Właśnie został wystawiony na sprzedaż! Ile kosztuje?

Barbara Łubko 6 czerwca 2019 17:30

Zanim producenci serialu Rodzina Soprano wybrali idealny dom, w którym miał zamieszkać Tony (w tej roli niezapomniany James Gandolfini) z rodziną, obejrzeli 150 innych lokalizacji. W końcu zdecydowali się na tę prywatną posiadłość w North Caldwell w New Jersey. Dom cały czas ma jednych właścicieli. Państwo Recchia postanowili jednak wystawić go na sprzedaż dokładnie dwadzieścia lat po rozpoczęciu emisji Rodziny Soprano. Od 1999 roku do 2007 roku, kiedy wyemitowano ostatni sezon, w domu i na terenie posiadłości nakręcono jedne z najbardziej kultowych scen (m.in. tę, w której Tony w szlafroku idzie w stronę bramy po gazetę, nie wiedząc, że jest obserwowany przez FBI). I choć w studiu filmowym Silvercup Studios w Queens ekipa zbudowała scenografię do złudzenia przypominającą wnętrza domu, wiele scen nadal kręcono w oryginalnej lokalizacji.

Dom z Rodziny Soprano na sprzedaż

Teraz dom wystawiono za 3,4 miliona dolarów. To dużo, bo średnia cena domów o podobnym standardzie w tej okolicy to około 1,5 miliona dolarów! Nie dziwi jednak wyższa kwota, którą obecni właściciele spodziewają się otrzymać - ten dom jest wyjątkowy, grał przecież w jednym z najważniejszych serialowych produkcji ostatnich dziesięcioleci. Niektórzy twierdzą nawet, że modę na dopracowane w każdym szczególe, wysokobudżetowe trzymające w napięciu seriale rozpoczęło na świecie właśnie HBO produkcją Rodzina Soprano! W 2020 roku HBO podobno planuje powrót Tony'ego Soprano. W serialu o młodości słynnego gangstera główną rolę zagrać ma syn Jamesa Gandolfini - Michael! Nie możemy się doczekać.

1/4
Dom z serialu „Rodzina Soprano” wystawiony na sprzedaż
Copyright @Getty Images
1/4

Posiadłość zajmuje rozległy teren (ok. 6000 metrów kwadratowych), a sam dom ma powierzchnię 520 metrów kwadratowych.

2/4
Dom z serialu „Rodzina Soprano” wystawiony na sprzedaż
Copyright @HBO
2/4

Sceny pilotażowego odcinka serialu zostały sfilmowane w domowej kuchni, gdzie widzowie po raz pierwszy spotkali całą familię: żonę Tony'ego, Carmelę i dwoje dzieci pary: Tony'ego juniora i Meadow.

3/4
Dom z serialu „Rodzina Soprano” wystawiony na sprzedaż
Copyright @BEW
3/4

„Pałacowe” wnętrza nie należą do najbardziej gustownych…

4/4
Dom z serialu „Rodzina Soprano” wystawiony na sprzedaż
Copyright @HBO
4/4

To kuchnia najczęściej pojawiała się w serialu. Jak większość rodzin, państwo Soprano najwięcej czasu spędzali właśnie w kuchni.

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.