wspomnienie

Cieślak, Stankówna, Zięba, Mazurkiewicz... Ich pożegnaliśmy w mijającym roku

Muzycy, aktorzy, sportowcy...

Gabriela Czernecka 31 października 2021 17:29

Powoli zbliżamy się do końca 2021 roku. Roku pełnego niepewności i nowych, ale nie zawsze pozytywnych doświadczeń. Wydarzenia ostatnich dwunastu miesięcy często były zupełnie nieprzewidywalne. Nic dziwnego, że tak wielu wciąż nie jest łatwo uwierzyć w to, że wśród nas nie ma już tylu wybitnych przedstawicieli świata filmu, sztuki, muzyki czy sportu...  

Oni odeszli w 2021 roku

Uwielbiani, szanowani i cenieni przez miliony. Za talent, za twórczość, za światopogląd. Jedni odeszli nagle, pozostawiając w rozpaczy wiernych fanów, inni po walce z długą chorobą. W styczniu 2021 roku odeszła wielka dama polskiej piosenki, Maria Koterbska. Artystka znana z takich utworów jak Serduszko puka w rytmie cza-cza czy Augustowskie noce odeszła 18 stycznia w wieku 96 lat. Fanami muzyki wstrząsnęła też  śmierć Krzysztofa Krawczyka. W lipcu poinformowano z kolei o śmierci Jerzego Janeczka. Aktor znany z roli Witia z Samych Swoich odszedł w wieku 77 lat. Na początku września dotarła zaś do nas smutna wiadomość o śmierci Tomasza Knapika. Uwielbiany przez tysiące ludzi lektor filmowy miał 78 lat.

Zobacz: Żyli i odeszli razem. Krystyna Kołodziejczyk i Wiesław Szyszko byli ze sobą 40 lat

W tym roku pożegnaliśmy też wybitnych aktorów i aktorek, m.in. Piotra Machalicę, Krzysztofa Kowalewskiego, Jana Pęczka, Pawła Nowisza, Krystynę Kołodziejczyk czy Katarzynę Łaniewską. Pożegnaliśmy także Wojciecha Karolaka, Jana Lityńskiego czy Krzysztofa Kiersznowskiego... W powyższym wideo wspominamy tych, którzy odeszli w 2021 roku.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.