Travalyst - inicjatywa księcia Harry'ego
Fot. Getty Images
o tym się mówi!

Książę Harry nie ma szczęścia w biznesie? Jego nowy projekt może okazać się klapą

Inicjatywa Travalyst skazana jest na porażkę?

Redakcja VIVA! 15 kwietnia 2020 16:30
Travalyst - inicjatywa księcia Harry'ego
Fot. Getty Images

Książę Harry i księżna Meghan  zaczęli nowe życie w USA. Para, która podobno nadal wspomagana jest finansowo przez ojca Harry'ego, księcia Karola, musi powoli zacząć zarabiać. Póki co oboje skupiają się na działalności charytatywnej. Założyli nową fundację Archewell, ale pogłoski o tym, ze chcą opatentować tę nazwę mogą być dowodem na to, że para pragnie też prowadzić działalność zarobkową wokół niej. Możliwe, że książę i księżna Sussex chcą zbudować imperium non-profit, w skład którego wejdą strony internetowe czy produkowane przez nich filmy. Jednym z elementów tego imperium może być inicjatywa Travalyst, której pomysłodawcą jest książę Harry. Niestety, w obliczu zagrożenia koronawirusem może okazać się, że ambitne plany Harry'ego legną w gruzach…

Czym jest inicjatywa księcia Harry'ego Travalyst?

Travalyst to globalna inicjatywa założona przez Harry'ego przy wsparciu takich potentatów podróżniczych jak: Booking.com, Skyscanner, Trip.com, TripAdvisor i Visa. Ambicj Travalyst jest zmienić podejście do podróżowania. Travalyst wierzy w siłę i znaczenie podróży i w to, ze wszyscy ponosimy wspólną odpowiedzialność za naszą planetę i siebie nawzajem. Travalyst chce być siłą napędową, która toruje nowy sposób podróżowania, pomagając każdemu odkrywać świat w sposób, który chroni zarówno ludzi, jak i miejsca oraz zapewnia lepszą przyszłość dla lokalnych społeczności.

Brzmi pięknie, ale w dzisiejszym świecie, kiedy podróże zminimalizowane są prawie do zera, a sytuacja światowa nie zapowiada, żebyśmy szybko mogli wrócić do podróżowania w skali, jaką znaliśmy do tej pory, inicjatywa wydaje się być dużo mniej potrzebna niż jeszcze kilka tygodni temu. Statystyki, które przedstawia Travalyst mogą już nigdy nie być aktualne.

Travalyst - inicjatywa księcia Harry'ego
Fot. travalyst.org

Jaki cel ma Travalyst?

Travalyst przewiduje: „Liczba osób podróżujących za granicę na całym świecie wzrosła ponad dwukrotnie od 2000 roku i ma wzrosnąć o tę samą liczbę do 2030 roku. Im więcej osób podróżuje, tym bardziej zwiększa się ich wpływ na środowisko i społeczności lokalne”. Travalyst chce chronić środowisko, dbać o miejsca, będące celami turystycznymi i o to, żeby podróże odbywały się w sposób zrównoważony.

Czy Harry jest dobrym ambasadorem Travalyst?

W końcu brytyjska rodzina królewska odbywa podróże na pokładach prywatnych samolotów… Książę, przed konferencją Travalyst, która odbyła się pod koniec lutego w Edynburgu postarał się naprawić ten wizerunek. Harry najpierw przyleciał o Wielkiej Brytanii z Kanady lotem komercyjnym, a potem  przybył do Edynburga ekologicznym pociągiem LNER ze stacji London King's Cross. Niestety, nie udało się księciu w eskpresowym tempie zbudować wizerunku ekologa… Harry został ostro skrytykowany przez Brytyjczyków za częste używanie prywatnych odrzutowców. Co więcej, Harry w krótkim okresie odbył podobno około 7 lotów - w ostatnich miesiącach podróżował między innymi do Kanady, Miami czy Kalifornii. W marcu i kwietniu Harry i Meghan, przymuszeni sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem, przestali podróżować. Pytanie, czy gdyby nie zakaz lotów, para nie wybrałaby się w kolejne podróże?

Travalyst - inicjatywa księcia Harry'ego
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.