Rezydencja została właśnie sprzedana za ponad 15 milionów dolarów!

Barbara Łubko 30 sierpnia 2019 17:31

Pamiętacie, jakie emocje dostarczały kolejne odcinki kultowego amerykańskiego serialu Dynastia? Jedną z najsławniejszych scen była ta, w której Krystle (Linda Evans) i Alexis (Joan Collins) walczyły ze sobą w stawie, znajdującym się na terenie luksusowej posiadłości. Jeśli Wasza pamięć szwankuje, postanowiliśmy przypomnieć ten kluczowy moment, najbardziej chyba znanej na świecie, opery mydlanej.

Teraz posiadłość w Pasadenie w Kalifornii, znana jako Arden Villa, została sprzedana za 1 579 500 dolarów. Oferta na rynku czekała kilka lat - nowych właścicieli nie było łatwo znaleźć. Możliwe, że potencjalnych kupców odstraszała zła sława stawu… Dom został wystawiony na sprzedaż za 28 milionów dolarów w 2017 roku, po czym, na początku tego roku, zredukowano cenę do 19,5 miliona dolarów.

Luksusowa rezydencja z serialu Dynastia

Charakterystyczny czteropiętrowy dom o powierzchni 1200 metrów kwadratowych zbudowany został w 1913 roku przez firmę architektoniczną Marston & Van Pelt. W środku znajduje się sześć sypialni i dziewięć łazienek. W rezydencji są też: pokój gier, ogromna piwniczka z winami, pomieszczenia biurowe, siedem wewnętrznych kominków oraz poddasze, które można łatwo przekształcić w dodatkowe pokoje. Na terenie posiadłości wybudowano też niewielki dom gościnny. Wnętrza głównej rezydencji zachowały wiele oryginalnych elementów z epoki, w tym boazerię, medaliony na suficie oraz podłogi z drewnianych klepek, ułożonych w jodełkę.

Na ponad hektarowej działce znajduje się piękny ogród (ze słynnym stawem, który przetrwał do dziś bez szwanku!), kort tenisowy oraz nie jeden, ale dwa baseny. Postanowiliśmy przyjrzeć się rezydencji z bliska! 

1/5
Dom z serialu Dynastia sprzedany za ponad 15 milionów dolarów
Copyright @East News
1/5

Rezydencja została pierwotnie zbudowana dla potentata górniczego Williama Kennona Jewetta i jego drugiej żony. W ostatnich dziesięcioleciach wystąpiła nie tylko w Dynastii, ale też w innych programach telewizyjnych i filmach.

2/5
Dom z serialu Dynastia sprzedany za ponad 15 milionów dolarów
Copyright @East News
2/5

Teren posiadłości jest dobrze chroniony przed oczami ciekawskich gapiów.

3/5
Dom z serialu Dynastia sprzedany za ponad 15 milionów dolarów
Copyright @East News
3/5

Wnętrza wykończone zostały w klasycznym, eleganckim stylu. Wszystkie materiały są oczywiście najwyższej, godnej klanu filmowych Carringtonów, jakości.

4/5
Dom z serialu Dynastia sprzedany za ponad 15 milionów dolarów
Copyright @East News
4/5

Kuchnia wydaje się być odrobinę staromodna. Myślicie, że nowi właściciele zajmą się jej unowocześnieniem?

5/5
Dom z serialu Dynastia sprzedany za ponad 15 milionów dolarów
Copyright @East News
5/5

W łazienkach dominuje luksus w charakterystycznym dla Dynastii wydaniu…

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.