Zaskocz ją wyjątkowym upominkiem!

Aleksandra Frankowska 7 marca 2022 12:27

Już w najbliższy wtorek 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet 2022. Bez wyjątku, jest to święto każdej kobiety na świecie. To idealna okazja, aby obdarować pięknym upominkiem mamę, siostrę, babcię, żonę czy ukochaną! Nie macie pomysły na idealny prezent? Doskonale wiemy, co z pewnością sprawi im radość!

ZOBACZ TEŻ: Te polskie marki kosmetyczne wspierają Ukrainę!

Dzień Kobiet 2022 - skąd wzięło się to święto?

Według niektórych informacji, Dzień Kobiet obchodzony był już w starożytnym Rzymie, jednak w nieco inny sposób. Wówczas oddawano bowiem cześć bogini Junonie, która według wierzeń była opiekunką kobiecego życia. W jej święto wszystkie kobiety modliły się do niej o miłość, szczęście, a także... piękne prezenty od mężów. 

Inni wierzą, że Dzień Kobiet ma swoje korzenie w obchodach święta Matronaliów, które powstało na cześć płodności. Wówczas również kobiety były traktowane niezwykle wyniośle, obdarowywano je upominkami i wręcz noszono na rękach. 

CZYTAJ TEŻ: Tak polskie marki modowe pomagają Ukrainie

Współczesny Dzień Kobiet

Międzynarodowy Dzień Kobiet, który obchodzimy obecnie to uczczenie pamięci sufrażystek, które walczyły o równouprawnienie kobiet. Zależało im na tym, aby zlikwidować faworyzowanie mężczyzn w kwestii zatrudnienia, pensji oraz wykonywanych profesji. Do dziś nie ustalono, która data okazała się wiążąca, ponieważ protestów tego typu na świecie było bardzo wiele. Umownie przyjęło się jednak, że Dzień Kobiet świętowany będzie 8 marca.

W naszej galerii znajdziecie propozycje wyjątkowych prezentów z okazji Dnia Kobiet, które możecie podarować bliskiej Wam przedstawicielce płci pięknej. Pamiętajcie również, że w obliczu wojny w Ukrainie to doskonały czas, aby wesprzeć marki, które środki ze sprzedaży przekazują właśnie na pomoc humanitarną. Są to między innymi Ania Kruk, Apart, CCC oraz Lilou. 

1/7
Apart
Copyright @Apart
1/7

Kolczyki nieskończoność, Apart 79 zł

2/7
CCC, Gino Rossi
Copyright @CCC, Gino Rossi
2/7

Czarna torebka Gino Rossi, CCC 258,99 zł

3/7
Czułość poradnik
Copyright @Empik
3/7

"Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu" Mort Sophie, Empik 24,47 zł

4/7
Apart
Copyright @Apart
4/7

Bransoletka z agatów z elementami z żółtego złota i diamentem - nieskończoność, Apart 749 zł

5/7
Triumph
Copyright @Triumph
5/7

Bielizna Amourette, Triumph

6/7
Bielenda
Copyright @Bielenda
6/7

Zestaw Beauty Milky - Mleczko ryżowe, Bielenda

7/7
dyson corale
Copyright @materiały prasowe
7/7

Prostownica bezprzewodowe Corrale w kolorze Fuksja/Nikiel, DYSON, 1999 zł/Dyson.pl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.