Hrabina Wessex o menopauzie
Fot. Getty Images
O ty się mówi

Wielka Brytania. Zofia, hrabina Wessex, bardzo szczerze o menopauzie!

„Po 50-tce kobiety są jeszcze piękniejsze!” przekonuje.

Marta Cieplak 5 października 2021 12:30
Hrabina Wessex o menopauzie
Fot. Getty Images

Dzisiaj urodziny obchodzi Zofia, Hrabina Wessex. Jakiś czas temu żona najmłodszego z synów królowej Elżbiety II wsparła Wielkiej Brytanii kampanię społeczną, która wzywa pracodawców do wspierania pracownic przechodzących menopauzę w miejscu pracy. Przy okazji sama głośno mówiła o tym, jak czuje się w wieku 57 lat! A my tylko dodajemy, że wygląda wspaniale.

Zobacz także: Książę czy diuk, księżna czy księżniczka? Oto najważniejsze tytuły brytyjskiej rodziny królewskiej

Hrabina Wessexu wspiera kobiety w czasie menopauzy

Zofia to żona najmłodszego syna królowej Elżbiety II. Zakochani pobrali się po pięciu latach znajomości i są szczęśliwym małżeństwem do dziś. „Jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi i to jest niezbędne, ale pomaga nam również to, że bardzo się kochamy”, powiedział kiedyś prasie książę Edward. Para doczekała się dwójki dzieci: córki Louise oraz syna Jamesa.

Książę Edward i hrabina Sophie. To oni zastąpią Meghan i Harry’ego?
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Co ciekawe, podobno po odejściu Meghan Markle to właśnie hrabina Zofia przejęła jej wszystkie obowiązki. Dlatego teraz bierze udział w głośnej kampanii społecznej dotyczącej kobiet pracujących w okresie menopauzy – Menopause Workplace Pledge. Szacuje się bowiem, że aż 900 000 kobiet w Wielkiej Brytanii zrezygnowało z pracy z powodu menopauzy!

Kobiety zmuszone do odejścia z pracy z powodu menopauzy są tragiczne. Jesteśmy wspaniałe w wieku 40 lat, a jeszcze wspanialsze w wieku 50, 60 i 70 lat i musimy to uczcić i zachować możliwości dla kobiet, powiedziała Zofia w oficjalnym komunikacie.

Dodała także: „Razem możemy wesprzeć tysiące kobiet, które stanowią trzon naszej siły roboczej. Nie możemy pozwolić, aby ktokolwiek opuszczał miejsce pracy z poczuciem, że musi usunąć się w cień. Musimy być w stanie to zmienić”. To ważne przesłanie nie dotyczy jednak tylko Wielkiej Brytanii. W Polsce okazuje się, że aktywnych zawodowo jest tylko 30% kobiet po 50 roku życia. Czy tylko z powodu menopauzy, nie wiadomo, ale na pewno złe samopoczucie w tym okresie nie ułatwia pracy. Dlatego należy mówić o tym głośno! Czekamy na to, kiedy w Polsce powstania kampania społeczna w tym temacie.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.