Damian Duda 11 czerwca 2017 13:00
1/3
Ennio Morricone, mieszkania gwiazd
Copyright @Materiały Prasowe
1/3

Ennio Morricone, mistrz muzyki filmowej, najchętniej przebywa w swoim domu. Właśnie czyta scenariusze, a następnie wymyśla swoje kompozycje i przenosi je na papier nutowy. Centrum świata Maestro znajduje się w jednym z nowoczesnych apartamentowców zlokalizowanych w bogatej dzielnicy Rzymu.

 

Zobacz też: „Jestem zakochany, wracam do Polski!” TYLKO U NAS Janusz Leon Wiśniewski o zmianach w swoim życiu

 

Samo mieszkanie przypomina jednak bardziej poprzednią epokę. Co nie znaczy, że jest to muzeum, o nie! Stare meble, miękkie sofy i fotele oraz atłasowe poduszki - to wszystko sprawia, że mieszkanie kompozytora jest przytulne i wygodne. Mistrz otacza się wysmakowanymi detalami: rzeźbami i obrazami w starych ramach. Pod ręką, na komodzie, ma zdjęcia najbliższych i pamiątki.

 

Pochodzenie

Urodził się 10 listopada 1928 roku w Rzymie. Ojciec kompozytora, Mario Morricone, był jednym z najbardziej szanowanych włoskich trębaczy. Pochodził z wielodzietnej rodziny – miał czworo rodzeństwa. W 1956 roku ożenił się z Marią Travia, z którą ma trzech synów i córkę.

 

Tak żyje i tworzy mistrz muzyki filmowej, Ennio Morricone!

 

Ennio Morricone wystąpi w Polsce 14 października (Łódź, Atlas Arena). Koncert laureata Oscara i Złotych Globów odbędzie się w ramach obchodów 20-lecia magazynu VIVA!.  


Bilety na koncert Ennio Morricone dostępne są w sieci salonów Empik oraz za pośrednictwem stron www.prestigemjm.com oraz eBilet.pl.

 

Przeczytaj też: Zdobywca Oscara, twórca muzyki do „Bękartów wojny’’. Wczoraj Ennio Morricone zagrał w Krakowie

 

2/3
Ennio Morricone, mieszkania gwiazd
Copyright @Materiały Prasowe
2/3
3/3
Ennio Morricone, mieszkania gwiazd
Copyright @Materiały Prasowe
3/3

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Magda Mołek o pięknym, ale i trudnym macierzyństwie, a także Katarzyna Grochola z mężem o swoim tajnym ślubie…