Wiemy, ile kosztuje noc w tym uroczym miejscu

Redakcja Viva! 20 grudnia 2019 18:30

Co roku moment w okresie jesienno-zimowym, w którym usłyszymy po raz pierwszy piosenkę „Last Christmas” zespołu Wham! oznacza dla każdego z nas oficjalne rozpoczęcie sezonu gwiazdkowego!  „Last Christmas” zyskało więc status piosenki absolutnie kultowej, bez której nie wyobrażamy sobie już świątecznej gorączki. Nie inaczej jest z klimatycznym teledyskiem, który pomimo upływu lat wciąż pozostaje symbolem gwiazdki. Odkąd pierwszy raz zobaczyliśmy teledysk „Last Christmas” w 1984 roku, Saas-Fee, nieduża miejscowość w Szwajcarii, w której był kręcony, stała się popularnym kierunkiem zimowych wypadów. Kurort do tej pory nie traci zainteresowania turystów. Tak samo jak ośrodek, w którym nagrane zostały sceny z teledysku.

Gdzie kręcono „Last Christmas”?

Chalet Schliechten przez lata trochę się zmienił, dziś wnętrza prezentują się inaczej niż 35 lat temu, ale ciągle jest to urokliwa zimowa przystań dla spragnionych kontaktu z naturą turystów. I oczywiście wspaniałe miejsce na spędzenie świąt lub sylwestra w gronie najbliższych lub przyjaciół.

Ile kosztuje noc w tym domku o powierzchni 160 metrów kwadratowych? Do dyspozycji gości są cztery pokoje, w których może mieszkać łącznie osiem osób. Wynajęcie całego domku kosztuje około 2 000 euro za tydzień czyli około 8500 zł. Przy ośmiu osobach koszt pojedynczego noclegu to około 150 zł. 

1/5
dom z teledysku  Last Christmas do wynajęcia
Copyright @mat. prasowe
1/5

W takim salonie miło będzie rozgrzać się po szaleństwach na śniegu.

2/5
dom z teledysku  Last Christmas do wynajęcia
Copyright @mat. prasowe
2/5

Kuchnia w stylu retro zachwyci koneserów:-)

3/5
dom z teledysku  Last Christmas do wynajęcia
Copyright @mat. prasowe
3/5

Jadalnia z kamienną podłogą jest niezwykle urokliwa! Możnaby w niej spędzić cały dzień!

4/5
dom z teledysku  Last Christmas do wynajęcia
Copyright @mat. prasowe
4/5

W domku z teledysku Last Christmas oryginaln detale grają pierwsze skrzypce.

5/5
dom z teledysku  Last Christmas do wynajęcia
Copyright @mat. prasowe
5/5

w tych wnętrzach odnajdą się tyko osoby, które lubią wzory i doceniają ich nietypowe połączenia.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.