zamek-windsor-na-swieta-ozdoby-gwiazdkowe-17
Fot. East News
magiczne święta

Świąteczne dekoracje zamku w Windsorze zapierają dech!

To będzie pierwsza gwiazdka od 33 lat, którą królowa Elżbieta II tu spędzi…

Redakcja VIVA! 3 grudnia 2020 17:15
zamek-windsor-na-swieta-ozdoby-gwiazdkowe-17
Fot. East News

Te święta będą trochę inne dla nas wszystkich. Także dla królowej Elżbiety II, która podczas pandemii mieszka w zamku w Windsorze. To właśnie tu spędzi też Boże Narodzenie. Dekoratorzy wnętrz przygotowali już pałać na gwiazdkę - najważniejszy element wystroju to oczywiście gigantyczna choinka. Ale reszta dekoracji też prezentuje się obłędnie!
 

Dekoracje świąteczne i choinka w zamku Windsor

The Royal Collection Trust udostępnił na swoim profilu na Instagramie nowy film, przedstawiający tegoroczną choinkę. Możemy poznać całą historię „drzewka” - od wycinki w Wielkiego Parku Windsor do momentu, kiedy choinka stanęła w historycznej sali św. Jerzego (to tu Meghan Markle i książę Harry mieli wesele w 2018 roku!). 20-metrowy świerk norweski został udekorowany światełkami, setkami ozdób i aniołem na szczycie.

Królowa Elżbieta II spędzi święta w zamku Windsor

We wtorek ogłoszono, że 94-letnia królowa odwołała swoją regularną podróż do Sandringham na Boże Narodzenie. Zamiast tego ona i jej mąż 99-letni książę Filip zostaną w zamku Windsor, gdzie od marca spędzają większość czasu. „Po rozważeniu wszystkich rad, królowa i książę Edynburga zdecydowali, że w tym roku spędzą spokojnie Boże Narodzenie w Windsorze” - zdradził rzecznik Pałacu Buckingham. To będzie pierwszy raz od 1987 roku, kiedy królowa spędzi Boże Narodzenie w Windsorze, a nie w Sandringham.

zamek-windsor-na-swieta-ozdoby-gwiazdkowe-11
Fot. East News

Jak donosi magazyn People, powołując się na źródło bliskie rodzinie królewskiej: „Królowa i książę Filip mają szczęście spędzać Boże Narodzenie z rodziną każdego roku, ale rozumieją, że ich rodzina będzie miała konkurencyjne wymagania w okresie tego Bożego Narodzenia i są zadowoleni ze spokojnej wersji świąt w tym roku. Jak wszyscy, mają nadzieję, że normalność powróci w 2021 roku”.

zamek-windsor-na-swieta-ozdoby-gwiazdkowe-2
Fot. East News

zamek-windsor-na-swieta-ozdoby-gwiazdkowe-8
Fot. East News

zamek-windsor-na-swieta-ozdoby-gwiazdkowe-5
Fot. East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.