości. Na pewno się wzruszysz!

Sabina Zięba 19 maja 2017 16:45

"Jutro będziemy szczęśliwi" jest najnowszym dziełem młodego reżysera, Hugo Gélina. Opowiada historię beztroskiego pracownika wypożyczalni jachtów i organizatora imprez na Riwierze Francuskiej, Samuela (w tej roli znany m. in. z "Nietykalnych" Omar Sy). Swój wolny czas spędza on na zabawie, a każdego ranka budzi się obok innej pięknej wczasowiczki. Pewnego dnia zaskakuje go jednak powrót jednej z jego nocnych przygód - Kristin (Clémence Poésy). Przyjeżdża z Wielkiej Brytanii z rocznym dzieckiem na rękach, twierdząc, że to jego córka. Zostawia zaskoczonemu playboyowi bobasa i udaje się w drogę powrotną do ojczyzny. Młody tata kierując się instynktem podąża za nią na lotnisko, a następnie do Londynu, gdzie zaprzyjaźnia się ze swoim rodakiem, producentem filmowym - gejem Bernim (Antoine Bertrand). Kolejne wydarzenia sprawiają, że Samuel zaczyna na miejscu wychowywać córkę, pracując jako kaskader w filmach przyjaciela i obdarzać małą Glorię (Gloria Colston) coraz większą miłością. Po ośmiu latach niekonwencjonalnego, samotnego ojcostwa, Kristin postanawia powrócić do życia opuszczonego dziecka. Wtedy rozpoczyna się walka...

Polecamy też: Omar Sy jako pierwszy czarnoskóry klaun w filmie „Chocolat”! Fascynująca opowieść oparta na faktach

Sam reżyser o filmie powiedział: "Samuel zachowuje się jak niefrasobliwy nastolatek, który wiecznie imprezuje. Jest jednak tego świadomy, skoro mówi do Kristin: „Sam jestem dzieckiem. Nie mogę chować innego". Jego córka Gloria zachowuje się znacznie doroślej, to ona na przykład pilnuje jego harmonogramu dnia. To dziecko wykazuje się silną osobowością w swojej dziwnej rodzinie – wychowuje ją samotny ojciec, wspomagany przez niezwykłego wujaszka. Tak naprawdę, ta mała dziewczynka dyryguje ich życiem, a oni dają się prowadzić. Samuel, ryzykuje codziennie pracując jako kaskader na planie filmowym, ale stara się zapewnić codzienności Glorii odrobinę beztroski".

Polecamy też: "Piraci z Karaibów" wracają do kin z przytupem. Zobacz zwiastun!

Ten komediodramat wbrew pozorom porusza wiele problemów, a dzięki niedopowiedzeniom, widz staje się współtwórcą, dopowiadając sobie wiele kontekstów. Film opowiada o odpowiedzialności i życiowych priorytetach, a także zmusza do przemyśleń, czy rodzinę powinniśmy definiować przez pryzmat więzi nabytych czy narzuconych. Bez wątpienia wzruszy każdego. Należy również dodać, że "Jutro będziemy szczęśliwi" jest remakiem meksykańskiego hitu z 2013 roku "Instrukcji nie załączono". W kinach już od 19 maja 2017 roku.

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!