Motorola
Fot. mat. prasowe
ze świata redakcji

Wielki powrót legendy… Pamiętacie telefon z klapką?

Motorola Razr w nowej odsłonie! Byliśmy w Los Angeles na premierze

Redakcja VIVA! 20 listopada 2019 19:45
Motorola
Fot. mat. prasowe

Pamiętacie słynny telefon z klapką Motorola Razr? W latach dwutysięcznych był absolutnym hitem. Gwiazdy nie rozstawały się z nim nawet na chwilę. Paris Hilton była dumną posiadaczką różowej wersji.

Paris Hilton z Motorolą Razr
Fot. Getty Images

Premiera Motorola razr w Los Angeles

My wybraliśmy się do słonecznej Kalifornii, gdzie na własne oczy, jako jedni z pierwszych na świecie, mogliśmy zobaczyć nową Motorolę Razr! Basia Łubko, szefowa działu mody „Vivy!” przyjechała do Los Angeles, żeby w towarzystwie dziennikarzy lifestyle'owych z  całego świata uczestniczyć w oficjalnej premierze nowego smartfona.

Motorola
Fot. mat. prasowe

Razr - historia i przyszłość

Motorola zaprezentowała w Los Angeles nową odsłonę telefonu komórkowego z klapką, który stał się symbolem całej generacji oraz ikoną stylu popkultury: RAZR. Nowa Motorola razr to pierwszy w historii telefon z klapką i… elastycznym wyświetlaczem! Aż trudno w to uwierzyć, ale składa się całkowicie, zapewniając użytkownikom doskonale znane, a jednocześnie zupełnie niepowtarzalne wrażenia.

Twórcy tego modelu postanowili zbadać, w jaki sposób elastyczne ekrany mogą pozytywnie wpłynąć na obsługę telefonu. W związku z tym Motorola w początkowych fazach testów konsumenckich opracowała i przetestowała ponad 20 prototypów. Okazało się, że znana i lubiana konstrukcja z klapką jest rozwiązaniem doskonałym. Telefon po złożeniu jest niewielki, mając jednocześnie duży wyświetlacz po rozłożeniu.

Motorola
Fot. mat. prasowe

Podczas prac rozwojowych specjaliści Motoroli obeszli ograniczenia dostępnych technologii, podążając własną ścieżką. Dzięki temu powstał pierwszy w branży, opatentowany zawias bez odstępów, który umożliwia doskonałe dopasowanie obu stron polimerowego ekranu do zamkniętej obudowy i chroni go przed zanieczyszczeniami. Nowo opracowana antena mieści się w dwukrotnie mniejszej przestrzeni niż w typowych współczesnych smartfonach, a specjalna powłoka na obudowie zapewnia wodoodporność oraz ochronę przed zachlapaniem. To przełomowe podejście do konstrukcji i wzornictwa otworzyło nowy etap rozwoju urządzeń mobilnych. Motorola razr wnosi do branży smartfonów nowy styl i jakość wykonania. Obudowa zewnętrzna z wysokiej klasy stali nierdzewnej i szkła 3D Gorilla Glass chroni urządzenie, a jednocześnie doskonale leży w dłoni. Na zewnętrznym, interaktywnym wyświetlaczu Quick View o przekątnej 2,7 cala można przeglądać ważne informacje bez konieczności otwierania telefonu, aby zawsze być na bieżąco. Kiedy telefon jest zamknięty, zewnętrzny wyświetlacz pozwala nawiązywać połączenia, odpowiadać na wiadomości, płacić zbliżeniowo, sterować odtwarzaniem muzyki, robić zachwycające selfie, korzystać z Asystenta Google oraz przechodzić do ustawień, by włączyć lub wyłączyć Bluetooth, Wi-Fi czy hotspot.

Los Angeles - miasto gwiazd

Premiera nowego smartfona była oczywiście najważniejszym punktem naszej wyprawy do USA, ale zespół Motoroli zadbał też, żebyśmy doświadczyli niesamowitego klimatu Los Angeles! Wybraliśmy się więc na wycieczkę helikopterem, podczas której z góry podziwialiśmy zarówno domy największych gwiazd Hollywood, biznesowe centrum miasta, jak i plaże Santa Monica i Malibu! Oczywiście wycieczkę uwieczniliśmy smartfonami Motoroli.

Motorola
Fot. mat. prasowe

Motorola
Fot. mat. prasowe

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.