Aleksander Kwaśniewski
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Aleksander Kwaśniewski został aktorem! Wiemy, w jakim filmie zagra

Były prezydent zaskoczył fanów

Sabina Zięba 23 lipca 2020 13:00
Aleksander Kwaśniewski
Fot. Getty Images

To naprawdę szokująca informacja! Aleksander Kwaśniewski, który przez wielu Polaków nadal uważany jest za najlepszego prezydenta naszego kraju w historii, ma dość emerytury. Media obiegła właśnie informacja, że były polityk został aktorem i wystąpi u boku Piotra Stramowskiego i Olgi Bołądź w filmie. Kogo zagra? Znamy szczegóły!

Aleksander Kwaśniewski w filmie

Od kilku lat Aleksander Kwaśniewski przebywa na politycznej emeryturze. Mimo tego nadal uczestniczy w życiu publicznym, udziela wywiadów czy wypowiada się na bieżące tematy. Upływ czasu nie zmienił faktu, iż nieustannie przyciąga zainteresowanie mediów. Teraz były prezydent wziął pod uwagę to, że przed kamerą czuje się jak ryba w wodzie. Postanowił wykorzystać swoje umiejętności i niebawem spróbuje swoich sił w aktorstwie. Wystąpi w kontynuacji produkcji znanej w latach 90.

Powstały w 1999 roku film Dług w reżyserii Krzysztofa Krauze opowiada historię dwóch przyjaciół (w tych rolach Robert Gonera i Jacek Borcuch), którzy chcą założyć własny interes, ale nie mogą zdobyć pieniędzy. Wraz z biegiem wydarzeń stają się ofiarami szantażysty (Andrzej Chyra), który żąda od nich spłaty wyimaginowanego długu.

Produkcja cieszyła się wielką popularnością i zdobyła wiele prestiżowych nagród. Ponadto powszechnie wiadomo, że została oparta na faktach - 5 grudnia 2005 roku prezydent Kwaśniewski ułaskawił Sławomira Sikorę, który był pierwowzorem bohatera filmu Dług. Mężczyzna wyszedł na wolność i napisał książkę. Według doniesień Super Expressu, to właśnie na jej podstawie ma zostać oparty scenariusz najnowszego filmu.

Mój dług będzie kontynuacją obrazu z lat 90. W obsadzie oprócz Kwaśniewskiego (który wcieli się w samego siebie) pojawi się jeszcze jeden polityk - Ryszard Kalisz, grający doradcę głowy państwa. Ponadto na ekranie zobaczymy m. in. Piotra Stramowskiego, Olgę Bołądź, Marię Pakulnis czy Dariusza Majchrzaka.

Myślicie, że to będzie udany debiut aktorski byłego prezydenta?  

Joanna Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski w 1995 roku

Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska 1995
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.