kosmetyki do makijażu i pędzle na białym tle
ze świata urody

Pomarańcz i róż? Zobacz, jak wykonać kolorowy makijaż na wiosnę!

Nie bój się zaszaleć!

Redakcja Viva! 29 marca 2019 16:26
kosmetyki do makijażu i pędzle na białym tle

Wiosna to czas kiedy cała przyroda budzi się do życia. Nie ma więc lepszej pory roku do eksperymentowania z kolorami w makijażu! Wyraziste i podkreślone oko? Jak najbardziej! Trendy na nadchodzący sezon pokazują, że im bardziej się wyróżnisz, tym lepiej.

Tym razem, makijażowy tutorial przygotowała Agata Welpa - wizażystka i charakteryzatorka. Jak sama mówi, jest uzależniona od nowości kosmetycznych, dobrych kryminałów i blogowania. Już teraz wypróbuj jej wiosennego makijażu!

oko z czerwonym i żółtym cieniem
Fot. Agata Welpa

Wiosenny makijaż - czego potrzebujesz?

Do stworzenia makeupu będziesz potrzebować przede wszystkim bardzo popularnych w ostatnim czasie palet cieni. Pierwsza to bajecznie kolorowa BPerfect Carnival Palette, stworzona we współpracy z wizażystką Stacey Marie. Druga to rozchwytywana paleta „Insta Glam” polskiej marki MIYO. Obie są bardzo dobrze napigmentowane i kolorowe - wręcz stworzone do wiosennych makijaży.

Jak wykonać makijaż krok po kroku?

KROK 1

Na przygotowaną wcześniej powiekę od wewnętrznego kącika oka nakładam beżowy cień „Daphne” z palety MIYO Insta Glam. Obok niego dodaje żółty cień „Keen” z palety BPerfect Carnival Palette by Stacey Marie. 

KROK 2

Kolejny krok to dodanie ciemniejszych, pomarańczowych cieni. Mieszam ze sobą dwa odcienie pomarańczu: „Lit” (BPerfect) i „Marigold” (MIYO).

KROK 3

W zewnętrznym kąciku oka nakładam jaskrawo różowy cień („Hibiscus” MIYO) i mocno go rozcieram. Cień nakładam też na dolną powiekę.

KROK 4

Obok różowego cienia na dolnej powiece nakładam pomarańczowy cień „Marigold” z palety  MIYO Insta Glam, a w wewnętrznym kąciku żółty „Keen” z palety BPerfect. Mocno rozcieram granice między cieniami, a wewnętrzny kącik przyciemniam dodatkowo fioletowym cieniem „Wasted” z palety BPerfect. 

KROK 5

Dolną linię wodną rozjaśniam beżową kredką Inglot Kohl Pencil 05. 

KROK 6

Na koniec delikatnie tuszuje rzęsy (użyłam mascary theBalm Mad Lash) i doklejam sztuczne. Model rzęs, który dokleiłam to „Fullies” Blend It. 

oko z czerwonym i żółtym cieniem
Fot. Agata Welpa

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.