Rodzina Bachledów
Fot. Fot: Mateusz Stankiewicz
NIEZWYKŁE HISTORIE

Poznali się na uczelni, pobrali się tuż po studiach. Kim jest żona Alberta Bachledy-Curusia, jednego z „książąt Podhala”? 

Monika Bachleda-Curuś ma rękę do interesów!

Maria Elas 19 kwietnia 2024 14:45
Rodzina Bachledów
Fot. Fot: Mateusz Stankiewicz

W 2011 r. Monika Bachleda-Curuś dołączyła do najbardziej znanej góralskiej rodziny. Jej wybrankiem został Albert Bachleda-Curuś, jeden z „książąt Podhala”, syn wieloletniego burmistrza Zakopanego oraz przedsiębiorcy, Adama Seniora Bachledy-Curusia. Okazuje się, że sama ma niezłe doświadczenie w zarządzaniu biznesem.

Monika Bachleda-Curuś jest żoną Alberta Bachledy-Curusia

Albert Bachleda-Curuś jest drugim najstarszym synem przedsiębiorcy Adama Bachledy-Curusia. Znajdujący się kilkukrotnie na liście najbogatszych Polaków samorządowiec sprawnie zadbał o to, by jego dzieciom nigdy nic nie zabrakło. W 2007 wraz założył spółkę prawa handlowego Bachleda Grupa Inwestycyjna, w której został przewodniczącym rady dyrektorów. Do projektu zaprosił także czwórkę swoich synów, którzy od tamtej pory prężnie rozwijali własne talenty biznesowe. 

Albert w tym samym roku zaczął studia na prestiżowej warszawskiej uczelni: Akademii Leona Koźmińskiego, na której pobierał nauki z zakresu finansów i rachunkowości. Nauka przyszła mu z łatwością. Jak mówił jego ojciec, wszystko za sprawą swojego charakteru. „Albert to największy wojownik, także z racji warunków fizycznych. Absolutnie ma charakter zwycięzcy. Równocześnie jest bardzo spokojny i nigdy nie zaczyna pierwszy” mówił przed laty o synu Adam Bachleda-Curuś. Co ciekawe, właśnie wtedy poznał swoją przyszłą żonę, Monikę.

Czytaj także: Wszyscy zatajali przed nią prawdę. Pierwsze małżeństwo Katarzyny Skrzyneckiej zakończyło się w atmosferze skandalu

Monika Bachleda-Curuś: kim jest, wykształcenie, czym się zajmuje

Okazuje się, że wybranka Alberta Bachledy-Curusia również jest absolwentką jedną z najbardziej prestiżowych szkół biznesowych w całym kraju, a także poza jego granicami. — Akademii Leona Koźmińskiego. W 2022 r. warszawska prywatna uczelnia otrzymała w rankingu  „Financial Times” tytuł „najlepszej uczelni biznesowej w Europie Środkowo-Wschodniej”. Parę najpierw połączyło wspólne zainteresowanie biznesem, później przyjaźń zamieniła się w miłość. Pobrali się w 2011 roku — tuż po tym, jak udało się im zdobyć dyplom na uczelni. 

Monika Bachleda-Curuś, Małgorzata Socha, Bernadetta Bachleda-Curuś
Fot. Damian KLAMKA/East News

Monika Bachleda-Curuś, Małgorzata Socha, Bernadetta Bachleda-Curuś, Uroczyste otwarcie restauracji Góralska Tradycja, Zakopane, 24.10.2014 r.

Okazuje się, że Monika Bachleda-Curuś również ma rękę do interesów. Zupełnie tak jak jej mąż i jego rodzina, postanowiła poprowadzić własny biznes. Jak możemy przeczytać na jej profilu na portalu LinkedIn, w 2012 r. założyła firmę kosmetyczną „Curuśka”, która specjalizuje się w stylizacji paznokci, a także pracuje w Polskiej Akademii Rachunkowości, która organizuje szkolenia zawodowe i coaching w zagadnieniach okołobiznesowych.

Sprawdź też: Łączy ich przyjaźń, wzajemnie się inspirują. Najstarszy syn Tamary Arciuch wyrósł na prawdziwego przystojniaka!

Życie prywatne Moniki Bachledy-Curuś

Monika Bachleda-Curuś bardzo dba o swoją prywatność. Nieczęsto słyszymy o niej albo o jej mężu w mediach publicznych. Bardzo sporadycznie także korzystają z mediów społecznościowych, na których jedynie od czasu do czasu pokazują się na zdjęciach. Chociaż w gronie jej znajomych znajdują się czołowe nazwiska polskiego show-biznesu (między innymi Małgorzata Socha czy Agnieszka Woźniak-Starak), ona trzyma się raczej z dala od blasku fleszy. Z postów na Instagramie możemy wywnioskować, że ma także świetne relacje z żonami pozostałych braci Bachleda-Curuś: Bernadettą, Małgorzatą oraz Alexandrą. 

Rodzina Bachledów
Fot. Fot: Mateusz Stankiewicz

Bernadetta Bachleda-Curuś, Małgorzata Bachleda-Curuś, Monika Bachleda-Curuś, VIVA! 2010

Wiadomo, że żona jednego z „książąt Podhala” bardzo kocha góralskie tradycje i czasami z chęcią zakłada tradycyjny strój. Ponadto lubi odpoczywać na świeżym powietrzu, w szczególności w ukochanych górach: zimą uprawia narciarstwo.  

Sprawdź też: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz przekazali wspaniałe wieści. Tak uczczą swoją miłość. Chcą dać przykład córce

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.