Królowa Elżbieta II portret
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Jaka naprawdę jest królowa? Najnowsza produkcja ujawnia niepublikowane historie z życia Elżbiety II! 

To intymny portret monarchini...

Gabriela Czernecka 4 listopada 2020 13:06
Królowa Elżbieta II portret
Fot. Getty Images

Czy Elżbiecie II zawsze udawało się godzić relacje rodzinne ze sprawowaniem władzy w kraju? Jak z perspektywy rodziny Windsorów wyglądały kluczowe, historyczne wydarzenia? Tegoroczna produkcja dokumentalna Być królową Toma Jenningsa ukaże portret monarchini naszkicowany przez niepublikowane dotąd opowiadania osób z jej najbliższego otoczenia. Ich wspomnienia rzucają nowe światło na wydarzenia, które wstrząsnęły dynastią. Jak bardzo różni się prywatne życie królowej od jej oficjalnego wizerunku? Poznajcie szczegóły. 

Film o królowej Elżbiecie II: „Być królową”

Od ponad 67 lat każdy jej krok, decyzja, zachowanie a nawet ubiór nieustannie podlegają ocenie publicznej. Jednocześnie to, jak brytyjska monarchini przez wszystkie te lata radziła sobie w roli matki, żony i babci, pozostaje tajemnicą. Co więc naprawdę oznacza Być królową? Intymny obraz Elżbiety II na tle najważniejszych i najtrudniejszych momentów z dziejów angielskiej rodziny królewskiej postanowił wziąć na warsztat Tom Jennings. Twórca takich filmów jak Księżna Diana. Własnymi słowami czy Apollo: droga na księżyc tym razem nakreśla wyjątkowy portret najdłużej panującej monarchini, naszkicowany przez niepublikowane do tej pory wywiady i materiały filmowe oraz rzadkie fotografie.

FILM BYĆ KRÓLOWĄ
Fot. Mat. prasowe

Po materiały – takie jak zdjęcia, nagrania wideo i audio – Tom Jennings sięgnął do archiwów British Movietone, Reuters, BBC, ITN, ITV. Produkcje Jenningsa odznacza charakterystyczny styl opowiadania z perspektywy pierwszej osoby, tworzący dzięki temu porywający opis życia osobistego królowej. 

FILM BYĆ KRÓLOWĄ
Fot. Mat. prasowe

„Uzyskałem wyłączny dostęp do niewykorzystanych archiwów, łącząc w całość historię królowej Elżbiety II [...] Ten film dokumentalny pokazuje punkt widzenia, którego wcześniej nie przedstawiano. Chciałbym myśleć, że [królowa] powie: Zrobił to dobrze i czy się ze wszystkim zgadzam, czy nie, to dobrze wykonana praca”, powiedział w jednym z wywiadów. 

I to właśnie dzięki nieupowszechnionym wcześniej materiałom możemy przyjrzeć się wydarzeniom, które wstrząsnęły dynastią i na ich kanwie przekonać się, jak różni się prywatne życie królowej od jej oficjalnego wizerunku.  Do tej pory historie z życia Elżbiety II pozostawały zamknięte za drzwiami Pałacu Buckingham. Aż do teraz. Premiera filmu Być królową już 8 listopada o godz. 21.00 w National Geographic. Jakie sekrety monarchini ujawni? Dowiemy się już w najbliższą niedzielę!  

FILM BYĆ KRÓLOWĄ
Fot. Mat. prasowe

FILM BYĆ KRÓLOWĄ
Fot. Mat. prasowe

FILM BYĆ KRÓLOWĄ
Fot. Mat. prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.