Fot. Materiały promocyjne
VIVA! Tylko u nas

Wiemy już, dlaczego tak długo trwały prace nad filmem „Avatar 2”. Odpowiedź Camerona ucieszy fanów

Marta Tomaszkiewicz 2 lutego 2017 09:17
Fot. Materiały promocyjne

Scenariusz do „Avatara 2” – sequela fantastycznej opowieści o kolonizacji planety Pandora – jest już gotowy, a zdjęcia zaczynają się w sierpniu. Dlaczego prace nad filmem trwały aż sześć lat? – Koncentrowałem się nie tylko na „Avatarze 2” – powiedział reżyser James Cameron. – Jednocześnie pracowałem nad 2., 3., 4. i 5. częścią – dodał.

 

Co więcej, jak powiedział Cameron w wywiadzie dla amerykańskiego serwisu „The Daily Beast”, prace nad wszystkimi czterema kontynuacjami już zostały ukończone i czekają na realizację. Zdjęcia do dwójki rozpoczną się w drugiej połowie roku, a do tego czasu realizatorzy będą przygotowywać dekoracje i sprzęty.

 

- Idziemy pełną parą – mówił James Cameron w wywiadzie. – Czuję się, jakby ktoś wypuścił mnie z więzienia, bo przez ostatnie dwa lata siedziałem w jaskini pisania. Życie mnie cieszy, a pisania nie lubię – wyjaśnia.

 

Jak dodał reżyser, za planowanie kolejnych części zabrał się od razu po realizacji pierwszego filmu, czyli w 2009 roku. Przysiadł wtedy nad wszystkimi czterema częściami naraz. W zeszłym roku zdradził jedynie, że kontynuację „Avatara” będzie można oglądać w 3D bez specjalnych okularów.

 

Kiedy zobaczymy efekt jego pracy? Według informacji „20th Century Fox”, premiera „Avatara 2” najpewniej odbędzie się 20 grudnia 2018. Pozostałe części mają pojawić się w kinie do 2023 roku.

 

Nie tylko „Avatar 2”

Historia walki między Ziemianami a mieszkańcami Pandory nie jest jedynym zadaniem Camerona. Reżyser zamierza też zrealizować kolejnego „Terminatora”, który ma być kontynuacją „The Terminator: Genisys” z 2015 roku.

 

Innym filmem, który w przyszłym roku ma wyjść ze stajni Camerona – studia Lightstorm Entertainment – jest „Alita: Battle Angel”, w reżyserii Roberta  Rodrigueza. Data premiery prawdopodobnie pokryje się z promocją „Avatara 2”.

 

Polecamy także: Samotność w Szwecji. Premiera nowego dokumentu już wywołuje wiele kontrowersji

 

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.