Zobacz zdjęcia
Fot. STOCK ADOBE
DESIGN

Trendy wnętrzarskie 2020 – zobacz, co będzie królować w tym roku

Szykują się małe zmiany!

Marta Baran 6 stycznia 2020 16:30
Zobacz zdjęcia
Fot. STOCK ADOBE

Mamy 2020 rok, co oznacza, że na horyzoncie pojawiają się nowe trendy w projektowaniu! Nowy Rok to nie tylko idealny czas na spalanie wakacyjnych kalorii, ale również na modernizację domu. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie dodatki, kolory oraz akcesoria będą królować w tym roku, koniecznie czytaj dalej!

Postaw na prostotę

W tym roku ponownie wracamy do neutralnych kolorów. Klasyczne i pogodne odcienie to alternatywa dla tych, którzy nie do końca przepadają za przepychem, a zdecydowanie bliżej im do minimalizmu. Co warto podkreślić będziemy iść w kierunku neutralnych, lecz ciepłych barw. Takie kolory idealnie sprawdzą się na ścianach, ale również jako forma dodatku – meble, pościele oraz akcenty.

Wzory będą trendy

Geometryczne wzory to trend panujący już od kilku lat, jednak w tym roku design ten poznamy w nieco innej, odnowionej odsłonie. Geometria sprawdzi się świetnie jako motyw dodatków – notatników, kubków, pościeli, a także opraw oświetleniowych, tapet, podłóg, a nawet mebli. Pamiętaj, że łatwo z tym przesadzić, dlatego zdecyduj się na mały akcent geometryczny. Jeśli wybierzesz taki wzór na ścianę, postaw na proste, minimalistyczne meble.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez IKEA Polska (@ikeapolska)

Powrót to przeszłości

W tym roku ponownie damy szansę tkaninom kwiatowym oraz tapetom właśnie w ten wzór. Zanim kategorycznie powiesz NIE, pamiętaj, że istnieje duża różnica między trendami projektowania wnętrz w 2020 roku, a starą, różową, kwiecistą tapetą, które były w modzie lata temu. Dziś stawiamy głównie na deseń w kwiaty o różnych rozmiarach, wzorach i kolorach!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ellie Cashman Design (@elliecashmandesign)

Wybierz klasyczną czerń

Według projektantów w tym roku powróci czerń i będzie jej więcej niż kiedykolwiek! Będziemy stawiać na sprzęty w tym kolorze, farby, meble – szczególnie blaty. Ten kolor może sprawić, że twoje cztery kąty będą wyglądać elegancko, a zarazem modnie. Do tej pory ten kolor nie był dość dobrze postrzegany, ponieważ zakładano, że optycznie pomniejsza pomieszczenia i może być nieco klaustrofobiczny. Jednak kontrastując go z innym kolorem na przykład bielą unikniesz tego efektu.  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.