dłonie kobiety trzymają krem
VIVA! Tylko u nas

Skóra pod lupą

Sprawdź, który z problemów dotyczy Ciebie

Artykuł sponsorowany 21 maja 2019 14:25
dłonie kobiety trzymają krem

Skóra sucha

Najczęstszym problemem, jaki występuje ze skórą to jej suchość i szorstkość.  Pojawia się w różnych okresach: po zimie, gdy jest niedostatecznie nawilżona; latem, gdy dużo czasu spędzamy w klimatyzowanych pomieszczeniach, czy też przy korzystaniu z  prysznica, za sprawą zmiany twardości wody. Okazji do przesuszenia skóry jest wiele. Na stan skóry ma także wpływ duża ilość stresu bądź niewłaściwa dieta.  Jeśli zaobserwowałaś u siebie suchą skórę, powinnaś zadbać o nią od podstaw. Przede wszystkim zadbaj nawadniaj, pijąc duże ilości wody. Stosuj też dobrze dobrane kosmetyki. Najlepsze są takie, które mają właściwości przeciwzapalne, regenerujące i zapobiegające wysuszeniu. Zapewnia je bisabolol, pantenol i wazelina. Warto czytać etykiety i szukać podobnych składników w kosmetykach!

Skóra po tatuażu

Zdarzyło Ci się zrobić tatuaż? Wiesz, w jakim stanie jest po nim skóra. Zaczerwienienie, pieczenie, opuchlizna po igle. Obszar  taki wymaga szczególnej regeneracji.  Salony tatuażu polecają różne specyfiki, jednak research warto zrobić samemu.  Po zabiegu należy użyć leku odkażającego, aby zabezpieczyć skórę przed zakażeniem.  Następnie wklepać delikatny krem, który pomoże zagoić ranę. Krem należy stosować  jeszcze kilka tygodni, aby nie dopuścić do stanu zapalnego skóry. Warto stosować krem z zawartością panthenol oktenidyny, która chroni przed nadkażeniem skóry. Jeśli zaniedbamy to miejsce, będziemy musieli odwiedzić dermatologa!

skóra
Fot. Adobe stock

Oparzenia i otarcia

Najbardziej bagatelizowany problem w okresie lata to drobne otarcia i oparzenia (w tym słoneczne), które zdarzają się każdemu z nas. Czekamy, aż skóra wygoi się sama i w większości przypadków tak faktycznie będzie. Nie zaszkodzi jednak pomóc jej kojącym specyfikiem, który przyspieszy gojenie naskórka. Można użyć kremu, który zawiera zarówno regenerujący panthenol, jak i dodatek substancji o właściwościach antybakteryjnych, np. oktenidyny. Jej zawartość wykluczy ewentualne infekcje. Szczególnie, gdy zdarzyło się drobne oparzenie  - SOS dla skóry będzie krem z pantenolem, bisabololem i oktenidyną.  

Nieestetyczne blizny

Prawdopodobnie każdy z nas ma jakąś bliznę. Dawne skaleczenia, oparzenia czy zabiegi chirurgiczne pozostawiają ślady na skórze. Są to swoiste „pamiątki po przejściach” i nie musimy się ich wstydzić. Gdy są w widocznych miejscach, nieco nam jednak przeszkadzają.  Nie ma w tym nic dziwnego. Bardziej niż maskowanie kosmetykami sprawdzi się jednak zadbanie o skórę w głębokich warstwach.  Świeża blizna może się jeszcze zregenerować, szczególnie gdy potraktujemy ją regenerującym kremem. W przypadku starszych blizn dążymy do gładkości skóry – koloryt może wyrównać się  z czasem. Masz blizny na ciele? Możesz udać się do apteki i zapytać o stosowny specyfik.

skóra
Fot. Adobe stock

Problemy skórne starszych i najmłodszych

Skóra narażona jest na podrażnienia nie tylko u młodych i aktywnych ludzi. Wbrew pozorom, to u dzieci i ludzi starszych występują one najczęściej. Te dwie grupy wiekowe są często unieruchomione w łóżku oraz korzystają z pieluch. Jeśli masz w otoczeniu taką osobę, zadbaj o to by był też pod ręką środek nawilżający.  Jest to podstawowa przy tego typu sytuacjach. Wilgoć, szczególnie ta nadmierna to taki sam problem jak przesuszenie. Nie należy go lekceważyć! Najlepiej regularnie mu zapobiegać.

Jak ratować podrażnioną skórę? Poznaj coś skutecznego....

W trosce o liczne problemy skórne powstał nowy krem Octenicare Repair Creme. Pomaga on zwalczyć nadmierne wysuszenie, łagodzi  zadrapania, przyspiesza gojenie blizn i regeneruje skórę. Jest bezpieczny dla  osób dorosłych i dla dzieci. Zawarta w nim oktenidyna, pantenol i wazelina sprawia, że sprawdza się przy wielu problemach ze skórą. Nie barwi i jest pozbawiony zapachu. Warto mieć go w swojej apteczce na wypadek podrażnień. Dostępny tylko w dobrych aptekach.

krem
Fot. materiały prasowe

Materiał powstał we współpracy z firmą Schülke.

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.