wspomnienie

Cieślak, Stankówna, Zięba, Mazurkiewicz... Ich pożegnaliśmy w mijającym roku

Muzycy, aktorzy, sportowcy...

Gabriela Czernecka 31 października 2021 17:29

Powoli zbliżamy się do końca 2021 roku. Roku pełnego niepewności i nowych, ale nie zawsze pozytywnych doświadczeń. Wydarzenia ostatnich dwunastu miesięcy często były zupełnie nieprzewidywalne. Nic dziwnego, że tak wielu wciąż nie jest łatwo uwierzyć w to, że wśród nas nie ma już tylu wybitnych przedstawicieli świata filmu, sztuki, muzyki czy sportu...  

Oni odeszli w 2021 roku

Uwielbiani, szanowani i cenieni przez miliony. Za talent, za twórczość, za światopogląd. Jedni odeszli nagle, pozostawiając w rozpaczy wiernych fanów, inni po walce z długą chorobą. W styczniu 2021 roku odeszła wielka dama polskiej piosenki, Maria Koterbska. Artystka znana z takich utworów jak Serduszko puka w rytmie cza-cza czy Augustowskie noce odeszła 18 stycznia w wieku 96 lat. Fanami muzyki wstrząsnęła też  śmierć Krzysztofa Krawczyka. W lipcu poinformowano z kolei o śmierci Jerzego Janeczka. Aktor znany z roli Witia z Samych Swoich odszedł w wieku 77 lat. Na początku września dotarła zaś do nas smutna wiadomość o śmierci Tomasza Knapika. Uwielbiany przez tysiące ludzi lektor filmowy miał 78 lat.

Zobacz: Żyli i odeszli razem. Krystyna Kołodziejczyk i Wiesław Szyszko byli ze sobą 40 lat

W tym roku pożegnaliśmy też wybitnych aktorów i aktorek, m.in. Piotra Machalicę, Krzysztofa Kowalewskiego, Jana Pęczka, Pawła Nowisza, Krystynę Kołodziejczyk czy Katarzynę Łaniewską. Pożegnaliśmy także Wojciecha Karolaka, Jana Lityńskiego czy Krzysztofa Kiersznowskiego... W powyższym wideo wspominamy tych, którzy odeszli w 2021 roku.  

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.