Bierzemy pod lupę jego luksususowe rezydencje!

Barbara Łubko 10 czerwca 2019 18:31

Magazyn Forbes ogłosił, że Jay-Z dołączył do elitarnego grona miliarderów! To pierwszy raper, który zgromadził taką fortunę! Stał się potentatem, inwestując mądrze od samego początku swojej kariery muzycznej. Jego pierwszy album, Reasonable Doubt, został wydany w 1996 roku w jego własnej wytwórni, Roc-a-Fella Records. Budując własną wytwórnię Jay-Z, a raczej Shawn Corey Carter, bo tak nazywa się naprawdę amerykański raper, zapewnił sobie pełną kontrolę nad wpływami ze sprzedaży własnych albumów. Po latach wypromował też wielu znanych muzyków (m.in. Kanye Westa).

Majątek Jaya-Z

Według Forbesa, głównym elementem fortuny Jaya są wpływy z marki szampana Armand de Brignac (o wartości około 310 milionów dolarów). Dalej plasują się: marka koniaku D'Ussé (100 milionów dolarów), usługa streamingu muzyki Tidal (100 milionów dolarów), agencja zarządzania sportem i rozrywką Roc Nation (75 milionów dolarów), wpływy z praw do największych hitów muzycznych rapera, liczne inwestycje (w tym duże udziały w Uber) oraz imponująca kolekcja sztuki i nieruchomości. Razem z żoną Beyoncé (jej majątek wyceniany jest na ok. 400 milionów dolarów) tworzą prawdziwe imperium!

Jay-Z i Beyoncé chronią swoją prywatność. Ich posiadłości nie zobaczymy na Instagramie (Jay-Z nawet nie ma swojego konta!). Para w 2017 roku kupiła niesamowitą rezydencję w East Hamptons za jedyne 26 milionów dolarów. To jednak nie najdroższy dom, który należy do Jaya! Także w 2017 roku para zakupiła ogromną posiadłość w Bel Air. Cena? Zaledwie 88 milionów dolarów. Ten ultranowoczesny dom został zaprojektowany przez architekta Paula McCleana i znajduje się w nim osiem sypialni, 11 łazienek, garaż na 15 samochodów, pomieszczenia dla personelu, boisko do koszykówki. Drobne para wydała na śliczną rezydencję w Nowym Orleanie. Dom kosztował zaledwie 2,6 miliona dolarów. Niewiele droższy był penthouse w Nowym Jorku za 6,5 ​​miliona dolarów. Jak wyglądają te domy i apartamenty? Zobaczcie w naszej galerii! 

1/9
Dom Jaya-Z w Bel Air
Copyright @mat. prasowe HILTON&HYLAND
1/9

Rezydencja w Bel Air to jedna z najdroższych nieruchomości w USA! Monumentalny, ultranowoczesny kompleks jest ukryty za masywnymi żelaznymi bramami na 8000 metrów kwadratowych terenu i składa się z sześciu eleganckich budynków o szklanych ścianach.

2/9
Dom Jaya-Z w Bel Air
Copyright @mat. prasowe HILTON&HYLAND
2/9

Rzeźbiona okrągła klatka schodowa w trzypiętrowej głównej rezydencji jest wyłożona skórą, a ogromne, kuloodporne szklane panele w całym obiekcie otwierają się elektronicznie za naciśnięciem jednego przycisku!

3/9
Dom Jaya-Z w Hamptons
Copyright @mat. prasowe COMPASS
3/9

Skromniej i bardziej tradycyjnie prezentuje się dom w East Hampton.

4/9
Dom Jaya-Z w Hamptons
Copyright @mat. prasowe COMPASS
4/9

Stuletnia willa, zaprojektowana przez znanego architekta Stanforda White'a, została starannie odnowiona i rozbudowana, aby połączyć staroświeckie rzemiosło z najnowocześniejszymi udogodnieniami.

5/9
Dom Jaya-Z w Hamptons
Copyright @mat. prasowe COMPASS
5/9

Dom ma powierzchnię 1000 metrów kwadratowych i znajduje się w nim 7 sypialni.

6/9
Dom Jaya-Z w Hamptons
Copyright @mat. prasowe COMPASS
6/9

Łazienki w willi zdobi marmur z włoskiej Werony. Wszystkie drewniane elementy w domu są natomiast wykonane ręcznie.

7/9
Dom Jaya-Z w Hamptons
Copyright @mat. prasowe COMPASS
7/9

Duży basen to podstawa. Ogród z widokiem na jezioro też się świetnie sprawdza…

8/9
Dom Jaya-Z w Nowym Orleanie
Copyright @East News
8/9

Najtańsza z nieruchomości Jaya-Z i jego żony znajduje się w Nowym Orleanie w Garden District. Po wybudowaniu, od 1925 roku był siedzibą kościoła prezbiteriańskiego a przez lata służył także jako szkoła baletowa.

9/9
Dom Jaya-Z w Nowym Orleanie
Copyright @East News
9/9

W domu nazywanym La Casa de Castille znajdują się dwadzieścia dwa pokoje, w tym siedem sypialni i osiem łazienek, a także jadalnia, ogromny loftowy salon i wielka biblioteka.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.