Teraz znajduje się tu luksusowy hotel Domaine de Primard…

Redakcja Viva! 22 kwietnia 2022 19:30

Zaledwie godzinę drogi na zachód od Paryża, w sercu doliny Eure, znajduje się wspaniała posiadłość z XVIII wieku, które wcześniej należały do aktorki i ikony francuskiego stylu Catherine Deneuve. Niesamowita rezydencja została niedawno przekształcona w hotel butikowy luksusowej sieci Les Domaines Fontenielle. Hotel nosi nazwę Domaine de Primard i jest siódmym obiektem w sieci hoteli. Jak prezentuje się hotel? Ile kosztuje spędzenie tu nocy? Sprawdziliśmy.

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsza dama francuskiego kina. Ponadczasowa piękność i żywa legenda...

Domaine de Primard to hotel z 40 pokojami i apartamentami, który łączy w sobie zarówno oddanie tradycji i  historii tego pięknego miejsca, jak i nowoczesne udogodnienia, które trafią w gusta najbardziej wymagających klientów.  Ogrody posiadłości są centralnym punktem tego miejsca, ponieważ każdy z 40 pokoi i apartamentów ma zapewniony widok na ten doskonale utrzymany park.  Ogrody pełnią też funkcję praktyczną - dostarczają świeżych produktów do sezonowego programu gastronomicznego Primard, prowadzonego przez szefa kuchni nagrodzonego trzema gwiazdkami Michelin, Érica Frechona.


„Primard nie traktuje siebie poważnie. Primard jest świadomy swojej historii, ale bawi się nią i śmieje się z kodów kulturowych, przekręcając je z odpowiednią dawką złośliwości, z zabawnymi zakłóceniami, które rozbijają jego klasycyzm”, zdradza współtwórca sieci Guillaume Foucher.

Wnętrza hotelu są ukłonem w stronę XVIII-wiecznych początków posiadłości, z jednoczesnym zachowaniem współczesnego stylu, dzięki apartamenty nie sprawia wrażenia muzealnego. Podłogi w budynku mają pona 300 lat, a na ścianach można podziwiać zarówno współczesne, jak historyczne dzieła sztuki. W hotelu, oprócz renomowanych restauracji, znajduje się również uroczy bar serwujący koktajle i szampana Veuve Clicquot.

CZYTAJ TEŻ: Catherine Deneuve - ikona francuskiego kina


Domaine de Primard zostało pomyślane jako idealne miejsce dla zmęczonych miejskim gwarem paryżan, ale też turystów. Oferta wellness hotelu dorównuje kulinarnej. Znajduje się tu pierwsze we Francji spa Suzanne Kaufman, które mieści się w odrestaurowanej dawnej drewutni i jest wyposażone w saunę, łaźnię turecką, jacuzzi, gabinety masażu i sale fitness. Ci, którzy wolą odpocząć na świeżym powietrzu, mogą wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicy, popływać w odkrytym basenie, poczytać przy stawie, pojeździć konno, zagrać w golfa lub zwiedzić ogród Moneta w pobliskim Giverny.

Ile kosztuje pobyt w Domaine de Primard? Ceny za nocleg zaczynają się od 1300 zł za noc, ale jest to oczywiście opcja najtańsza. Zobaczcie, jak wygląda hotel - zdjęcia znajdziecie w naszej galerii. 

1/7
dom catherine deneuve do wynajęcia teraz jest tu hotel salon
Copyright @materialy prasowe domaine de primard
1/7

Hotel Domaine de Primard - zwróćcie uwagę na wspaniałe podłogi, które mają ponad 300 lat.

2/7
dom catherine deneuve do wynajęcia teraz jest tu hotel kuchnia
Copyright @materialy prasowe domaine de primard
2/7

Hotel Domaine de Primard - połączona z kuchnią jadalnia sprawia wrażenie przytulnej, a zarazem jest niezwykle elegancka.

3/7
dom catherine deneuve do wynajęcia teraz jest tu hotel sypialnia
Copyright @materialy prasowe domaine de primard
3/7

Hotel Domaine de Primard - apartamenty dla gości łączą klasykę z nowoczesnością.

4/7
dom catherine deneuve do wynajęcia teraz jest tu hotel jadalnia
Copyright @materialy prasowe domaine de primard
4/7

Hotel Domaine de Primard - prosty i zarazem wyrafinowany sposób na ozdobę ściany.

5/7
dom catherine deneuve do wynajęcia teraz jest tu hotel pokoj
Copyright @materialy prasowe domaine de primard
5/7

Hotel Domaine de Primard - przestrzeń wypoczynkowa urządzona została w jasnych barwach.

6/7
dom catherine deneuve do wynajęcia teraz jest tu hotel szklarnia
Copyright @materialy prasowe domaine de primard
6/7

Na terenie posiadłości znajdują się szklarnie, z których warzywa trafiają do hotelowej restauracji.

7/7
dom catherine deneuve do wynajęcia teraz jest tu hotel ogrod
Copyright @materialy prasowe domaine de primard
7/7

Hotel Domaine de Primard - imponujący budynek zachwyca pięknym położeniem.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.