Jak wyglądają wnętrza jachtu, który należał do słynnego muzyka?

Barbara Łubko 17 maja 2022 18:30

Od śmierci brytyjskiego artysty minęło już ponad 6 lat. Legendarny piosenkarz, który zmarł w styczniu 2016 roku ciągle inspiruje. Oryginalny styl Davida Bowie będzie zapamiętany tak samo jak muzyka, którą tworzył. Nic więc dziwnego, że rzeczy związane z artystą osiągają zawrotne ceny na aukcjach. Teraz na rynku pojawił się jacht, który kiedyś należał do piosenkarza. Został on wystawiony na sprzedaż za 5,1 miliona dolarów.

ZOBACZ TAKŻE: Złamała mu serce i wpędziła w uzależnienie. Kim była pierwsza miłość Davida Bowiego?

Luksusowy jacht, którego właścicielem był David Bowie wystawiony na sprzedaż

Jacht został zbudowany przez włoską stocznię Benetti. Bowie odebrał go w 1977 roku. 39-metrowa jednostka poddana została od tego czasu modernizacji - w 2020 roku odświeżono jacht. Odmalowano go i zainstalowano nowy pokład z eleganckiego drewna tekowego. Pierwotnie jacht nosił nazwę Deneb Star, obecnie nosi nazwę El Caran. W środku znajduje się sześć kabin dla gości, w których łącznie może spać 12 osób oraz pięć kabin dla siedmiu członków załogi. Kabiny wyposażone są w telewizor, odtwarzacz DVD oraz łazienkę.

Najbardziej reprezentacyjny jest salon, który urządzono w oryginalnym, tak charakterystycznym dla piosenkarza stylu. Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie wnętrza jachtu. 

1/4
jacht davida bowie na sprzedaz wnetrza
Copyright @Courtesy of Fraser Yachts
1/4

Na głównym pokładzie znajduje się kabina, spełniająca funkcję salonu. Królują tu neonowe akcenty.

2/4
jacht davida bowie na sprzedaz wnetrza 2
Copyright @Courtesy of Fraser Yachts
2/4

Na pokładzie znajduje się nawet jadalnia.

3/4
jacht davida bowie na sprzedaz wnetrza 1
Copyright @Courtesy of Fraser Yachts
3/4

Kajuty, które spełniają funkcję sypialni są przestronne i eleganckie.

4/4
jacht davida bowie na sprzedaz wnetrza 3
Copyright @Courtesy of Fraser Yachts
4/4

Kolorowe elementy pojawiają się także w sypialniach.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.