lokalizacje-serial-dom-z-papieru-madryt-hiszpania-gdzie-krecono-sceny-netflix
Fot. mat. prasowe Netflix
o tym się mówi!

Tu kręcono kultowe sceny z serialu Dom z papieru!

Jak w rzeczywistości wyglądają miejsca, które kojarzymy z serialu?

Redakcja VIVA! 4 maja 2020 18:30
lokalizacje-serial-dom-z-papieru-madryt-hiszpania-gdzie-krecono-sceny-netflix
Fot. mat. prasowe Netflix

Po międzynarodowym sukcesie tego najsłynniejszego chyba serialu kryminalnego w Hiszpanii, coraz więcej fanów „Domu z papieru” zastanwia się, gdzie kręcono poszczególne sceny. Większość lokalizacji „La Casa de Pape” znajduje się w Madrycie.

Miejsca w Madrycie, w których rozgrywa się akcja serialu „Dom z papieru”

Królewska Mennica

Choć akcja serialu rozgrywa się tu w sezonach pierwszym i drugim, to zdjęcia kręcone były  pod Madrytem. Powód? Miejsce, w którym produkuje się banknoty nie może służyć za plan filmowy!

Krajowa Rada Badań Naukowych

Oto jedna z najbardziej znanych fasad budynków na świecie! Główna siedziba hiszpańskiej National Research Council w serialu udaje właśnie Królewską Mennicę, ponieważ ta znajduje się przy wąskiej uliczce i nie było tam wystarczającej ilości miejsca, żeby nagrać sceny.

📍 CSIC: Calle Serrano, 117. Metro República Argentina

lokalizacje-serial-dom-z-papieru-madryt-hiszpania-gdzie-krecono-sceny-netflix
Fot. Luis García: wikicommons

Siedziba hiszpańskiej gazety ABC

Miejsce, w którym pieniądze są drukowane w serialu, w rzeczywistości służy… gazet! Tak więc maszyny drukarskie w serialu są prawdziwe!

📍 Rotomadrid: Meridiano Street, Torrejón de Ardoz.

Plac Callao

Tu rozgrywa się jedna z bardziej znanych scen z serialu. Plaza de Callao przypomina odrobinę nowojorski Time Square. Znajdziesz tu kultowe kino Callao, domy towarowe i gigantyczne ekrany - te, które zostały zhakowane w serialu w celu wysyłania wiadomości do społeczeństwa.

📍 Plaza de Callao w centrum Madrytu. Metro Callao.

lokalizacje-serial-dom-z-papieru-madryt-hiszpania-gdzie-krecono-sceny-netflix
Fot. East News

Four Towers

Wieżowce, znane jako Cztery Wieże i tworzą ważny element krajobrazu biznesowej dzielnicy Madrytu.

📍 Obszar biznesowy Four Towers: Paseo de la Castellana. Metro Begoña

lokalizacje-serial-dom-z-papieru-madryt-hiszpania-gdzie-krecono-sceny-netflix
Fot. Adobe.Stock.com

Finca el Gasco

Profesor Salvador skupia całą ekipę w Casa de Toledo, aby zaplanować skok. Ale w rzeczywistości ten dom-pałac z ogrodami nie znajduje się w mieście Toledo, ale w Torrelodones w Madrycie.

📍 Finca el Ganso: Tijuana Street, 6. Torrelodones

Ministerstwo Transportu

Fasada Banku Hiszpanii w serialu to tak naprawdę kompleks siedziby Ministerio de Fomento. Monumentalna fasada czyni go naprawdę wiarygodnym.

Wnętrze, które pojawia się w serii Netflix, nie należy również do prawdziwego budynku, jest scenografią, która została wykonana w studiu Content City w Madrycie. Producent filmowy próbował odwiedzić wnętrze Banku Hiszpanii, aby go odtworzyć, ale wniosek o pozwolenie został odrzucony ze względów bezpieczeństwa.

📍 Ministerio de Fomento: Paseo de la Castellana, 67. Metro Nuevos Ministerios.

Miejsca w pobliżu Madrytu, w których kręcono sceny do serialu „Dom z papieru”

Pustelnia San Frutos

Włoski klimat klasztoru, ale… w Hiszpanii. Duży dwór, w którym Berlin udaje, że pisze rozprawę o filozofii teologicznej, znajduje się w odległości 140 km od centrum Madrytu, w prowincji Segovia.

To miejsce bardzo popularne wśród mieszkańców miasta, którzy chcą spędzić dzień na łonie przyrody - park przyrody Hoces del Duratón zachwyca.

lokalizacje-serial-dom-z-papieru-madryt-hiszpania-gdzie-krecono-sceny-netflix
Fot. Adobe.Stock.com

Abadía de Párraces

Nadal jesteśmy w klasztorze, w którym profesor, Berlin i Palermo knują szalony plan zdobycia 90 ton złota. Spektakularny krużganek, który widzimy w serialu, nie jest częścią wspomnianego ermitażu, ale budynku, który w prawdziwym życiu jest wykorzystywany do wielu sesji i nagrań.

TAGI #Netflix #design

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.