VIVA! VIDEO

Bezkonkurencyjne trio składników aktywnych. Stosuje je Eva Longoria i polecają dermatolodzy

Żadna kuracja anti-aging nie przyniesie rezultatów bez sprawdzonych składników aktywnych

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 30 września 2022 11:26

Nie od dziś wiadomo, że pielęgnację należy dostosowywać do indywidualnych potrzeb skóry, bo każda reaguje inaczej na składniki zawarte w kosmetykach. Jest jednak kilka substancji, które przez dermatologów i kosmetologów są powszechnie uważane za remedia na wszelkie dolegliwości. I chociaż starzenie się skóry trudno nazwać problemem, bo to przecież naturalna kolej rzeczy, również ten proces można spowolnić za pomocą zbadanych i bezpiecznych składników aktywnych. Magiczne trio w postaci kwasu hialuronowego, witaminy Cg i pro-retinolu to absolutna podstawa wszelkich kuracji anti-aging. Wiedzą o tym hollywoodzkie gwiazdy, dla których twarz jest nie tylko wizytówką, ale również narzędziem pracy. Między innymi tym substancjom Eva Longoria zawdzięcza swoją jędrną, gładką i nawilżoną cerę oraz młodzieńczy wygląd.

Najważniejsze składniki aktywne w pielęgnacji anti-aging

A co mówią o nich eksperci? Oddajmy głos dermatolożce dr. Ivanie Stanković, ekspertce marki L'Oréal Paris:

- Kwas hialuronowy jest jednym z podstawowych składników aktywnych każdej pielęgnacji anti-aging. Występuje on fizjologicznie w naszej skórze od urodzenia, ale niestety, z wiekiem jego poziom spada. Jego główne działanie to ogromna zdolność wiązania wody w skórze właściwej. Przy systematycznym stosowaniu dba o prawidłowe nawilżenie skóry, przywraca jej blask i redukuje zmarszczki.

Witamina Cg, czyli pochodna Witaminy C, jest silnym antyoksydantem. Dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym zwiększa działanie ochronne kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi. Ta postać witaminy C pomaga rozświetlić skórę oraz widocznie wyrównać jej koloryt. Jest także często stosowana w produktach przeznaczonych do pielęgnacji anti-aging, skupiającej się na profilaktyce przeciwzmarszczkowej - kontynuuje Stanković.

Pro-retinol jest najdelikatniej działającą formą witaminy A stosowaną w kosmetyce, która dobrze się sprawdza nawet w przypadku cery wrażliwej. To składnik aktywny, używany w pielęgnacji anti-aging, który jest bardzo lubiany przez dermatologów. Przede wszystkim ze względu na swoje wielokierunkowe działanie. Pro-retinol nie tylko pomaga wygładzić zmarszczki, ale również wspomaga regenerację skóry, odnowienie jej struktury i przywrócenie jędrności - dodaje.

ivana-stankovic
Fot. materiały prasowe

Jeden krem - potrójne działanie

Wszystkie te trzy topowe składniki aktywne znajdziemy w nowej formule kosmetyków z linii Revitalift Laser X3 od L'Oréal Paris. -7 lat widoczności zmarszczek w 6 miesięcy¹? To możliwe!

revitalift-laser-x3-od-loreal-paris
Fot. materiały prasowe

Gwiazdą tej linii jest krem anti-aging o potrójnym działaniu na dzień z SPF 25. Działa dokładnie tak, jak obiecuje producent. A co obiecuje? Natychmiast² po użyciu bardziej sprężystą i jędrniejszą skórę, po 2 tygodniach³ - widocznie zredukowane zmarszczki i bardziej jednolity koloryt, a ponadto -7 lat widoczności zmarszczek w 6 miesięcy⁴! To zasługa nowej ulepszonej formuły zawierającej pro-retinol, który koryguje zmarszczki i odnawia teksturę skóry, rozświetlającej i wyrównującej koloryt skóry witaminy Cg (pochodnej witaminy C) i kwasu hialuronowego o działaniu nawilżającym i ujędrniającym. Filtr przeciwsłoneczny SPF 25 chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym, które przyczynia się do fotostarzenia skóry. Krem ma lekką konsystencję, szybko się wchłania i się nie klei. Jest odpowiedni dla skóry wrażliwej.

W rytuale pielęgnacyjnym warto połączyć go z kremem anti-aging o potrójnym działaniu na noc. Jego nowa formuła zawiera wspomniane trzy topowe przeciwstarzeniowe składniki polecane przez dermatologów: pro-retinol, kwas hialuronowy i witaminę Cg. Ich połączone siły pomagają zredukować zmarszczki oraz intensywnie ujędrniają i wygładzają skórę. Wyniki są potwierdzone kliniczne. Już po jednym użyciu skóra jest bardziej sprężysta i jędrna⁵. Jeden tydzień wystarczy, aby zmarszczki i drobne linie były widocznie zredukowane, a cztery - aby skóra była gładsza i sprawiała wrażenie odnowionej⁶.

revitalift-laser-x3-od-loreal-paris
Fot. materiały prasowe

Oprócz tych dwóch kremów, w skład linii Revitalift Laser X3 wchodzą inne kosmetyki anti-aging o potrójnym działaniu, m.in. przeciwzmarszczkowy krem na dzień, serum i krem pod oczy. Pielęgnację na noc można rozszerzyć o serum Revitalift Laser Pure Retinol, które zostało wzbogacone czystym retinolem, dzięki czemu widocznie niweluje nawet te głębokie zmarszczki oraz o Revitalift Laser Pressed Cream – krem na noc z retinolem i niacynamidem, który wygładza zmarszczki i wyrównuje koloryt skóry już w 14 nocy⁷.

Jeśli szukasz skutecznej pielęgnacji przeciwstarzeniowej o mocy lasera i o działaniu potwierdzonym testami dermatologicznymi, produkty z linii Revitalift Laser X3 od L'Oréal Paris będą pielęgnacyjnym strzałem w dziesiątkę.

Materiał powstał z udziałem marki L'Oréal Paris

¹ Badanie kliniczne, 97 kobiet – odpowiednik w latach dla poprawy widoczności kurzych łapek
² Test instrumentalny – 40 kobiet
³ Ocena kliniczna – 32 kobiety
⁴ Badanie kliniczne, 97 kobiet – odpowiednik w latach dla poprawy widoczności kurzych łapek

⁵ Test instrumentalny - 40 kobiet
⁶ Ocena kliniczna - 57 kobiet
⁷Ocena kliniczna, 59 kobiet, 2 tygodnie

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.