Met Gala 2018 - Nicki Minaj
Fot. Getty Images
MET GALA 2018

Już za chwilę Met Gala! Oto wszystko, co powinniście wiedzieć o tegorocznej imprezie!

Co nas zaskoczy w tym roku?

Marta Roszewska 17 kwietnia 2018 14:00
Met Gala 2018 - Nicki Minaj
Fot. Getty Images

Już za miesiąc odbędzie się najbardziej prestiżowy event modowy roku – Met Gala. Lista gości na to wydarzenie co roku przepełniona jest gwiazdami oraz artystami z całego świata – lista oczywiście zatwierdzana jest przez Annę Wintour, naczelną magazynu Vogue.

Podczas gdy najważniejszym celem gali jest zbieranie funduszy dla Met's Costume Institute (w ubiegłym roku zebrano aż 12 milionów dolarów!), to właśnie stroje zaproszonych gości są tym, na co czekamy najbardziej. W ubiegłych latach pojawiło się wiele gwiazd w kreacjach, które prosiły się, by zostać memami (Rihanna w sukni wyglądającej jak omlet).

Czego możemy spodziewać się na Met Gali 2018? Oto wszystko, co powinniście wiedzieć.

Met Gala 2018 – data

Co roku Met Gala odbywa się w pierwszy poniedziałej maja. W tym roku przypada to 7 maja.

Met Gala 2018 – miejsce

Jak sama nazwa wskazuje, Gala Met co roku odbywa się w Metropolian Museum of Art w Nowym Jorku, czyli w skrócie Met. Zewnętrzna część budynku jest tego dnia zamknięta i zupełnie przekształcona tak, by gwiazdy mogły pozować na słynnych schodach.

Met Gala 2018 – motyw

Tegoroczny motyw gali to „Niebiańskie ciała: moda i katolicka wyobraźnia”. Wystawa poświęcona będzie badaniu relacji mody z Kościołem katolickim oraz projektom z Coco Chanel, Johnym Galliano i Cristobalem Balenciagą, wraz z 40 projektami wypożyczonymi z Watykanu. Uczestnicy gali powinni tak wybierać swoje stylizacje, by dopasować się do tematyki wydarzenia. Niestety, wiele z nich ignoruje ten aspekt.

Met Gala 2018 - gospodarze

Każdego roku, na Met Galę zapraszane są gwiazdy honorowe, by wystąpiły w roli gospodarzy u boku Anny Wintour. W ubiegłym roku była to Katy Perry oraz Pharrell Williams. Tegorocznymi gospodarzami będą Donatella Versace, Amal Clooney oraz Rihanna. 

Fot. East News

Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.