Petgram
Fot. Petgram
O tym się mówi!

Petgram - więcej niż portal społecznościwy dla zwierząt!

O wyjątkowym projekcie opowiedziała Monika Goździalska!

Aleksandra Frankowska 21 kwietnia 2021 08:49
Petgram
Fot. Petgram

Wydawałoby się, że człowiek pomyślał już o wszystkim, okazuje się, że jednak nie. Petgram to pierwszy na świecie lokalizator GPS dla zwierząt połączony z portalem społecznościowym. Aplikacja Petgram daje możliwość stworzenia konta dla zwierzaka, a dzięki temu można brać udział w konkursach, zdobywać wiele ciekawych nagród. Pomysł powstał z potrzeby chwili i w sieci robi prawdziwą furorę! O całej idei opowiedziała Monika Goździalska, założycielka Petgram.

Jesteś obecna w mediach i showbiznesie  od lat. Skąd więc pomysł na taki biznes - portal dla zwierząt?

Pomysł zrodził się w momencie kiedy uciekł nasz pies Gustaw. Byłam wtedy w pracy,  z prędkością światła dojechałam z Piaseczna do Wawra,  szukanie go, jak dla każdego właściciela było traumą. Minuty się wydłużały a godziny stawały się nieskończonością, wtedy razem z partnerem stwierdziliśmy,  że musimy wymyśleć coś co zabezpieczy małego uciekiniera i sprawi, że będziemy czuli się bezpiecznie. Takich sytuacji z uciekinierami mieliśmy jeszcze kilka. Petgram na początku powstał w naszej głowie, później zaczął się realizować z naszych prywatnych środków, potem wyszliśmy z tym do ludzi. Uwierzyli w Nas fantastyczni ludzie - fundusz składający się z siedmiu kobiet,  a ja zawsze wspieram kobiety, Aniołowie biznesu i PFR. Dziś jestem dumna, że Petgram jako jedyny na świecie połączył aplikację społecznościową z GPS i tworzymy społeczność, bezpieczeństwo i zabawę.

Petgram
Fot. Petgram

Co znajdziemy w Petgramie? Jak działa, czym się wyróżnia?

Przede wszystkim wyróżnia się tym, że stworzyliśmy Portal na którym możemy pokazywać zdjęcia naszych zwierzaków, uczestniczyć w wyzwaniach, zdobywać petcoiny,  ruch który jest niezbędny i dla psa i dla właściciela. Dzięki Petgramowi jesteśmy w stanie ograniczyć ogłoszenia zaginięć psów na Facebooku i na Instagramie, bo dzięki naszej aplikacji właściciele w obszarze 5 km dostają alert i mogą wspomóc odszukanie psa, który jest widoczny na mapie. Osobiście to nasza duma. Nad  aplikacją pracowało mnóstwo osób, jestem przekonana, że dzięki aplikacji wiele zwierzaków będzie bezpiecznych.

Kobieta może być lepszym przedsiębiorcą od mężczyzny? 

Uważam że kobieta to instytucja, to silna, zorganizowana instytucja. Kobieta potrafi bardzo wiele nawet gdy ma 40° gorączki nie schodzi ze stanowiska. Kobiety są niesamowicie kreatywne, obowiązkowe i pracowite. Jak kobieta czegoś pragnie to to zrealizuje.

Wspierasz kobiety, motywujesz do działania. Co Twoim zdaniem najczęściej bywa ograniczeniem dla kobiet w osiągnięciu sukcesu?

Jak wiemy polki mają bardzo mało wiary w siebie, mnóstwo kompleksów, które wywołane są pięknymi zdjęciami w Internecie czy  kolorowymi obrazkami, które przedstawiają nie prawdziwe życie. Oglądając je popadają w kompleksy, które są bez sensu bo każda z nas jest piękna i każda z nas ma szansę na spełnienie swoich marzeń. Myślę że wielokrotnie brakuje wsparcia ze strony partnera jak i bliskich, pamiętajmy że ograniczenia zaczynają się w naszej głowie.
Jeśli nie mamy wsparcia nie mamy też siły, dlatego zawsze będę walczyła o to, żeby kobiety spełniały swoje marzenia.  Mamy jedno życie i musimy w tym wszystkim pozostać szczęśliwe, również same dla siebie. Każda chwila dla siebie jest ważna.

Petgram
Fot. Petgram

Jesteś bardzo aktywna zawodowo, prowadzisz program, masz rodzinę, trenujesz... Jak udaje Ci się to wszystko pogodzić? Masz jakąś receptę na wydłużenie doby?

Myślę że jest to dobra organizacja. Kiedyś miałam wrażenie, że czas przelatuje mi przez palce...  Cofnę się do wcześniejszego pytania...  Bo nie miałam wsparcia, nie miałam  tak szeroko otwartych oczu  jak dziś,  do wszystkiego potrzeba ludzi obok siebie,  którzy również Ci pomogą w tym życiu.  Trening jest  nieodzowną częścią mojego życia, bo daje mi siłę i sprawia, że czuję się kobietą. Kiedyś byłam słabą kobietą, bez wsparcia. Kiedy pewne rzeczy się zmieniły, kiedy uwierzyłam w siebie, kiedy ludzie powiedzieli,  że warto w siebie wierzyć -  wszystko stało się bardziej możliwe. Oczywiście mam dużo mniej czasu na pewne rzeczy, jednak w moim domu  wszyscy są zdrowi i szczęśliwi i każdy się wspiera pomimo, że nie zawsze bywa idealnie i kolorowo. Ale  jest w nim miłość i  szczęście.

Z czego czerpiesz radość? 

Z życia codziennego, z oddechu, ze słońca które świeci, z deszczu który pada, z marudzenia które czasami jest we mnie, z tego że w życiu wiele przeszłam, wiele razy zrezygnowałam  z siebie lub o sobie zapomniałam, z chorób które mi towarzyszyły przez większość czasu mojego życia.  Życie jest tylko jedno, dlatego moim mottem przewodnim jest "kocham cię życie",  jutra może nie być, nic dwa razy się nie zdarza, nie ma dwóch tych samych nocy.  Jestem człowiekiem szalonym, ale poukładanym, człowiekiem który czerpie z życia tyle ile może i każdemu to polecam.  Wiele ludzi mówi, ale wiesz gdybym była na Twoim miejscu i np. miała taką pracę lub jeździła takim samochodem... ja kiedyś wszystko zaczęłam od nowa.

Petgram
Fot. Petgram

Jakie są Twoje dalsze plany? Czym Nas zaskoczysz?

Moje plany są ogromne, ale zrobię to co przyniesie mi los. Zostawiam swoją przyszłość losowi pomimo że ciężko pracuj.  Moje plany malują się  kolorowo, ale zobaczymy jaka będzie ich docelowa realizacja.  Myślę,  że wiele osób zaskoczy  moja siła, która w tej chwili jest naprawdę duża. Nigdy nie spodziewałam się, że dojdę do momentu w którym jestem teraz, dzięki wsparciu rodziny, bliskich  z miłością,  oddaniem i przede wszystkim ze szczerością, której mi nie brakuje i za którą często płacę ogromną cenę. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.